GG10 - Etyka łowów
 
Etyka łowów


Z tyłu każdego Imperialnego Certyfikatu Zachowania Ładu i Porządku, który jest rozpoznawany jako licencja dla łowcy nagród, znajduje się spis zasad, którymi powinien się kierować łowca, pracujący i mieszkający w Imperium:

1. Osoba lub istota, która wyznaczyła nagrodę, czy to Imperium czy rząd lokalny, korporacja albo indywidualna osoba, zachowuje prawo do kary, jaką ma ponieść schwytany osobnik. O ile osobnik, którego ma się schwytać nie jest oznaczony jako "Schwytać martwego lub dostarczyć żywcem", należy podjąć wszelkie starania, aby został dostarczony żywy, chyba że stanowi zagrożenie dla Imperium, jego obywateli oraz dobytku. Jeśli to możliwe, osoba taka musi mieć możliwość pokojowego poddania się łowcy posiadającemu niniejszy certyfikat. Ucieczka, odmowa współpracy z wytycznymi zarejestrowanego łowcy, a także inne okoliczności, które wskazują na predyspozycje do oporu, a także próba zabójstwa łowcy, są uznawane za odmowę poddania się.

2. Zranienie, pozbawienie przytomności albo śmierć osobnika stanowiącego przedmiot polowania mogą nastąpić jeśli nie poddał się pokojowo, odmówił współpracy, albo jeśli posiadacz niniejszego certyfikatu jest zmuszony działać w obronie własnej, imperialnych obywateli oraz dobytku.

3. W przypadkach, w których musi zostać użyte rozwiązanie siłowe, mające na celu aresztowanie "nagrody", należy stosować rozwiązanie, które wymaga zastosowania minimum przemocy.

4. Posiadacz certyfikatu zgadza się na to, żeby nie akceptować nielegalnych kontraktów, nieformalnych układów albo prywatnych kontraktów, które mogą wymagać jego lub jej zaangażowania przeciwko obywatelom Imperium, na których zlecenia nie zostały zarejestrowane w Imperialnym Biurze Śledczym albo u agentów Imperialnego Biura Bezpieczeństwa.

Źródło: Galaxy Guide 10: Bounty Hunters
Tłumaczenie: Urthona

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021




Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,680,268 unikalne wizyty