Buty
 
BUTY


1.NAJWAŻNIEJSZE WYMAGANIA


Największym problemem przy zdobywaniu obuwia do zbroi jest znalezienie takiego, które pomimo swojego militarnego charakteru nie posiada żadnych widocznych sznurówek ani rzepów. Wynika to z podstawowego faktu, iż buty zarówno Boby jak i Jango nie były sznurowane. Jeśli jednak nie udało Ci się znaleźć owych idealnych butów nic straconego! Sznurówki bądź rzepy mogą zostać zakryte w prosty sposób za pomocą materiału (przedstawiony na zdjęciu poniżej), specjalnie ukształtowanej płytki bądź poprzez owinięcie butów długim kawałkiem materiału.Ważne jest też, aby unikać używania jako butów do zbroi obuwia sportowego typu "trampki" lub "addidasy", chociaż i takie buty da się przy odrobinie sprytu oraz chęci zamaskować. Należy się jednak starać wybierać obuwie jednolite pod kątem kolorystyki oraz mające militarnych charakter.

2.PRZYKŁADOWE BUTY

Dzięki uprzejmości części członków Manda`Yaim poniżej zaprezentowane zostały przykłady butów do zbroi stosowanych w naszej organizacji.

2.1.BUTY RYBY

Pierwszą z propozycji na pozyskanie odpowiedniego obuwia jest sposób zaproponowany przez Rybę. Opiera się on na modyfikacji zwykłych kaloszy poprzez nałożenie szarej farby podkładowej oraz doklejeniu pozostałych elementów. Dodatkowe elementy znajdujące się na butach zostały wykonane z szerokiego czarnego pasa parcianego oraz kabla z czarną izolacją. Wszystkie wykorzystane do stworzenia tego typu obuwia elementy znajdują się na zdjęciu poniżej.

Efekt końcowy modyfikacji:

Buty po dodaniu materiałowych osłon od zbroi Boby Fetta:

2.2.BUTY KRAYTA

Kolejnym przykładem tym razem z wykorzystaniem sznurowanego obuwia są buty Krayta. Sposób ten nie wymaga tylu modyfikacji w porównaniu do poprzedniego przykładu. Sznurówki zostały zakryte przy użyciu płytki wykonanej z PCV. Metody wycinania, malowania oraz mocowania elementów do zbroi z PCV zostały przedstawione we wcześniejszych artykułach.

Oryginalne buty:

Zmodyfikowane obuwie po dodaniu płytek:

2.3.BUTY ARAXUSSA

Fanów jazdy na motorze może ucieszyć fakt, że obuwie do zbroi może zostać wykonane także z butów motocyklowych. Ten typ butów, pomimo wysokiego kosztu jego zakupu, nie wymaga żadnych modyfikacji. Używany przez Araxussa model świetnie pasuje oraz prezentuje się w zestawieniu z Mandaloriańską zbroją.

Przykładowy model butów motocyklowych:

2.4.MOJE BUTY

Ostatnią prezentowaną przeze mnie propozycją są sztyblety. Prawdopodobnie buty Boby Fetta są właśnie zmodyfikowanymi sztybletami. Sama używam tego typu obuwia. Nie wymaga ono moim zdaniem żadnych modyfikacji. Odstraszyć może podobnie jak w przypadku butów motocyklowych ich cena. Choć udało mi się wypatrzyć tańsze wersje z materiału skóropodobnego.

Przykładowy model sztybletów:


Autor: Rangka`ra

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 21,934,725 unikalne wizyty