GG10 - Imperialni Łowcy Nagród
 
Imperialni łowcy nagród


Imperialni łowcy pracują dla reprezentantów Imperium, odmawiając innych kontraktów czy to z gildii, korporacji czy od osoby prywatnej. Wielu imperialnych łowców to byli wojskowi, mężczyźni i kobiety, którzy uważają życie cywilów za nudne ale nie mogą pozbyć się wojskowych nawyków i dyscypliny.

Niektórzy z nich, to dla przykładu, byli piloci myśliwców albo żołnierze piechoty, którzy lubią adrenalinę w walce, ale wolą wybierać czas i miejsce sami. Inni są kuszeni kredytami za bardziej lukratywne nagrody, których różne imperialne źródła mają w bród.

Imperialni łowcy zwykle otrzymują swoje zadania przez Sekcję Przestrzegania Prawa w Imperialnym Biurze Bezpieczeństwa (informacje znajdują się w 2 rozdziale zatytułowanym "COMPNOR", w książce "Imperial Sourcebook"). W związku z tym są wzywani często do chwytania politycznych kryminalistów, znanych zdrajców Nowego Ładu a nawet sympatyków Rebelii z wyższych sfer rządzących.

Mogący poszczycić się sukcesami imperialni łowcy są często pierwszymi osobami do jakich zwracają się lokalni gubernatorzy a nawet moffowie, kiedy jakiś niebezpieczny kryminalista przebywa na wolności albo działa w ich sąsiedztwie. W takich przypadkach obiektem polowania jest osobnik poszukiwany za różne zbrodnie, takie jak zdrada, konspiracja, podburzanie itp. Imperialni łowcy są też pierwszymi, którzy dowiadują się o lukratywnych nagrodach. Są zwykle polecani przez IBB innym imperialnym agencjom - jak IOCI - szukających kogoś kogo mogą zatrudnić "do zadań specjalnych".

W niektórych przypadkach możliwe są tymczasowe kontrakty z wojskiem, zwłaszcza że militarne rozeznanie łowców może się przydać kiedy trzeba wytropić podejrzanych agentów albo sabotażystów Rebelii.

W specjalnych przypadkach, kiedy np. Imperialny Inkwizytor chce zatrzymać konkretnego osobnika na przesłuchanie albo kiedy planetarny gubernator chce "specjalnej przysługi", wzywa się imperialnego łowcę, który wykona takie zadanie. Są to zaufani członkowie "przedłużonego" ramienia sprawiedliwości Imperium a ich lojalność nie podlega dyskusji. Ponieważ zwykle zajmuje ich chwytanie rewolucjonistów i wrogów państwa, rzadko są wysyłani za "zwykłymi" celami, zostawiając je dla wielu niezrzeszonych łowców albo łowców z gildii.

Źródło: Galaxy Guide 10: Bounty Hunters
Tłumaczenie: Urthona

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,680,452 unikalne wizyty