Krzesło wodza
 
W odcinku “Przyjaciel w Potrzebie " [A Friend in Need”, s04e14] Straż Śmierci miała wspólną ucztę. Pre wtedy siedział na unikatowym krześle, przy jego boku zasiadał specjalny gość, Lux.Ten mały detal podkreśla wysoką pozycję Pre Vizsli, jego status przywódcy. Dzięki specjalnemu miejscu, na pierwszy rzut oka Pre wyróżnia się z tłumu.

W takim razie to krzesło powinno być czymś wyjątkowym, prawda?Albo to ja mam kiepski wzrok, albo to unikatowe siedzenie wcale nie jest takie specjalne, skoro inni wojownicy używają go bez skrupułów w "Eminencji" [“Eminence”, s05e14]. Zwłaszcza, że przedstawiona scena rozgrywa się w osobistym namiocie Pre, a więc i stojące w rogu krzesło powiązane jest ze statusem wodza. Mimo to:

  1. Vizsla zdaje się nie przejmować, tym co inni wojownicy robią (jedzą, rozmawiają, używają jego krzesła - domniemanego symbolu władzy) i

  2. Mandalorianie zachowują się swobodnie, jakby byli u siebie.


Niby taki mały detal, a jednocześnie tak niesamowity. Nie tylko ze względu na dodatkowe informacje jakie dostarcza o Mandaloriańskich wojownikach i ich kulturze. W końcu jak często w Gwiezdnych Wojnach widzi się aby przywódcy dzielili się swoimi "tronami" z własnymi ludźmi?


HashhanaTekst napisany na Cienie - Isengardu

 

Komentarze
 
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
 

Dodaj komentarz
 
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,661,392 unikalne wizyty