Wytyczne, templety i wzory
 
Bracia moi, większość z nas marzy o swojej mandaloriańskiej zbroi. Co jednak zrobić, by zbroja ta nie wywoływała jedynie uśmieszku politowania i nie była tematem żartów w środowisku fanów? Te poradniki mogą pomóc w naprawieniu tego stanu rzeczy.

Hełm:

Chyba najbardziej reprezentatywna część mandaloriańskiej zbroi - hełm od zawsze był synonimem sprawiedliwości i strachu w odległej galaktyce. Jak zatem sprawić, by nie wyglądał on jak czopek, lub wiadro? Zacznijmy od poczatku.
Zakładam, że templety hełmu masz już ściągnięte, zatem wydrukuj je a następnie wytnij i dopasuj na spienionym PCV, lub kartonie (nie polecam tektury falistej, owszem, da się to zaszpachlować, ale to tylko dodatkowy kłopot oraz ma ona tendencję do gięcia się nie tak, jak sobie tego życzymy.).

Tektura lita będzie się idealnie nadawala do tego zadania. Następnie odrusyj kontury i wytnij już twarde elementy. O ile w przypadku katronu formowanie nie powinno być problemem ak w przypadku spienionego PCV należałoby wspomóc się opalarką (można używać nawet i piekarnika, ale wszystko na własną odpowiedzialność). Następnie skleić elementy ze sobą zgodnie z instrukcjami, żeby zachować proporcje. Co do czerepu, można zrobić go od podstaw dzięki templetom(tu polecam zwykły papier, lub cienką tekturę), albo zaimprowizować (mnie udało się zdobyć kilka czerepów "ściągniętych" metodą stołu próżniowego z hełmu Boby od Master Replicas). Następnie dopasować czerep do reszty hełmu i przykleić np. klejem na gorąco. Tu bardzo ważne, by zachować odpowiedni kąt nachylenia ścianek helmu tak, by nie był on płaski, ale lekko rozchodził się na boki (minimalnie!).

Następnie gdy mamy już cały hełm, należałoby pomyśleć nad dalmierzem. I tu są 2 sposoby: możemy go zrobić sami (np. kartonowa góra a samo ramię z PCV, lub Plexi), albo zgłosić się do Falcona* i za nieduże pieniądze mieć pewność, że dalmierz będzie naprawde wysokiej jakości. Następnie, jeśli komuś zależy, może sobie zamontować mały mechanizm do opuszczania i podnoszenia dalmierza. Następnie, gdy mamy juz całość, należy hełm poszpachlować, ja osobiście polecam szpachlówkę natryskową ogólnie, następnie zwykła szpachlówka na wykończenia (np. przy łączeniu czerepu z resztą hełmu, czy przy dalmierzu). Gdy hełm jest już poszpachlowany należy go wyszlifować, najlepiej papierem ściernym 120, a następnie 800, dla pewności, że hełm będzie gładziutki jak tyłek niemowlaka. Teraz nadchodzi czas, by go polakierować, jako podkład proponuję lakier bezbarwny (można go kupić w każdym sklepiej samochodowym, lub po prostu u lakiernika), na to kładziemy srebrny lakier do felg zapewniający metaliczny połysk, a potem malujemy w dowolnym kolorze, jaki akurat wybraliśmy dla naszego mandalorianina. Na sam koniec należy hełm raz jeszcze potraktowac bezbarwnym lakierem, a następnie zamontować wizjer (polecam czarne plexi, modelowane za pomocą opalarki, czy nawet zwykłej suszarki). I gotowe, przepis wydaje się skomplikowany, ale to prostrze niż może się wydawać. a efekty robią wrażenie.

Oto przykłądy "kartonowych" hełmów robionych tą metodą:*GG Falcona - 4107122


Wytyczne.

Tutaj znajdują się różnego rodzaju wzory, templety oraz akceptowalne w Manda'Yaim rodzaje zbroi.

-rodzaje zbroi:Wszystkie zbroje z filmów, gier, komiksów, ogólnie całego Expanded Universe oraz wariacje powstałe na ich wzorach (jak np. zbroje członków Mando Mercs). Ważne jest zachowanie proporcji, by zbroja nie wyglądala karykaturalnie, czy wręcz śmiesznie, jak to czasami ma miejsce. Poniżej znajdują się templety do zbroi Boby Fetta oraz Jango Fetta*. Niektóre są w PDF inne zaś to zzwykłe JPEGi.

Jango Fett:


Hełm:
BobA_Fett_Helmet_Templates_Std.pdf

Dalmierz:
Boba_Fett_-_Rangefinder_rev_A.pdf

Pancerz:
Szablony dla Jango w 4 wersajch: X-Large, LArge, MEdium i Small.

Wyrzutnie:
Jango_Left_G.gif
Jango_RT_Gauntlet.gif

Plecak odtrzutowy:
studio-scale-15-jet-pack-patterns-boba-fett-jetpack-ss15.pdf
Plecak Odrzutowy (wersja z areny)

Nakolanniki:
/boba-fett-knee-armor-draft-blueprints-bf-knee-armor-4w.pdf
Jango Fett Knee Armor Templates/blueprints

Westary:
Jango Westar Blaster blueprints

Ładownice:
Jango Belt Pouch Pattern

Boba Fett:


Pancerz:
Różnej wielkości szablony

Karwasze:
Blueprinty karwaszy

Kolana:
Boba Fett Knee Armor Draft Blueprints


*templety pochodzą ze strony thedentedhelmet.com , którą gorąco polecam.

Coova

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 21,934,763 unikalne wizyty