GG10 - Łowcy Nagród Zrzeszeni w Gildiach
 
Łowcy nagród zrzeszeni w gildiach


Niech od teraz gildia stanie się twoją matką i ojcem.
Niech ten ród staje za tobą jako przyjaciel.
Niech ten ród na zawsze będzie z ciebie dumny, jak kochanek/ka, który/ra raduje się z twego męstwa.
Ci, którzy są twoimi przyjaciółmi, łatwo wbiją ci nóż w plecy.
Ten, z kim dzielisz łoże, może cię w nim udusić.
Kiedy wszyscy cię opuszczą, jedynie Gildia zostanie aby cię chronić.
Tylko twoja Gildia rozumie, kim i czym jesteś i opiekuje się tobą.

- Z "Kreda Założycieli", Gildia Łowców Salaktori

Łowcy nagród z Gildii są osobnikami, którzy nie składają przysięgi Imperium, ale swojej prywatnej gildii. Angażują się w polowania zaaranżowane w całości przez biura kontraktowe gildii i nigdy nie mają do czynienia z oficjelami Imperium, chyba że w przypadkach nadzwyczajnych. W wielu przypadkach, gildia łowców służy jako "biuro rachunkowe", przez które imperialni oficjele, przywódcy wielkich korporacji a nawet zwykli obywatele (wielu pracujących poza prawem), mogą ustalać ceny nagród w zamian za zastrzeżenie sobie usług najlepszej osoby, która wypełni kontrakt.

Administratorzy gildii pracują jako "brokerzy nagród", nieustannie szukając najbardziej lukratywnych kontraktów na milionach światów znajdujących się w granicach Imperium. W ten sposób kontraktorzy gildii poszukują skrupulatnie możliwości, kiedy najlepszy łowca zmierzy się najbardziej poszukiwanymi kryminalistami. W rezultacie każdy łowca z gildii widzi swój kontrakt jako sprawdzian woli i osobiste wyzwanie między sobą a swoją ofiarą.

Chociaż natura i lokacje tych sponsorowanych przez gildię różnią się, wszystkie wymagają od łowcy wszystkich umiejętności i wysiłku, aby zlokalizować oraz aresztować daną ofiarę. Nie każde zadanie jest sukcesem i zdarza się, że kontrakt nie jest wypełniony przez lata (zwykle przez to, że łowca ma wielką dziurę w ciele od ognia blasterowego). Chociaż ryzyko jest duże, łowcy z gildii wiedzą, że w potrzebie wspiera ich gildia, potężna, wpływowa i ciągle rozrastająca się w Imperium i poza nim siła.

Procedury i "typowe" kontrakty różnią się w zależności od gildii: każda z nich ma swoją wyraźną
"osobowość". Niektóre gildie przyjmują tylko wysokie (10.000 albo więcej kredytów) imperialne zlecenia, a inne wysyłają swoich członków po mniej wartościowe nagrody, które wyznaczają korporacje. Początkujący łowcy mogą oczekiwać, że dostaną zlecenia oparte na pogwałceniu jurysdykcji planetarnej, a bardziej doświadczeni otrzymają nagrody "sektorowe". Aby dowiedzieć się więcej o opisach i informacjach dotyczących różnych nagród, zajrzyjcie do rozdziału 3, zatytułowanego "Interesy".


Kiedy dany osobnik zostanie zaakceptowany w gilii, może cieszyć się nowym domem, gdzie każda potrzeba zostanie zaspokojona i nie ma problemów z pracą. Nie tylko nie potrzebuje wydawać pieniędzy na szukanie na własną rękę najlepszych okazji, ale może też trenować pod okiem najbardziej zręcznych i sprawnych łowców, otrzymywać specjalistyczny sprzęt i, w niektórych przypadkach, schronienie przed imperialnym wymiarem sprawiedliwości (są tu pewne granice). Kiedy osiągnie odpowiedni wiek, gdy emerytura stanie się pożądana, a dzieje się tak zwykle w wieku ok. 45 standardowych lat, doświadczony łowca zostaje zatrudniony przez gildię w charakterze nauczyciela młodszych członków (za odpowiednią roczną opłatą).

Wady członkostwa w gildii są dwie. Po pierwsze łowcy z gildii nie mają głosu w sprawie decyzji o swoich kontraktach ani przeciw komu wystąpią. Takie decyzje podejmowane są przez administratorów gildii a odmowa takiego zlecenia skutkuje w wielu przypadkach wyrzuceniem z większości gildii.

Po drugie wszystkie zlecenia gildii mają odprowadzany procent od wartości nagrody, płacony bezpośrednio do gildii. Ta opłata, zwana luką, zwykle wynosi 10 % nagrody. Każdy członek gildii musi także płacić coroczną składkę, która przeznaczana jest na operacje i inwestycje gildii. W niektórych przypadkach jest to kilka tysięcy kredytów rocznie. Jeśli sprzęt zostanie zagubiony albo zniszczony, także należy płacić, jeżeli zdaniem gildii, można było takiego wypadku uniknąć. Co więcej, jeśli zdaniem przełożonych łowca albo łowczyni nie użył/a całego swojego potencjału zdolności, pobierana jest opłata odliczana z przyszłych nagród. To zwykle ma za zadanie poprawić wydajność łowcy.

Podczas gdy niektórzy łowcy gildii zgromadzili duże prywatne fortuny, większość łowców przez lata poluje, marząc o finansowej niezależności. Po więcej informacji dotyczących gildii łowców nagród, odsyłamy do rozdziału 8, pt. "Gildie łowców nagród i podobne agencje".

Zgodnie z imperialnym prawem, gildie mają zakaz kontaktów i wypełniania zleceń przez swoich członków, z agencjami albo osobami mającymi powiązania z Rebelią. Oczywiście kilku łowców podejrzewanych jest o okazjonalne łamanie tego zakazu podczas swoich osobistych "okresów przestoju"

Źródło: Galaxy Guide 10: Bounty Hunters
Tłumaczenie: Urthona

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,680,413 unikalne wizyty