GG10 - Wyposażenie łowców #1
 
Narzędzia Szkarłatnego Handlu.
Poza standardową bronią i wyposażeniem jakie można znaleźć w całej galaktyce, łowcy nagród wykorzystują różnorodny zmodyfikowany i wyspecjalizowany ekwipunek unikalny dla ich zawodu. Podczas gdy jego większość jest łatwo dostępna dla każdego licencjonowanego łowcy nagród, niektóre dostępne są tylko dla łowców zrzeszonych w gildiach, inne zaś stanowią wyspecjalizowaną własność konkretnego łowcy nagród, o czym wspominamy. Przedmioty te podzielono na pod-rodzaje związane z ich przeznaczeniem. Są to:
- Broń
- Zbroje
- "Urządzenia" przetrzymujące
- Rozmaite wyposażenie
Ogólna dostępność tych przedmiotów będzie się różnić w zależności od tego w jakim sektorze galaktyki przebywa akurat łowca - należy brać pod uwagę lokalne uwarunkowania oraz prawa.
Niemal każdy element specjalistycznego wyposażenia łowców nagród można zakupić na czarnym rynku. Realna dostępność będzie jednak zależeć od lokalnego rynku.

BROŃ
Zakłócacz ABC
Zakłócacz ABC (Aury Biologiczno Chemicznej) to zmodyfikowana wersja wykorzystywanej w imperialnej armii anty-artyleryjnej sondy EM. Wystrzelona w kierunku nadlatującego pocisku oryginalnie miała zakłócać jego elektroniczne sygnały naprowadzające. W obecnej formie emituje pełne spektrum ultradźwięków, biologicznych i chemicznych wabików na sporym obszarze które razem mają zmylić przeciwnika tworząc niemożliwy do zrozumienia przez sensory teren na kilka minut.

Elektrosieć
Elektrosieć składa się z lepkich, przewodzących prąd włókien umieszczonych w małej głowicy przypominającej granat. Po wystrzeleniu ze standardowej wyrzutni granatów niewielki obwód kontrolny kontroluje opadanie pocisku. W odpowiednim momencie sygnał z panelu kontrolnego (umieszczonego poniżej wyrzutni) powoduje otworzenie zewnętrznej powłoki co pozwala sieci się rozwinąć do szerokości dwóch metrów. Po zetknięciu z celem, zmienny ładunek elektryczny może zostać posłany poprzez przewód naprowadzający. Napięcie i poziom obrażeń można regulować więc broń ta może być użyta zarówno do ogłuszenia jak i ze skutkiem śmiertelnym.

Paralizator neuronowy
Pierwotnie spopularyzowany przez łowcę, Merrcka Nalla (ojca Gradressa Nalla) coraz więcej i więcej łowców zaczęło doceniać przewagę jaką daje to urządzenie. Na pierwszy rzut oka wiele osób myli tą broń ze zwykłym blasterem. Tak naprawdę jest to mała elektromagnetyczna wyrzutnia pocisków - strzela małymi (długimi na 6 cm, 2 mm średnicy) wydrążonymi strzałkami. Wewnątrz strzałki znajduje się mała dawka neurotoksyny która zostaje wstrzyknięta celowi w momencie trafienia. Rezultatem jest szybki ale przejściowy paraliż. W zależności od masy celu, każde trafienie może spowodować paraliż trwający do dziesięciu minut. Dla większości obcych ras trzeba przygotować specjalne toksyny ale poza tym broń jest całkiem efektywna.

Wyrzutnia mikro-granatów
Ten długi na pół metra cylindryczny system jest mile widzianym dodatkiem w prywatnym arsenale każdego łowcy. Lekka i przenośna, wyrzutnia może wystrzelić dokładnie wycelowany pocisk na odległość do 200 metrów. Gdy aktywowana, pierścienie magnetyczne zamontowane wewnątrz cylindrycznego wnętrza nadają pociskowi dużą prędkość w prostej linii niemal bez rozrzutu. Niemal bezgłośna praca oraz brak odrzutu czynią z tej broni narzędzie wyjątkowo przydatne w sytuacjach wymagających dyskrecji.

