Film: Strzelec
 


"Yesterday was about honor. Today is about justice",

Bob Lee Swagger, to snajper Marines, w początkowych scenach filmu widzimy jak wykonuje wraz z partnerem misje osłaniania odwrotu (jak się później okaże) najemników, a zaraz po tym zostaje spisany na straty.. nie daje się jednak łatwo zabić, mści się, po czym, bez postawienia mu żadnych zarzutów przechodzi na emeryturę, i wynosi się aby żyć gdzieś „na zadupiu” w swoim domku z psem : ) Ale jak to bywa, fabuła nie mogla by być tak prosta, rząd zwraca się do niego z prośbą o pomoc przy zaplanowaniu zamachu na prezydenta, a przez to zapobiegnięciu takowemu. Jednak, nic nie jest takie jak się wydaje, mając sporo szczęścia Bob nie daje się jednak zabić, a reszta filmu.. cóż, warto zobaczyć, nie będę streszczał reszty : )

-Zabrali moja kobietę.
-Nie wiedziałem ze masz kobietę
-Ani ja. Dopóki jej nie zabrali.


Postać ta ma pewne cechy jakimi opisują często Bobę, czyli „za żadne Skarby nie chce umrzeć” : P Po tym jak został na początku zdradzony, a jego partner zabity, poradził sobie z nasłanym na niego helikopterem (No, helikopter nasłali na obu..) oraz z setką wysłanych za nim ludzi.. wybił 70% z nich : ) No i po 2 tygodniach od zdarzenia zniknął pracownik agencji który był bezpośrednio odpowiedzialny za spisanie go na straty.. Oprócz tego niesamowite umiejętności snajperskie, no i wiedza z zakresu sztuki przetrwania, i robienia materiałów wybuchowych, napalmu, itd., z rzeczy które można kupić w każdym większym markecie : )


Rozbijmy "go" na pojedyncze punkty Resol`nare, i sprawdźmy jak je spełnia : )

1. Bronić siebie i swojej rodziny – Nie ma wątpliwości chyba, ze siebie bronił doskonale, rodzinę, jeśli przyjmiemy ze Sarah podpada pod ta definicje także. Pierwszy wiec spełniony : )
2. Wychować dzieci na Mandalorian – Tutaj ciężko coś powiedzieć, chyba ze uznamy fakt nauczania sztuki przeżycia i zabijania agenta Memphisa za wychowywanie dziecka : ) Czyli, spełnione.

3. Nosić zbroję – Nie, ale to raczej.. oczywiste „: )
4. Mówić w Mando`a – Także nie.
5. Pomagać klanowi – Klan, sadze ze Sarah pod to się idealnie nadaje, a tej pomógł później całkiem niezłe, wiec, kolejny spełniony.
6. Na wezwanie stanąć u boku Mandalore'a – Co prawda instytucji Mand`alora nie ma w filmie, ale można uznać ze prośba o „służbę dla ojczyzny” na która się złapał jest spełnieniem przesłania tego punktu.
Tak wiec, Sweeger spełnia 4 z 6 Resol’nare, a nie spełnia tylko tych stricte Mandaloriańskich, wiec sadzę że wynik dość dobry.

-Co czujesz jak zabijasz cywila ?
-szarpniecie strzelby.


Wartym uwagi na koniec jest wspomnienie samej końcówki. Jak u nas, gdy Mand`Alor jest slaby, ktoś silniejszy go usuwa i zajmuje jego miejsce.. tak tutaj, Swagger uznaje ze skoro legalnie nie ma możliwości „ukarania” senatora i jego „podwładnego” pułkownika, którzy sprzeniewierzyli się zasadom którym powinni służyć, uznaje ze dla dobra kraju, no i dla własnego poczucia zemsty oczywiście, zabija ich.

Moim zdaniem, Można nazwać go Mandalorianinem : ) (w takim rozumieniu jakie zostało przyjęte na potrzeby tego działu)
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,660,953 unikalne wizyty