Holowiadomości z Taris (18)
 
**Listy Admirała (13)** **Sędzia (14)** **Holowiadomości z Taris (15)** **Listy Admirała (16)** **Adascorp (17)**
**Holowiadomości z Taris (18)** **Adascorp (19)** **Sędzia (20)** **Holowiadomości z Taris (21)** **Listy Admirała (22)**
**Sędzia (23)** **Odprawa dzienna Ministertswa Obrony (24)** **Interferencja (opowiadanie z Hyperspace)**Taris została zaatakowana.
Powtarzam, Taris została zaatakowana!

Oto raport z tego, co dzieje się w Górnym Mieście. Po, wydawałoby się, niekończącym się bombardowaniu, Mandalorianie zaczęli lądować na biegunach planety. Odbyło się to wczoraj późną nocą. Tak samo stało się w okolicy równika, a teraz wydaje się, że są na całej planecie. Ciężko powiedzieć – ostatni raport z obrony cywilnej przyszedł kilka godzin temu, a teraz polegamy na wszystkim innym, czyli np. wykrywaczach pogody czy tym, co mówią ludzie.

Mamy nadzieję, że czytelnicy wybaczą nam luki w tym wydaniu. Mandalorianie wylądowali właśnie w Highpoint, a biura, w którym mieściła się główna siedziba naszego biuletynu, zostały dwa dni temu zrównane z ziemią w wyniku eksplozji. Od tego czasu, nie licząc ukrywania się w nocy w budynku Emporium Sprzętowego prowadzonego przez Keblę Yurt – nadajemy z Apartamentu Senatorskiego w Hotelu Junavex.

Nie wybraliśmy tego miejsca przypadkowo – daje nam ono dobry widok na panoramę miasta a jego konstrukcja jest stabilna – ale wasz korespondent musi przyznać, że to trochę ironia losu. Wiele z budynków zamieszkałych kiedyś przez bogaczy i niedostępnych dla zwykłych śmiertelników, dzisiaj jest opuszczonych. Nasz senator również gdzieś zniknął po masakrze padawanów. Gdziekolwiek jesteś, Gorravusie, pilnujemy twojego mieszkania!

Żołnierze Mandalorian znajdują się teraz na ulicach Górnego Miasta a zakute w zbroje postacie dosiadające metalowych potworności znanych jako bazyliszki, latają nad miastem, w kanionach, do punktu zbiórki położonego niżej. Nasze źródła donoszą, że dowodzi Cassus Fett, a jeśli to prawda, robi to z makabryczną precyzją. Przejęcie Ulicy Rynkowej odbyło się błyskawicznie – ledwo uciekli rabusie grabiący to co zostało, zjawili się najeźdźcy!

Przynajmniej członkowie gangów wyścigowych mieli odwagę wystrzelić kilka strzałów zanim schowali się w swoich norach. To więcej niż Republika może zrobić. Nawet zanim Republika ogłosiła Taris miejscem nie do obrony, nie była zdolna do niczego więcej. Przez całe tygodnie ludzie z Taris pytali dlaczego Republika zaprosiła planetę do przyłączenia się do niej, jeśli nie zamierzała jej bronić. Teraz to oczywiste – nie chcą waszego dobra, panie i panowie: chcą przejąć wasze interesy!

Mówią, że Kanclerz rozpoczął śledztwo w sprawie szybkiego przyłączenia do Republiki. Wasz reporter będzie chciał coś powiedzieć temu, kto przyleci na Taris to sprawdzić. Ale dzisiaj ciężko o gości!

Kiedy Mandalorianie się wycofają? Czego chcą? Taris pyta o to od tygodni. Raporty donoszą, że o to samo pytają dziś mieszkańcy Telerath. Pytało też Serocco, ale nie otrzymało odpowiedzi! Teraz pytania będą się mnożyć – na Arkanii? Ralltiir? Alderaanie? I gdzie jeszcze? Kto zrozumie…

Cholera! Mandalorianie są w budynku! Na środkowych piętrach, na dachu. Zabarykadowaliśmy drzwi, spróbujemy się utrzymać! Czy ktoś wie, czy Mandalorianie biorą jeńców? Są już blisko. Słyszymy głosy w obcym języku. Wyciągają blastery! Nie ma ucieczki, więc będziemy przekazywać wam wiadomości dopóki…

TRANSMISJA PRZERWANA

BRAK SYGNAŁU

BRAK SYGNAŁU

BRAK SYGNAŁU


….

Żródło: 18 zeszyt serii komiksowej KOTOR - Nights of Anger, Part 3
Tłumaczenie: Urthona

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 19,085,844 unikalne wizyty