Tag & Bink kopnęli w kalendarz #2
 
Tytuł oryginału: Tag & Bink Are Dead 2 Zobacz też:
Scenariusz: Kevin Rubio Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Boba Fett
Pojazdy: Patrolowiec typu Firespray, Slave I
Organizacje/Rangi: Mandalorianie
Zbroje: Zbroja Mandaloriańska
Rysunki: Lucas Marangon
Tłumaczenie: Orknaugorze
Czas akcji: 3 ABY
Premiera USA: 5 Grudnia 2001
Premiera PL: 2 lutego 2006

Recenzja X-Yuriego Do góry

Tag & Bink Are Dead 2, w Polsce wydane przez Mandragorę pod tytułem Tag & Bink kopnęli w kalendarz 2 kontynuuje parodystyczną opowieść z pierwszego zeszytu tej... serii.

Komiks ciekawie wplata tytułową dwójkę bohaterów w wydarzenia znane nam z Imperium Kontratakuje. I przy okazji ma też pewne nawiązanie do Powrotu Jedi (ujawnia sposób pozyskania przez Rebeliantów wahadłowca Imperialnego). Komiks jest o tyle ciekawy, że wyjaśnia (oczywiście komediowo, niekanonicznie) pewne sceny które w filmie były niedopowiedziane, jak np. Medal dla Chewbaccy, czy to, kto (i dlaczego) rozstrzelał złotą sztabę.
W komiksie pojawia się - będący powodem zrecenzowania tej historii na łamach M`y - Boba Fett. Cóż, z "głównymi bohaterami" nikt nie ma szans, i Mandalorianin daje im się z lekka podejść na Yavinie, ale dalej (na Bespinie) akcja, jeśli chodzi o postać Boby, już toczy się standardowo.

Rysunki stanowią osobną kwestie, są... doskonałe. Nie w sensie, że to dzieła sztuki, czy coś, te proste, czasem przerysowane kadry są doskonałe bo współgrają z humorystyczną treścią komiksu. Poza "głównymi wydarzeniami" można zauważyć też trochę (choć mam wrażenie, że mniej nie w pierwszej części...) smaczków w tle (plakat od Windu w pokoju Landa zdecydowanie rządzi).

Czy warto się z tym komiksem zapoznać ? Zdecydowanie, choćby w ramach 'odskoczni' od poważnego, kanonicznego SW. Taka dawka luzu, odmiennego spojrzenia, czasem się przydaje każdemu. Ode mnie komiks dostaje ocenę 9/10.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,661,632 unikalne wizyty