Encyklopedia kolekcjonera: Gentle Giant
 

Book Ends:
2010:
Gentle Giant, poza rozmaitymi (mniej lub bardziej) figurkami z których jest najbardziej znany. wydał także kilka "ograniczników", które można postawić na półce. by książki się nie przewracały, a w ramach których sama figurka stanowi jedynie dodatek do dioramki. Wśród tychże ograniczników znalazł się jeden model (w aż dwóch "wersjach") z Bobą, konkretnie ten nawiązujący do pałacu pewnego Hutta - Jabba's Palace Bookends.
Wersja regularna dostępna była za $249.99, i prezentowała się następująco:

Natomiast wersja ekskluzywna dostępna tylko dla członków PGM (Premier Guild Members) była prawie identyczna jak zwykła, posiadała jedynie dwa dodatki, pierwszym był Jawa którego można dostawić gdzieś do makiety, a drugim... głowa Lei (w wersji zwykłej mamy tylko głowę Leii w hełmie Boushha). Co ciekawe, "cena okładkowa" wersji ekskluzywnej była wyższa o... centa. Wynosiła równe 250$.


Bust-Ups:+
Różnych Bust-Upów z Fettami GG wydało 7 (8, jeśli liczyć tego z Toy Fair, różniącego się tylko pakowaniem, jako osobnego). Same zaś Bust-Upy to małe, mierzące około 5cm (w przypadku Fettów, z racji dysz wylotowych, więcej) figurki, przedstawiające rozmaite postacie, od pasa w górę.
2005:
BOBA FETT ukazany jest od pasa (właściwie to "od najajnika") w górę, nie utrzymuje się jednak na tradycyjnej podstawce, jak inne tego typu modele, ale na ogniach wylotowych ze swojego plecaka rakietowego. W przypadku zakupu boksa z 12ma Bust-Upami, 4 z nich powinny być tym właśnie Bobą.

BOBA FETT w wersji identycznej jak powyższy, tylko jedno kolorowy - srebrny. Również pudełko wygląda tak samo - co jest w środku dowiedzieć się można było dopiero po odpakowaniu. Na boksa z 12 Bust-Upami przypadał jeden srebrny Boba (wliczał się w liczbę czterech B.F w boksie, innymi słowy był 1 srebrny i 3 zwykłych, kolorowych.)

BOBA FETT w wersji identycznej jak powyższa wersja kolorowa, ale bez pudełka, jedynie w woreczku. Exclusive (o ile można mówić o ekskluzywności faktu że nie miał pudełka...) z NowoJorskiego Toy Fair 2005.

JANGO FETT wydany został w wersji podobnej do wymienionego wyżej boby - utrzymywał się na ogniach z plecaka odrzutowego. Na 12figurkowego boksa przypadało dwóch takich Jango.

JANGO FETT - wersja powyższego Jango w kolorze srebrnym, Exclusiv z Comic Conu.

2006:
Na Bounty Hunter Box Set składało się 7 Bust-Upów: 4-LOM, Bossk, Dengar, IG-88, Zuckuss, Darth Vader no i oczywiście powód dla którego wspominamy o tym zestawie - Boba Fett. Była to jedyna droga do zdobycia tego Boby, nie był sprzedawany osobno (tzn, oficjalnie, bo zapewne można było dorwać go pojedynczo np. na Ebayu).

Wersja Boba Fett Special 100th Edition Bust-Upa dostępnego w powyższym zestawie, łatwo zauważyć czym się wyróżniająca. Prawdopodobnie była to wersja "Lucasfilm Exclusive".

Wersja Boba Fett Special 100th Edition Bust-Upa dostępnego w powyższym zestawie, jak widać różniąca się kolorem - była srebrna.


Mini-Busts:
Mini Busty są bardzo podobne do pokazywanych wyżej Bust-Upów, kluczową różnicą (za którą idzie oczywiście cena, oraz jakość i ilość detali) jest wielkość, mierzą one około 6 cali, czyli ~15cm.
2002:
JANGO FETT, w tradycyjnej wersji "od pasa w górę", tym co zwraca u niego uwagę jest fakt, że nie ma rąk. Edycja limitowana - 2500 sztuk.

2003:
BOBA FETT ze swoją bronią, ładna rzecz. Edycja limitowana, powstało 7500 sztuk.

2004:
JANGO FETT w wersji jak pokazywany wyżej (ten z 2002 roku), ale srebrny. Wydano 5000 sztuk. Aby go zdobyc nalezało załozyc karte Star Wars platinum Plus mastercard Opis promocji.

2007:
JANGO FETT, kolejna wersja, ze zdejmowanym hełmem oraz czyms tak oczywistym jak ręce. Sporo ich zrobiono (jak na takie kolekcjonaria, oczywiście), bo aż 9000.

2009:
BOBA FETT (McQuarrie Concept), to jak nazwa wskazuje Boba, ukazany od pasa w góre, w charakterystycznej bialej wersji znanej z szkiców Ralpha MCquarriego. Jest to (jak wszystkie Mini-Busty) edycja limitowana, wydana tylko w 2800 egzemplarzach.

