Wytyczne Mandalorian Mercs - Era Współczesna
 
Poniższe wytyczne są tłumaczeniem wytycznych stworzonych przez Mandalorian Mercs Costume Club. Aby nie wyważać otwartych drzwi, uznaliśmy (a MM wyrazili na to zgodę) że zamiast tworzyć samemu jakieś wymagania, przetłumaczymy te od nich. Oryginał, w języku angielskim można znaleźć Tutaj . Mamy nadzieję, że dzięki tym tekstom już niedługo w strukturach Mandalorian Mercs pojawią się pierwsi członkowie z Polski.
Intro:
W odpowiedzi na wzrastającą ilość członków i wzrost zainteresowania Mandalorian Mercs, stało się koniecznym stworzenie pewnego minimum wymogów odnośnie kostiumu, z którym można się dostać do organizacji. A więc rada "Cuy'val Dar" przedyskutowała i ustaliła poniższe wytyczne.

Rada Mandalorian Mercs zastrzega sobie prawo do zmiany tych wymagań, aby dopasować je do aktualnej sytuacji. Każda zmiana zostanie ogłoszona poprzez forum.


Wymagane elementy dla kostiumu "Mandalorianina z ery współczesnej":
Każda osoba musi mieć WSZYSTKIE wymagane elementy zanim zostanie oficjalnym członkiem. Te wymogi dotyczą "Mandalorianina z ery współczesnej", znanego też jako "Superkomandos". Używanie standardowego hełmu Mando i/lub standardowej zbroi Mando kwalifikuje cię do tej kategorii. Wpis wikipedyczny dotyczący Mandalorian z tej ery można znaleźć tutaj.
ZBROJA
1. Hełm:
* Pełny T-wizjer, dość ciemny, by twarz noszącego była niewidoczna (pozostawienie wizjera, jaki jest firmowo w hełmach Rubies/Don Post jest nieakceptowane).
* Musi WYGLĄDAĆ jak hełm Mandaloriański z "czasów współczesnych"
* Żadnych modyfikowanych hełmów klonów od Hasbro, albo zmodyfikowanych hełmów klonów. Na chwile obecną akceptowane są jedynie hełmy "Mando Commando".
* Hełmy Rubies "1 piece BOBA FETT" nie są już akceptowane przez klub. Oficjalni członkowie z tymi hełmami są tolerowani, ale jest WYSOCE zalecanym, aby poprawić swój hełm tak szybko jak to możliwe. Wyjątek stanowią Verd`ika, każdy przypadek jest oceniany indywidualnie. Powodem tego wykluczenia jest fakt, że jakość hełmu jest słaba, a cena wysoka. Jest wiele innych alternatyw, w lepszej cenie i lepszej jakości.
2. Korpus (zbroja na klacie):
* Musi być dobrze dopasowana do typu zbroi/rodzaju sylwetki. Dobra jest "reguła kciuka", maksymalne odstępy pomiędzy kołnierzem, płytami piersiowymi i płytą podbrzusza nie powinny wynosić więcej niż 1 cal (2,54 cm). Między płytami sierpowymi a "diamentem" nie powinno być więcej niż pół cala (~1,27cm) odstępu.
* Musi być dopasowana proporcjonalnie do twojej klatki piersiowej. Płyty napierśników nie powinny wystawać o więcej niż 1 cal poza płytę kołnierza.
* Zbroje/ochraniacze "sportowe" muszą być zmodyfikowane do stopnia, w którym nie da się w nich rozpoznawać takowych.
3. Reszta zbroi:
* Przynajmniej dwa elementy zbroi poniżej pasa (najajnik, pancerz na udach, kolanach, łydkach, i/albo opancerzone stopy). Elementy, które występują bliźniaczo są liczone jako zestaw, JEDNA część.
* Pancerz na kolanach jest wymagany. Może być on "twardy" lub "miękki", ale musi być wysokiej jakości i "wewnatrz-uniwersowy". Wydłużone osłony goleni, które zakrywają także kolana są akceptowalne.
* Najajnik albo "przepaska" jest wymagana. Obydwa te elementy mogą być policzone jako 'jeden' element poniżej pasa. "Miękkie" osłony krocza mogą być używane równie dobrze jak "twarde". Jednakże "miękka osłona" musi wyglądać "wewnatrz-uniwersowo", i być wysokiej jakości. Przykładami mogą być "miękkie osłony" Biker Scouta czy Dartha Vadera.
* Zbroje/ochraniacze "sportowe" muszą być zmodyfikowane do stopnia, w którym nie da się w nich rozpoznawać takowych.
* Płyty pancerza powinny mieć odpowiednio dobraną wielkość, i być proporcjonalne do twojego ciała.
4. Karwasze:
* Jakaś forma zbroi ochraniająca przedramiona (karwasz, twarde bransolety, rękawice, dobrej jakości pasy [takie, którymi się rękę owija, coś na kształt rękawiczki])
* Zbroje/ochraniacze "sportowe" muszą być zmodyfikowane to stopnia, w którym nie da się w nich rozpoznawać takowych.
5. Osłona pleców:
* Jakaś forma osłony pleców (plecak rakietowy, plecak, pancerz, peleryna, płaszcz, itd)
6. Naramienniki
7. Broń:
* Przynajmniej jedna sztuka broni w stylu uniwersum Star Wars (nie wyglądająca zbyt ziemsko). Aplikujący muszą pokazać jedno pełne zdjęcie broni podczas składania podania. Stosowna opcja jest dostępna w formularzu.