Karabin energetyczny "Strzel i zniszcz" Praxa.
Przytłaczająca to najlepsze słowo by opisać tą broń. Dwulufowa broń składająca się z drariańskiego szybkostrzelnego karabinu (górna lufa) i zmodyfikowanej wyrzutni mikrogranatów produkcji Locris w lufie dolnej.
Rezultatem jest normalnie strzelająca broń z szerokimi możliwościami używania materiałów wybuchowych w jednym. To świetny wybór w sytuacjach gdy łowca musi utorować sobie drogę poprzez cały szereg "sługusów" nim dotrze do celu. Można podłączyć do niego dwójnóg by zwiększyć skuteczność na długie dystanse.

Karabin pulsacyjny
Ta specjalna broń jest preferowana przez łowców pracujących w zurbanizowanych obszarach. Wypuszczany przez tą broń ładunek pulsacyjny jest właściwie seria mikrowyładowań jonowych które działają z jednakowym efektem na wiele celów w wynoszącym 60 stopni promieniu rażenia (broń ta strzela tak właściwie stożkiem energii). W zamkniętych środowiskach albo w sytuacjach gdzie można oddaćtylko jeden strzał łowca z karabinem pulsacyjnym może poradzić sobie z sytuacją w której inaczej przegrałby z powodu przewagi liczebnej przeciwnika. Choć przenośny i zdolny zadać warte rozważenia uszkodzenia, super-przewodzące włókna kontrolujące strumień setem pojedynczych ładunków w jednym strzale mają limitowaną ilość użyć i muszą być regularnie wymieniane.

Wyrzutnia rakiet
Będąca kolejnym przykładem wyrafinowania syndykatu Locris, ta wyposażona we własny napęd wyrzutnia rakiet jest idealnym narzędziem do pojmowania celów żywcem. Choć można wykorzystać standardowe rakiety typu 12A wyposażone w wybuchowe detonatory eksplodujące przy kontakcie z celem, większość łowców preferuje typ 12B wyposażone w środek oddziałujący na nerwy FGA-583. Gaz działa na niewielkim obszarze gdzie trafi i może pozbawić przytomności w ciągu kilku sekund.
Mniej drobiazgowi łowcy znani są ze stosowania własnych chemicznych komponentów (na przykład egzotycznych trucizn) ale producent nie bierze na siebie odpowiedzialności za używanie takich nieautoryzowanych modyfikacji.

Płaszcz ogłuszający
Pierwotnie zaprojektowany jako osobisty system obronny, ten długi na metr habit może być efektywnie wykorzystany w zwarciu jako broń ofensywna. Specjalnie zaprojektowane włókna użyte po zewnętrznej stronie płaszcza nadają mu szczególnie atrakcyjny metaliczny połysk. W kontakcie z żywą tkanką włókna te przylegają dzięki elektro-statyczności do ciała ofiary. Gdy aktywowane przez ręczny przełącznik (zakamuflowany jako zapięcie płaszcza) strój ten generuje skoncentrowany ładunek elektryczny zdolny zmusić cel do poddania się.

Laser naręczny
Ta niewielka broń laserowa jest w tanie zada duże obrażenia w przypadku walki na bardzo krótki dystans. Idealne w tych sytuacjach gdy normalna broń jest poza naszym zasięgiem (na przykład podczas szamotaniny z przeciwnikiem). Te akumulatorowe, zasilane energią słoneczną karwasze są symbolem wyróżniającym profesjonalnych łowców. W sytuacjach ekstremalnych możliwe jest przeładowanie ogniw energetycznych, by w ten sposób pozbyć się przeciwnika...

Źródło: Galaxy Guide 10: Bounty Hunters
Tłumaczenie: X-Yuri

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,680,211 unikalne wizyty