Twórczość - Kuel - Minisy
 
Star Wars Miniatures jest grą figurkową wydawaną przez firmę Wizards. Nie jest to producent słynący z jakości figurek. Można ją jednak łatwo poprawić, poprzez własnoręczne robienie konwersji (czyli cięcie, klejenie, a przede wszystkim malowanie). Tutaj możecie zobaczyć małą galerie moich wyrobów tego typu związanych oczywiście z Mandalorianami.

Kuel


Death Mandalorian - figurka zrobiona z Mandalorian Marudera. Odpowiednio pocięty, by sprawiał wrażenie bezwładnie leżącego. Sztandar wzięty od regimentu z innej gry figurowej. Najuważniejsze jest malowanie, jak w każdej innej konwersji.


Mandalorian Gunslinger - do zrobienia tej figurki użyłem zwykłego Gunslinger’a praktycznie nie wprowadzając żadnych zmian. Dwa trupy to losowo wybrane commony, ułożone w bezwładnych pozach. Tutaj nie używałem pędzla.


Mandalorian Bounty Hunter - jedna z pierwszych konwersji. Zrobiony z Rodian Black Sun Vigo. Głowa zastąpiona hełmem Gunslingera. Lekka zmiana kolorów i gotowe


Boba Fett - pierwsza wersja konwersji Enforcera. Praktycznie niemalowany, jedynie poprzecinany i posklejany w innej postaci.


Kuel Ha'rang - figurowe odwzorowanie mojego mando-ego. Zrobiony z Death Watch Raidera. Głównie malowany, mała rotacja rąk, dodane dwa pistolety u pasa i karabin snajperski na plecach. Na hełmie kyr’bes.


Aisha Ordo - kolejne odwzorowanie (szczegóły w moim profilu). Dosyć trywialna konwersja. Zwykły Gunslinger, głowa zapożyczona od Old Republic Recruit. Ważne jest tu malowanie.


Drosk - i znów postać wzięta z biografii Kuela. Chiss-mandalorianin. Zrobiony z Death Watch Raidera. Duża ilość przyborów u pasa i plecaka wzięta od kilku common’ów. Głowy użyczył Chiss Trooper.


Strill - ciekawa konwersja. Główną część stanowi figurka Wizardów z serii Dungeons&Dragons- Spiretop Drake. Pozbawiony skrzydeł, pomalowany. Problemem mogą być dwie dodatkowe łapy, ale pomysłowy modelarz da sobie rade.


Boba - nowsza wersja Enforcera. Kolejny raz cięta i sklejana. Tym razem także pomalowany. Płomienie wzięte od jakiejś zapomnianej zabawki. Prezentuje się lepiej od poprzedniej wersji.


Mandalorianin-Klon - figurka stworzona z połączenia Star-Corps Trooper’a i RepCom Training Sergeant’a. Pomalowany, uważam, ciekawie. Warto zwrócić uwagę na Czaszkę Mythosaura na zbroi.


Jaster Mereel - wzór zapożyczony z tego kadru komiksu „Jango Fett: Łowy”. Ręce włącznie z blasterem wzięte od Elite Clone Trooper’a. Bagnet dorobiony własnoręcznie. Cała reszta to Gunslinger.


Basilisk War Droid - przemalowany, lekko przechylony Bazyliszek. Doklejony drugi załogant (Mandalorian Captain) z Repeating Blaster Cannon’em. Wizja trochę nierealna, ale projekt udany.


BG-01 War Droid - zmodyfikowany droid bojowy należący do Kuela Ha’ranga. Podstawą był tu Guard Droid, do tego hełm Gunslinger’a i broń znów od niepotrzebnych figurek.


Mandalorian Noble - pierwotnie Mandalorian Quatermaster. Lekko pochylony i przemalowany. Lekko surrealistyczna wizja- odcięte głowy- wzięte są od figurek z Warhammer’a.


Mandalorian Enforcer - połączenie Gunslinger’a i Commander’a. Lekko malowany. Dodane pasy na zbroi, oraz kama. Projekt z forum Wizards.com.


Pre Vizsla - malowanie według kreskówki. Podstawa to Death Watch Raider. Miecz świetlny, głowa i plecak odrzutowy zapożyczone po raz kolejny od common’ów.