GG wydało mini-Busty ze znaną drużyną Komandosów Republiki - Deltami. Ogółem powstało po 1500 sztuk każdego członka Delt, 1300 było dostępnych pojedyńczo, natomiast pozostała 200 trafiła do zbiorczych wydań zawierających w sobie wszystkich 4 komandosów. Czteropak wydano rok po wersji pojedyńczej.
Boss był dostępny jedynie dla członków PMG (Premier Guild Members).

Fixer dostępny był tylko w sklepie Hot Toys.

Scorcha mogli zakupić użytkownicy serwisu Gentle Giant.

Sev natomiast dostępny był w sklepie Forbidden Planet.

2010:
RC 4pak podobnie jak Boss, dostępny był dla członków PMG (Premier Guild Members)


Statues:
Nie samymi popiersiami Gentle Giant żyje - ma w swej ofercie też figury przedstawiające całe postacie.
2006:
BOBA FETT - mierząca około 31cm statua przedstawiajaca Bobe Fetta, w całej okazałosci. Produkcja limitowana - 6500 sztuk powstało.

2011:
Shae Vizla - mierząca około 18 cm Mandalorianka znana wszystkim choć troszkę zainteresowanym grą The Old Republic.


Star Wars Maquettes & Animated Maquettes:
Oprócz popiersi itd, Gentle Giant ma w swej ofercie także makiety - czyli figurkę bądź figurki z jakimś pasującym do nich podłożem. Rozróżnia się dwa ich rodzaje, zwykłe oraz utrzymane w konwencji animowanej.
2005:
Republic Commando Maquette - dostępna tylko w oficjalnym sklepie SW (Star Wars Shop), i ściśle limitowana, wyprodukowano tylko 400 sztuk. Rok później była różniąca się trochę reedycja, o której niżej.

Republic Commando Maquette (color) - równierz dostępna przez Star Wars Shop tylko, w ciut większym (513) nakładzie. Od wydanej w 2005tym roku odróżnia ich/ją fakt, że tym razem komandosi są "w swych zwyczajowych barwach".

2006:
BOBA FETT (Star Wars Animated) - nietrudno się domyślić, że jest to figura Boby, w wersji niezbyt realistycznej. Edycja limitowana do 7000 sztuk.

BOBA FETT (Star Wars Animated) - czarno-biala wersja wyżej wymienionej dioramy. Limitowana do 500 sztuk (250 dostępne w Japonii, 250 w Stanach).

2007:
BOBA FETT (Star Wars Animated) - trzecia wersja "takiego" Boby, tym razem w kolorystyce znanej choćby z serialu Droids. Wydanie limitowane do 1000 sztuk, i dostępne tylko poprzez StarWarsShop oraz na konwentach Celebration IV/Europe.

2009:
Boba Fett with Han in Carbonite - jak widać ponownie mamy do czynienia z przerysowanym Bobą, oraz zatopionym w Karbonicie Hanem, tym razem jest to już inny model, inna poza BOby, itd. Zestaw dostępny był tylko poprzez sklep Entertainment Earth i limitowany, wyprodukowano tylko 1750 sztuk.

2010:
Boba Fett & Han in Carbonite - ponownie Boba i Han w Karbonicie, ale tym razem w towarzyswie dwójki szturmowców, i wykonane w konwencji "realistycznej".


Classics Busts:
2007:
BOBA FETT - nietypowe popiersie. Boba jest przedstawiony od pasa w górę, jednakze bez rak i jakby "pusty w srodku". Najlepiej zobaczyć na zdjeciach o co chodzi z tą 'pustką'. Figurka ma około 12-13cm wysokości.

2008:
BOBA FETT pokazywany wyżej został także wydamny w ekskluzywnej wersji, dostępnej na Celebration Japan, i limitowanej do tysiąca sztuk.


Jumbo Vintage Kenner Figures:
2010:
Boba Fett, duży, wydany w ramach nietypowej serii - powiększonych wersji figurek wydawanych kiedyś przez Kennera (na jednym ze zdjęć widać wersje Jumbo obok swojego mającego około 10cm pierwowzoru). Figurka ta dostępna była na Celebration V. Wyprodukowano takowych 1500 sztuk.


ARMORY COLLECTION
Oprócz figurek rozmaitych pokazywanych wyżej Gentle Giant zabrało się stosunkowo niedawno także za robienie hełmów różnych postaci, aczkolwiek w dość małej skali, tzn 0.45 - czyli hełmy pilota TIE, pilota X-Winga, Vadera, itd mają tylko 45% wielkości oryginalnego hełmu.
2010:
JANGO FETT HELMET - wykonany we wspomnianej skali 0.45, i limitowany do 1000 sztuk.


Lego Statues:
Poza swoimi czysto-autorskimi produktami Gentle Giant wchodzi czasem we współpracę z innymi licencjobiorcami SW, wyżej wspominaliśmy o Jumbo figurkach Kennera, co jest nawiązaniem do początkow całej maszyny gadżetowej SW, natomiast przykładem wspołpracy z czymś "na czasie" może być wydawana przez GG seria dużych wersji tradycyjnych figurek Lego (Przy czym są one pozbawione możliwości ruszania kończynami, nie są z plastiku jak LEGO, itd)
2007:
Boba Fett z lego, duży. 16centymetrowa figurka wzorowana na minifigurce Lego przedstawiającej Bobe - na jednym ze zdjęć widąć jak wypada rozmiarowo w porównaniu do tejże.
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,703,605 unikalne wizyty