GG10 - Zalety członkostwa w Gildii
 
Zalety członkostwa w Gildii

Gildie i syndykaty oferują łowcom usługi i wsparcie, które byłyby trudne i kosztowne do zdobycia na własną rękę. Ten szereg zalet składa się na silne argumenty za byciem członkiem zorganizowanej gildii.

Wyposażenie
Najbardziej oczywistą formą materialnego wsparcia jakie łowcy może zapewnić członkostwo w syndykacie jest ekwipunek i inne zapasy. Wsparcie może mieć różną formę, od podstawowych rzeczy koniecznych w określonym klimacie i warunkach planety, po prywatne środki transportu (na przykład dla mniej jawnych operacji) albo, w przypadku bogatszych gildii, możliwość użycia pojazdów należących do gildii. Większość ekwipunku udostępniana jest bez opłat, jako że zyski z udanego polowania zazwyczaj przewyższają koszt użyczenia go - droższe i bardziej specjalistyczne wyposażenie zazwyczaj jest traktowane jako "wynajmowane" od syndykatu, za określone raty (odejmowane z kolejnych realizowanych zleceń).

Informacje
Gildyjne sieci informacyjne dostarczają częstych wieści na temat aktualnych nagród, podobnie jak informacji na temat ostatniej znanej lokalizacji celu, jego znanych zachowań, sposobów działania, znanych współpracowników i innych czynnikach, które łowca musi brać pod uwagę. Jako, że gildia przydziela łowcom zlecenia, zależy jej na tym żeby mieli oni jak najaktualniejsze informacje - gildia chce by środki, które zainwestowano w łowcę się zwróciły. W tych gildiach, które dopuszczają niezależne łowy, informacje te są oferowane także tym, co chcą zdobyć swe własne cele.

Mediacje
Dysputy między łowcami albo między łowcami a cywilami mogą powstać gdy, przykładowo, lokalny biurokrata zdecyduje się wstrzymać wypłatę z powodów technicznych albo twierdzi, że łowca przekroczył swe uprawnienia podczas polowania. Częste są także kłótnie o sposób podziału nagrody gdy przy jej schwytaniu partycypowali różni łowcy. Syndykat może działać z odpowiednią mocą albo występować jako przedstawiciel prawny łowcy. Czym innym jest wstrzymać wypłatę nagrody jednemu, samotnemu łowcy a co innego zirytować gildię mającą wsparcie setek łowców.

Wsparcie innych gildii
Większość gildii utrzymuje jakąś formę wzajemnych kontaktów z podobnymi organizacjami na innych światach. Oznacza to, że członkowie jednej organizacji zaangażowani w łowy mogą poprosić i oczekiwać wsparcia materialnego, w rozsądnym zakresie. Koszta takiego wsparcia opłacane są przez macierzystą gildię łowcy i potrącane (z odsetkami) z nadchodzących nagród.

Naprawy
Uszkodzona własność gildii lub łowcy, od blasterów do statków, może być najczęściej zreperowana za darmo bądź minimalnym kosztem. Zazwyczaj dokonują ich członkowie gildii w porcie kosmicznym czy stoczni, opcjonalnie w ramach współpracy między gildią łowców a lokalną gildią handlową. Czasami istnieją też porozumienia z lokalnym lub planetarnym rządem, który rozszerza zakres działania swych zasobów naprawczych na sprzęt łowców, za małą opłatą lub w ramach większych, kompleksowych porozumień.

Reputacja
Gildie mają swój interes w promowaniu reputacji swych najbardziej skutecznych członków. Poza zwykłą reklamą, takie działania tworzą klimat akceptacji i biznesowego profesjonalizmu. Z czasem, reputacja łowcy może pozwolić na żądanie specjalnych stawek za delikatne i niebezpieczne łowy. Oczywiście, im skuteczniejsi są pojedynczy łowcy z gildii, tym lepszą ma ona reputację jako całość i większe prawdopodobieństwo, że z następnym lukratywnym kontraktem Imperium zwróci się właśnie do niej.

Emerytura
Chociaż zawód Łowcy Nagród cechuje się wysoką śmiertelnością, gildyjny trening i wsparcie pomagają coraz to większej i większej ilości łowców przetrwać do wieku emerytalnego - który jest oczywiście dużo niższy niż w innych zawodach. Gildie oferują lojalnym łowcom bezpieczeństwo i komfort własnego domu, gdy nadejdzie czas na odwieszenie blastera na kołku. Nawet wtedy umiejętności łowców są cenione - gildia najczęściej zaoferuje takiej osobie lukratywny kontrakt instruktorski przez co łowca może przekazać swoje umiejętności nowemu pokoleniu.

Schronienie
Okazjonalnie zdarza się, że łowca popadnie w konflikt z lokalnym oficjelem albo członkiem innej gildii. Gdy tak się stanie, gildia może zaoferować łowcy schronienie nawet przed przedstawicielami Imperium (choć to zależy oczywiście od okoliczności i wpływów gildii). Gildie często wydadzą spore sumy kredytów by obronić swych łowców (i swoją reputację) przed nadgorliwymi urzędnikami Imperium. Gildie zazwyczaj mają swój własny, wewnętrzny system wymierzania sprawiedliwości i kar, przez co łowcy, którzy łamią imperialne prawo często są w jakiś sposób karani, choć prawo gildyjne jest nierzadko łagodniejsze niż imperialne. Możliwość taka wynika z nieoficjalnego porozumienia pomiędzy koalicją głównych gildii z Imperatorem, który w syndykatach widzi źródło potencjalnego wsparcia. Imperator pożąda władzy absolutnej a takowa wymaga sposobów wymuszania jego woli czego gildie łowców są istotną częścią. W ramach zapłaty za ich wsparcie, Imperator nadał głównym gildiom "rozsądny" poziom autonomiczności w kwestii zajmowania się swoimi członkami. Pewne przewinienia, takie jak atak na Imperialnego Oficera albo odmówienie wykonania bezpośredniego rozkazu planetarnego gubernatora są zbyt poważne by gildia mogła przed nimi ochronić, ale większość przewinień przeciwko cywilom obejdzie się bez sądu. Jakkolwiek gildie mogą same zajmować się egzekwowaniem prawa pośród członków, Imperialni Oficjelowie mają prawo przyglądania się tym działaniom by mieć pewność, że gildyjny wymiar sprawiedliwości służy interesowi Imperium.

Trening
Jak wspomniano wcześniej, gildie zatrudniają doświadczonych łowców w rolach trenerów i administratorów już po tym, gdy schwytali oni swą ostatnią ofiarę. Od tych ludzi zarówno nowicjusz jak i doświadczony łowca może zdobyć umiejętności i triki, które pozwoliły przeżyć do emerytury innym łowcom.

Źródło: Galaxy Guide 10: Bounty Hunters
Tłumaczenie: X-Yuri

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,680,361 unikalne wizyty