Garrus Vakarian
 
Shepard: Gdzie jest Garrus Vakarian?
Człowiek Iluzja: Zniknął tuż po ogłoszeniu twojej śmierci. Nawet nam nie udało się go znaleźć.

Ten krótki dialog dotyczy Turiańskiego renegata i jak to określali członkowie gangów Omegi mianem samozwańczego szeryfa. Jest to postać ze znanej trylogii gry Mass Effect.

Garrus pochodził z rasy Turian mającej cechy zarówno ptaków jak i dinozaurów. Była to również rasa o silnym poczuciu przynależności można by rzec ,,klanowej’’, oraz o silnym poczuciu honoru co odzwierciedla fakt że Turianin który popełnił morderstwo zapytany o to przyzna się gdyż kłamstwo uwłaczało by jego honorowi. Turianie nie boją się konfliktów zbrojnych a wypowiedzenie im wojny jest w zasadzie samobójstwem. Turianie walczą zgodnie z taktyką zniszczenia całego potencjału militarnego wroga tak by ten nie mógł ich szybko zreorganizować. Ich ojczystą planetą jest Palaven.
Garrus pochodził z rodziny w której pielęgnowane były zasady wykonywania obowiązków, działaniu na rzecz całej społeczności (jak to było w ogólnym pojmowaniu tej rasy) oraz chęć walki z niesprawiedliwością i złem. Ojciec Garrusa był funkcjonariuszem SOC- Sił Ochrony Cytadeli, międzygwiezdnej super stacji która była domem dla milionów istot z całej galaktyki. Cytadela była również siedzibą rządu galaktycznego reprezentowanego przez Radę Cytadeli (składała się z trzech członków Turian, Salarian i Asari a później również z ludzi.) Ojciec przestrzegał zasad SOC i nienawidził Widm czyli tajnych agentów Cytadeli którzy pilnowali prawa i porządku w galaktyce lecz nie mieli nad sobą żadnego nadzoru po za radą która nich mianowała a rzadko zwalniała. Z powodu tej niechęci Garrus nie został widmem a był jednym z setki turiańskich młodych kandydatów. W końcu Garrus poszedł w ślady ojca i został funkcjonariuszem SOC.
Poznajemy go kiedy prowadzi śledztwo w sprawie zdrady Widma Sarena Arteriusa wtedy tez poznaje Sheparda głównego bohatera gry do którego później dołącza. Nie będę spolerował części 1,2 i 3 jeżeli ktoś będzie chciał sobie zagrać wiec powiem ze Garrus posiada wiele niezwykłych cech oraz jest wyćwiczony w walce (sam przez 3 dni odpierał ataki trzech gangów czyli setki istot które chciały go załatwić). Ma niewątpliwe talenty dowódcze i oryginalny humor który powoduje sympatie do owej postaci a oto próbka:
Garrus: Miranda nie chciała mi dać lusterka. Czy jest tak źle?
Shepard: Garrusie zawsze byłeś paskudny. Zamaluj korektorem nikt nie zauważy.
Garrus: Haha..uch nie rozśmieszaj mnie, twarz ledwie mi się trzyma w jednym kawałku. Może to i lepiej……… w przeszłości wszystkie laski cię olewały teraz szanse się wyrównały.

Podsumowanie
-Bronił siebie, swych Vode i rodziny
-Niestety w Mando’a nie mówił
-Nosił zbroję
-stawiał się na wezwanie Mandalora, w tym wypadku Sheparda
-Wychować swe potomstwo na Mandalorian - no niestety nie
-pomagał klanowi? Zdecydowanie tak (zarówno załodze Sheparda jak i swej rasie i własnemu klanowi turian)

Na 6 punktów Resol’nare spełnia 4 wiec jest to ocena dość wysoka.

Piner Tor

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,661,623 unikalne wizyty