Akceptowane materiały:
Sintra, Kydex, PVC, ABS, Styrene, Włókno szklane, Metal, Fiberglassed/resined paper board

Akceptowane sposoby przyczepienia zbroi:
Rzepy, magnesy, zatrzaski, śruby, nity, taśmy (skórzane i nylonowe taśmy mogą być na widoku, taśmy elastyczne muszą być ukryte, jedynie na kolanach, łokciach, i "klapkach Boby" [to to na butach] mogą być widoczne, ale muszą być dopasowane kolorystycznie do kombinezonu).

Nieakceptowalne sposoby przyczepienia zbroi:
Taśma (klejąca), klej.

Miecze świetlne: Rękojeści mieczy świetlnych/ciemnych mieczy mogą być noszone jako trofea albo narzędzia. Normalny (z ostrzem) miecz świetlny jest niedozwolony, chyba że twoja zbroja jest odwzorowaniem kanonicznej postaci, która takowy nosiła (np Bardan Jusik, Kad Skirata, Pre Vizsla)

Elementy sugerowane:
Te przedmioty nie są wymagane, ale są wypisane jako warte uwagi dodatki do zbroi.
1. Osłona szyi (osłony szyi używane przez TK są akceptowane)
2. Kama
3. Pauldron (TK albo klonów)
4. Wykorzystanie Czaszki Mythosaura (wersja "Jaing" lub Mercsowa) w malowaniu zbroi.
5. Leg/Hip pouches / Pokrowce na udach?
6. Military ditty bag / Wojskowy worek.
7. Ponczo
8. Kabura
9. Płaszcz/kurtka
10. "Zużycie" zbroi (przybrudzenie, ślady po trafieniach/pazurach/odpryskach itd, żeby zbroja nie wyglądała jak nówka)

