Muzyka dla Mandalorian
 
W cyklu "Mandalorianie a ..." prezentujemy tutaj rozmaite utwory muzyczne, które w mniej lub bardziej oczywisty sposób można uznać za "związane z Mandalorianami", każdy utwór opatrzony jest także krótkim komentarzem, wyjaśniającym dlaczego się tutaj znalazł.
W ramach "legendy", nazwy utworów są zwykłymi linkami do YT, a dwie gwiazdki przed nazwami to linki do YT w lepszej jakości.

Amon Amarth
** Gods Of War Arise, X-Yuri: Sam tytuł, który można rozumieć jako "Bogowie Wojny narodzili/przebudzili się", dobrze oddaje powód dla którego utwór tutaj się znalazł. Zniszczenia, zwycięstwa, chwała.

Ash
** Clones, Kuel: Clones- Jak wskazuje sam tytuł, utwór ten jest o klonach. W SW byli oni formalnie Mandalorianami, więc stąd moje skojarzenie. Warto dodać że utwór ten był wykorzystywany do promowania gry Republic Commando.

Black Sabbath
** Iron man, Kuel: Utwór ten mówi o człowieku z żelaza. Łatwo może przyjść na myśl Mandaloriańska zbroja. Może Mandalorianie nie należeli do sprawiedliwych jak tytułowy superbohater, ale jednak coś ich łączy...

Disturbed
** Warrior, Dex: Tytuł mówi sam za siebie. Ponadto, w refrenie utworu pojawiają się słowa o strachu, który wojownik dostrzega w oczach swych ofiar, co może się kojarzyć z reakcją ludzi na próbę wejrzenia w charakterystyczny dla Mandalorain T-wizjer.
** Indestructible, Dex: Utwór jest monologiem, jaki może wygłosić współczesny żołnierz. Życie od misji do misji. Tak jak mandalorianie, panowie wojen, dla których walka jest sensem życia.


Dream Evil
** The Chosen Ones, X-Yuri: Utwór o powracających w chwale wybrańcach, zabijających dla honoru, kawałek który pasuje do Mandalorian bez żadnych przeróbek : ) Bo czyż "Heroes of the day, legends forever", nie opisuje Mandalorian ?

Gaia Epicus
**Masters of the Sea, Kuel: Utwór ten opowiada o wikingach, którzy, przez swoją naturę mogą w pewnym sensie być porównani do Mandalorian, którzy w różnych okresach czasu postępowali jak ci barbarzyńcy.

Iron Maiden:
** The Mercenary, Immo: Utwór o wojnie z perspektywy najemnika. Mandalorianie wiedzą coś o tym.
** The Assassin, Immo: Utwór opowiada o życiu zabójcy, o tym, jak ściga cel i staje się jego koszmarem. Mandaloriański choćby przez tę właśnie nieustępliwość.
** Flash of the Blade, Immo: Utwór opowiada historię młodzieńca, który zostaje wojownikiem, by pomścić krzywdy przeszłości. Wielu Mandalorian poszło także tą drogą.
** The Clansman, Immo: Utwór opowiada o wojnie Szkotów z Anglikami, ale kojarzy się także z Mandalorianami zmagającymi się z okupacją Imperium: członkowie klanów, którzy nie mogą się poddać w obliczu ciemiężycieli, muszą walczyć by odzyskać to, co należy do klanów.
** The Trooper, Lampka: piosenka opisująca szarżę kawalerii, walkę, zawsze jak ją słyszę, to widzę Mandalorian szarżujących na Bazyliszkach.

Lube
** Soldat, Lampka: Jest to piosenka o żołnierzach, maszerujących do celu, by potem rzucić się do natarcia, potem znów ruszających do nowej bitwy, starających się przeżyć, myślących o domu i o tym by wygrać, a nie zginąć.
** Kombat, Lampka: Duży nacisk kładzie się na relacje zwykłych żołnierzy z ich dowódcą, nazywanym przez nich ojcem, zawsze prowadzącym do walki i nie chowającym się za plecami podwładnych.
** Davai za, Lampka: W „Davay Za” (ale tylko 2 pierwsze zwrotki) znowu pojawia się motyw walki, ale też opieka nad rannymi towarzyszami czy też wspominanie tych co polegli.

MC Chris:
** Fett's Vette Immo: Utwór jest żartobliwą historyjką o życiu Boby Fetta. Jego refren powinni znać na pamięć wszyscy Fandalorianie.

Spiderbait
** Ghost Raiders in the Sky, Kuel: chodź tytuł kojarzy się z Ghost Riderem, który nie pasuje do Mandalorian, to myślę, że w jego niezłomności, a także nieuchronności jego losu możemy znaleźć podobieństwa do Boby Fetta jako Mandalore'a.

The Ramones:
** Commando, Immo: Utwór o oddziałach komandosów wysyłanych do walki w bezsensownych konfliktach; budzi moje skojarzenia z misjami z okresu zmierzchu Superkomandosów.

Twilightning:
** At the Forge,Immo: Utwór o pasji wykuwania własnego oręża i o tym, jak pasja ta zanika.

Van Canto:
** If I Die In Battle, Dex: Utwór jest pieśnią jaką wojownicy mogą śpiewać ruszając do boju. Pieśń stworzona dla zakutych w stalowe pancerze (Mando) rycerzy. W refrenie słowa: „ Jeśli zginę w bitwie, powiedź im, że nigdy się nie ugiąłem…” są typowe dla Mandalorian, którzy się nie poddają na polu walki.
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,680,596 unikalne wizyty