GG10 - Selekcja (celów)
 
Selekcja (celów)

Wartość nominalna danego celu jest najmniejszym problemem w procesie selekcji.
Kluczem do udanego polowania jest wybranie odpowiedniego celu.

- Tyrn Jiton

Każdy łowca wybiera w końcu odpowiadający mu cel w oparciu o różne kryteria. Niektórzy ograniczają wybór do zastrzeżonej grupy osobników zważając na swoje osobiste preferencje. Inni nie są tak wybredni. Przeciętny nieoświecony obywatel Imperium wierzy prawdopodobnie w to, że łowca automatycznie wybiera cel z największą nagrodą za swoją głowę w obrębie rozsądnego dystansu jeśli chodzi o podróż. Podczas gdy wartość nominalna nagrody jest ważna, to jednak znaczy najmniej przy selekcji celów. Zawodowy łowca szybko potwierdzi, że wartość dochodowa celu jest niewielka, jeśli łowca ma małą szansę schwytania osobnika albo zostania przy życiu tak długo aby otrzymać nagrodę za niego.

Łowca zaczyna proces selekcji przez sprawdzenie kto jest aktualnie poszukiwany, i jakie informacje o nim są dostępne. Takie informacje dostępne są np. przez wejście do "Imperialnego Datacentrum Prawnego" albo przez agencję lub ekspedytora. Łowcy z gildii, chociaż ich cele wyznaczane są przez ich przełożonych, także używają tych źródeł jako wyznaczników aby zdobyć najświeższe informacje o celach, miejscach ich pobytu i życiu.

Jakiekolwiek jest źródło tych informacji, kiedy już cele są znane, doświadczony łowca zaczyna zadawać ważne pytania. Np. takie ile czasu już ma ta nagroda. Jeśli nagroda w wys. 100 tys kredytów została wyznaczona za dajmy na to L. Carlissiana, i ma już 5 standardowych lat, na pewno jest jakiś powód, dlaczego jeszcze nie została zdobyta. Osobnik może być mistrzem w ukrywaniu się. Kolejne pytania to: kto podjął się zdobycia nagrody i zawiódł? Jaką ów łowca miał reputację? Jakich metod użył?

Czasami odpowiedzi udzielane są przez koordynatorów gildii albo ekspedytorów. Czasem łowca musi popytać w ostatnim znanym miejscu przebywania ofiary. W każdym razie łowca może się 2 razy zastanowić zanim wyruszy za takim osobnikiem. W końcu najlepsi łowcy to tacy, którzy mają nosa do sensu robienia interesu, a nie ma sensu brać się za taki cel, który może spowodować, że nie pożyjesz na tyle długo, żeby cieszyć się swoją nagrodą.

Następnie warto wiedzieć, jaka jest lub była ostatnia znana lokacja celu i jak trudno będzie go znaleźć ponownie? Podróż przez pół galaktyki może dużo kosztować a po przybyciu na miejsce może się okazać, że cel uciekł. Łowca - zwłaszcza niezależny - musi zastanowić się czy warto narażać się na wydatki i być może marnować czas na operację. Z tej perspektywy dobrym pytaniem jest czy polowanie jest warte tego wszystkiego czy może lepiej chwytać małe "ryby" w pobliżu własnego terytorium.

Źródło: Galaxy Guide 10: Bounty Hunters
Tłumaczenie: Urthona

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,680,231 unikalne wizyty