Death Wachman 1 - prosta konwersja. Korpus od Gunslinger’a, głowa od Death Watch Raider’a, a nogi od Klatoonian Enforcera. Na plecach oprzyrządowanie Sandtrooper’a.


Death Wachman 2 - całość stanowi Gunslinger, głowa od Human Scoundrela, lekka rotacja rąk, oraz plecak, chorągiewka i karabin na plecach wzięte od innych figurek.


Fi Skirata - Republic Commando Sev przemalowany na kolory zbroi Fi.
Kal Skirata - Republic Commando Training Sergeant z lekką, „ojcowską”, rotacją postawy.


Hondo Karr - do jego stworzenia nie przysłużyła się żadna Mando-figurka. Bazą był tu Galactic Alliance Trooper, a hełm wzięty został od Senat Commando.BL-series Battle Legionnaire - figurka w całości zrobiona z K-3PO, a jedynie przemalowana na odpowiednie kolory.


Kal Skirata - ta sama figurka, którą prezentowałem wam już wcześniej. Tym razem jednak przemalowana na żywsze kolory. Dodałem też kilka detali, jak na przykład charakterystyczny nóż, czy blaster na plecach.


Walon Vau - kolejny RC Sergeant. Stworzony według mojego osobistego pomysłu według opisu z książek. Na zdjęciach umieszczony ze strillem Mirdem, którego prezentowałem już wcześniej.


Mandalorian Crusader - hełm zapożyczony od Mandalorian Captaina, a cała reszta wzięta od nie-mando figurki Soldier of Fortune. Całość przemalowana na kolory odpowiadające żołnierzom Canderousa Ordo.


Demagol - utworzony z połączenia Muun Tactics Brokera i Mandalorian Warriora. Można zauważyć lekką nieproporcjonalność, ale moim zdaniem zwiększa to tylko ukazanie lekko makabrycznej postaci Doktora. .


Tor Vizsla - stworzony oczywiście z Death Watch Raidera. Inspirowany wizerunkiem z kadru w komiksie Jango Fett: Łowy. Głowa wzięta od jakiegoś barbarzyńcy z figurek D&D, ale myślę, że pasuje idealnie.


Kuel Ha'rang - już druga wersja mojego alterego. Tym razem jest to wersja bez hełmu. Bazą był tu Republic Commando Training Sergeant, a twarz zapożyczyłem od Human Scoundrela.


Hondo Karr [new] - nowa wersja Hondo. Tym razem w zbroi z końcowej części komiksu "Rogues end". Od kiedy powstała pierwsza konwersja Karr'a nosiłem się z zamiarem stworzenia tej drugiej wersji, gdyż taką figurkę tworzy się stosunkowo szybko i łatwo. Od starszego "brata" różni się właściwie tylko barwami. Dodałem też inną broń dla urozmaicenia..


Basilisk klanu Ha'rang - włączyłem troche ekspresjonistycznego myślenia i stworzyłem, a właściwie przemalowałem starą wersje, Bazyliszka należącego do klanu Ha'rang. W tej wersji oczywiście lekko zmieniłem pilota, by przypominał Kuela, dodałem szarfe na przedzie pojazdu, na koniec przemalowałem także kanoniera. Z niewiadomych mi przyczyn jest on łudząco podobny do Araxussa.


Mandalor the Ultimate - niewiele tu zmieniłem. Kluczowym jest topór, który dzierży mój Mand'alor. Oprócz tego delikatnie podciągnąłem "wizardowe" malowanie.


Basilisk Manda'yaim - zdecydowałem się wreszcie by zagospodarować drugiego z moich bazyliszków. No i udało się zrealizować przy tym moją koncepcje, by w mojej twórczości oddać hołd organizacji Manda'Yaim.


Mandalore the First - figurka powstała na podstawie statystyk, które pojawiły się w v-setcie „Epic Duos”. Stwierdziłem, że Mandalor Pierwszy nie mógł wyglądać, jak pospolity Taung. Dlatego dodałem trochę królewskiej purpury i złota, wyostrzając też pozostałe barwy. Skorektorowałem przy okazji wadę figurki, jaką była nienaturalnie wygięta lewa ręka.


Mandalorian Taris Squad - jedna z dwóch podobnych, eksperymentalnych figurek. Konwersja jest nowatorska z dwóch powodów: po pierwsze, na podstawce znalazły się trzy figurki i po drugie, sama podstawka nabrała życia, gdyż pojawiły się na niej płyty chodnikowe Taris. Postaci Mandalorian to trójka komandosów, z których jeden posiada ciężką broń. Wszyscy są pomalowani na podstawowe kolory konkwistadorów.