  CZĘŚCI "MIĘKKIE"
  1. Kamizelka:
  * Kamizelka musi być noszone pod płytami pancerza.
  * T-Shirtowe kamizelki nie są akceptowalne jako kamizelki pod zbroję.
  * Kamizelki systemu Molle, taktyczne, i paintballowe mogą być używane bez żadnych modyfikacji. Jednakże zbroja musi być tak dobrana (custom lub kanon) żeby całkowicie zakrywać kamizelkę.
  * Kamizelki mogą być tradycyjne, jak Boba/Jango, albo wg indywidualnego pomysłu. Jeśli masz pytanie o swoja kamizelkę, zapytaj członka rady.
  * Upewnij się, że kamizelka pasuje do Ciebie rozmiarowo. Luźne i za duże kamizelki nie są akceptowalne.
  2. Kombinezon:
  * Musisz mieć odpowiednio dopasowany kombinezon lotniczy, albo podobnego rodzaju ubranie "pod zbroję".
  * Akceptowane są jedno lub dwuczęściowe kombinezony lotnicze.
  * Nie-lotnicze kombinezony muszą być porównywalne do lotniczych (nie możemy być w stanie zauważyć różnicy)
  3. Plecy:
  * Tylna płyta pancerza "powinna być", wszystkie źródła z współczesnymi Mandalorianami pokazują takową. Jednakże, jeśli Twój Mandalorianin nosi prochowiec, albo innego rodzaju kurtkę/płaszcz lub pelerynę, które zakrywają plecy od ramienia do ramienia, i od szyi do pasa, tylna płyta pancerza nie jest konieczna. Ważne jest jednak, by plecy były kompletnie zakryte, aby nie było widać czy ktoś ma, czy nie ma tylnej płyty.
  * "Miękkie" zakrycie pleców może być substytutem pancerza jedynie wtedy, gdy pasuje do całościowego wyglądu zbroi.
  * Pełne/częściowe peleryny są akceptowalne, pod warunkiem, że zakrywają całe plecy (nie powinno być widać kamizelki)
  * Plecak miękki (materiałowy) lub twardy (z jakiegoś tworzywa sztywnego...) jest akceptowalna alternatywą
  4. Kamy i ochrona krocza:
  * Kamy są akceptowalne.
  * Przepaski chroniące krocze są akceptowalnym zamiennikiem najajnika, mogą też być używane w połączeniu z nim i/lub kamą..
  * Przepaski chroniące krocze powinny być noszone POD pasem/wstęgą.
  5.Pasy z amunicją i ładownice:
  * Musisz mieś jakiś pas z amunicją/paskami [jak Boba]/kaburą, albo wstęgę (taką, jak miał Jaster), opcjonalnie jakąś kombinacje z tych 4 przedmiotów.
  * Żadnych futerałów na telefon w przypadku zgłoszeń od dorosłych.
  6. Mocowanie zbroi:
  * Zewnętrzne mocowania muszą być zrobione "w sposób wewnąt-rzuniwersowy", na przykład poprzez paski taktyczne czy skórzane. Pasy elastyczne są zasadniczo niedozwolone do użytku zewnętrznego (dozwolone są jedynie w poniżej wypisanych wyjątkach). Polecaną metodą używania elastycznych taśm jest ukrywanie ich wewnątrz kombinezonu.
  * Zewnętrzne taśmy elastyczne mogą być użyte w następujących przypadkach:
  * Na łokciach, kolanach i 'klapkach", ale muszą być zabarwione/pomalowane tak by jak najmniej odróżniały się od kombinezonu.
  * Jeśli są niewidoczne, zakryte takimi akcesoriami jak kama, ładownice, peleryna, kabura itd. Zalecanym jest używanie lepszych jakościowo taśm, zamiast najtańszych dostępnych. Na imprezach 'elementy zakrywające' się przesuwają, i taśmy widać. Dobrze by było żeby kolorystycznie zlewały się z kombinezonem, albo pasowały do ogólnego schematu kolorystycznego zbroi.
  7. Buty:
  * Buty wojskowe i im pochodne są najczęściej akceptowanym wyborem do zbroi.
  * Wszelkie oznaczenia (marka itd) powinny zostać usunięte lub zakryte.
  * Sznurówki muszą być zakryte elementem pancerza lub innego rodzaju osłoną na bucie/kostce.
  * Buty na wysokim obcasie/szpilki są nie akceptowalne do Mandaloriańskiej zbroi. Buty na wysokiej podeszwie (platformie) są akceptowane.

  Lista "NIE RÓB TEGO":
  Te przedmioty/pomysły nie powinny być użyte w twojej zbroi.

  1. Żadnych :"miękkich" zbroi, kostiumów halloweenowych, mando piżam.
  2. Żadnych tenisówek/trampek.
  3. Żadnych widocznych zamków/zapięć w kombinezonie, chyba że stanowią przemyślaną cześć "wyglądu kostiumu".
  4. Żadnych jeansów, t-shirtów, dresów itd używanych jako podkład pod zbroję.
  5. Żadnych Jedi-Mando albo Sith-Mando. "Adepci Mocy" albo "wrażliwi na Moc" są akceptowalni.
  6. Żadnych szpilek. Buty na platformach są akceptowane.
  7. Żadnych "współczesnych" albo "popularnych" wzorów kamuflażu. Żeby wzór kamuflażu został zaakceptowany musi być niespotykany, stary, albo "z uniwersum". Będzie to dokładnie sprawdzone w procesie rekrutacji. Zabronione są (przede wszystkim) takie kamuflaże jak Woodland, Tiger Stripe, 3 Color Desert, MARPAT, Real Tree, Mossy Oak, ACU, Urban, 6 Color Desert, Swiss Alpineflague, i MultiCam.
  8. Żadnej współczesnej technologii, chyba że jest ukryta lub sprytnie zamaskowana (na przykład wyeksponowane IPody, Iphone`y, Telefony komórkowe, kalkulatory, PDA, albo palmtopy)

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 18,491,294 unikalne wizyty