Jak narysować Mandalorianina?
 
Czy kiedykolwiek chciałeś rysować gwiezdno-wojenne postacie i pojazdy jak profesjonalni artyści komiksów? W tej serii krok-po-kroku, artyści i ilustratorzy Gwiezdnych Wojen pokażą ci jak rysować niektóre z najbardziej ukochanych postaci w sadze. Ilustrator Gwiezdnych Wojen, Jamie Snell wytłumaczy w tych prostych do podążania krokach jak rysować Mandaloriańskiego Wojownika z drugiego sezonu Wojen Klonów. Kroki 1-3 są rysowane lekko ołówkiem. Żadnego długopisu, żadnych ciemnych linii. Wykańczanie linii i detali przyjdzie na koniec.


Krok Pierwszy:
Stwórz prosty szkielet pracy, zanim zrobisz cokolwiek innego, tak więc dla Kroku 1., narysuj podstawowe kształty. Użyj linii i kółka do przedstawienia głowy, kolan, łokci, rąk, itd. Prowadź linie ołówkiem delikatnie i swobodnie decydując się co za pozę byś chciał. Jeśli dopiero zaczynasz, spróbuj podstawową pozycję stojąca, coś prostego na początek, zanim nie nabierzesz praktyki.


Krok Drugi:
Kiedy zakończysz zarys postaci, możesz kontynuować przez wypełnianie kształtu ciała. Ja używam do tego owali.


Krok Trzeci:
Teraz, kiedy już masz podstawowe kształty i pozę, czas lekko narysować bardziej szczegółowe płaszczyzny, jak jego zbroja, rękawice, kabura na nodze i tak dalej. Rysuj linie delikatnie i lekko i nie miej oporów, przed poprawkami, usuń i narysuj od nowa. Kiedy będziesz już zadowolony z początkowego szkicu, pogrub go. Popraw linie i kształty już narysowane, ale tym razem zrób je ciemniejsze. Śmiało korzystaj z cieniowania, jeśli lubisz. (Ja staram się zostawić swoje rysunki czyste i zrobić detale i cieniowanie tuszem przy kolorowaniu). Ilość detali, jakie pojawią się w ostatecznej wersji rysunku zależy całkowicie od ciebie. Pracuj nad nimi, dopóki nie będziesz zadowolony z wyglądu pracy.


Krok Czwarty:
W fazie nakładania tuszu, wystarczy dodać linie piórem albo markerem, po prostu poprawiając linie po ołówku. Kiedy już będziesz zadowolony z ich wyglądu, wymaż gumką linie ołówka, tak by tylko pozostały linie poprawione tuszem. Pamiętaj – za pierwszym razem wcale to nie musi być perfekcyjne. Praktyka jest kluczem do sukcesu! Nie zniechęcaj się.


Krok Piąty:
Niektórzy lubią używać farbek, ołówków, kredek, komputerów, albo markerów. Dla tego obrazka użyłem Markerów PrismaColors. Użyj tych, które mają tworzyć podkład, zaczynając od jasnego koloru przechodząc do ciemnego. Lubię tez trzymać wyschnięte już markery, zwłaszcza szare i brązowe, są wyśmienite do zaznaczania pamiątek po walkach i podkreślenia zużycia zbroi. Eksperymentuj, zrób kopie wersji poprawionej tuszem i próbuj różnych sposobów kolorowania. Baw się dobrze.

Żródło: strona Starwars.com
Tłumaczenie: Hashhana

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,680,340 unikalne wizyty