Mandalorian Basilisk Squad - kolejna nowatorska konwersja. Znów pojawiają się tu trzy figurki: dwóch komandosów i jeden maruder. Na samej podstawce posypka imitująca trawę, a barwy tym razem maskujące, w jakich to Mando’ade mogli wystąpić w bitwie na Basilisku.


Dane Ha’rang - kolejna udana konwersja, przedstawiająca trochę tajemniczą personę, jaką jest Dane, syn Kuela. Zdjęcie nie pokazuje właściwych kolorów: cała paleta jest utrzymana w ciemnej tonacji, ale nie jest to tylko czerń. Konwersja powstała z figurki Human Scoundrel (tors, nogi), ramiona zapożyczone od Republic Commando Training Seregant, a hełm oczywiście od Gunslingera.


Cassus Fett - figurka stworzona z okazji ukazania się Cassusa w kolejnym z v-setów. Konwersja o tyle łatwa do zrobienia jeśli posiada się figurkę 'Promo' Mandalorian Troopera. Jest on już we właściwym kolorze. Dorzuca się białą pelerynkę, maluje pasek i ewentualnie dorzuca lekką rotację ramion, by wyglądał bardziej władczo.


Rohlan Dyre - kolejna postać zawarta w v-setcie. Tym razem wymaga od nas większego wkładu pracy. Ciało od starego Crusadera, plecaczek od Captaina. Ten hełm jest od Żołnierza Klona, ale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Lepszy byłby też od Crusadera. Warto zwrócić uwagę na kolce na naramiennikach.


Jango Fett - jako że nie posiadam oryginalnego Jango Fetta w mej armii- było kwestią czasu, by do niej dołączył. Podstawą był tu Gunslinger (ze spiłowanymi piersiami). Blastery również zostały zmodyfikowane na te używane przez Janga. Plecak skompletowany z części zapasowych.


Mandalorianin na ścigaczu - powstał, gdyż zdobyłem figurkę IG Lancera. Odpowiednia rotacja kończyn pozwoliła, by ścigacza dosiadła Gunslingerka- duży blaster został dorzucony w celach dekoracyjnych.


Boba Fett, Bounty Hunter - figurka zrobiona na wzór oryginału z dodatku 'Bounty Hunters' i będąca, mam nadzieję, jej wierną repliką. Do zrobienia go nie użyłem żadnej części od Fetta, a jedynie figurki Death Watch Raidera i Mandalorian Gunslingera. Stworzenie tej konwersji wymagało dużej precyzji i dokładności, zarówno przy dopasowywaniu do siebie części, jak i malowaniu, a wszystko to, by figurka wyglądała jak oryginał (kilka osób się nabrało)...


Mirta Gev - wnuczka Boby powstała z resztek figurki Mandalorian Gunslingera. Praktycznie zero zmian w układzie rąk i nóg, ot taka robótka na szybko. Kolorystyka według jej wizerunków krążących po internecie.


Klon ARC Kom'rk - powstał z figurki StarCorps Troopera, jednego z republikańskich klonów, którego zbroja do złudzenia przypomina pancerz ARC. Zabrakło dla niego hełmu, przez co może wygląda nie aż tak klimatycznie, jakby mógł. W ręku trzyma, oczywiście, odciętą głowę Kaminoanina.


Etain Tur-Mukan - powstała, bo "miałem części". To znaczy znalazłem miecz świetlny, głowę od Echani Handmaiden i stwierdziłem, że będzie z tego jedi. Skoro miała to być kobieta, no to czemu nie Etain. Powstała według mojego własnego schematu kolorów i pomysłu.


Endo Varga - postać z biografii Kuela Ha'ranga. Główny wróg Kuela w czasie Mandaloriańskiej Wojny Domowej, a także później. Wywiadowca Vizsli, często napotykał na swojej drodze rywali, czyli wywiad Jastera. Figurka powstała znów, z Gunslingera. Hełm, wiadomo, od Death Watch Raidera. Kolory niezupełnie mojego pomysłu, ale co tam. Dodałem mu też trochę opcjonalnego uzbrojenia, żeby wyglądał groźniej.
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 18,175,191 unikalne wizyty