GRAWITACJA 2019
 Okiem Arneuna:


Tym razem obecność zaznaczyliśmy na wydarzeniu planszówkowym. W praktyce oznaczało to tyle, że skrzyknęliśmy się większą grupką i pojawiliśmy na istniejącym wydarzeniu. Co prawda nie udało nam się zagrać w nic pełnym składem (a było nas stosunkowo dużo), ale za to spędziliśmy całkiem miłe parę godzin na graniu w dwóch grupkach i całkiem sporo czasu na rozmawianiu.

Zaczęliśmy od rozgrywki w Glooma, która troszkę się przeciągnęła, a w czasie której pojawiła się reszta Vode. Ostatecznie partii nie dokończyliśmy, ale specyfika gry sprawiła, że poważnie rozważam powrót do niej np. z rodziną.
Po sporym bloku rozmów, podzieliliśmy się na dwa obozy — jeden grających w Terraformację Marsa i drugi, mniejszy, grających w Sen.
Mniej więcej po zakończeniu obu rozgrywek postanowiliśmy, że jesteśmy głodni i trochę pokręciliśmy się po Toruniu w poszukiwaniu jedzenia.
Całość urozmaiciliśmy potężną dawką rozmów o właściwie wszystkim.

W dużym skrócie — jak każde wydarzenie planszówkowe — dobry moment, żeby zobaczyć i dobrze się bawić z dawno niewidzianymi znajomymi.
Okiem Dinu:


Dzień z planszówkami na UMK spędziłem w bardzo fajnej atmosferze. Wybór dostępnych do wypożyczenia tytułów zapewniał możliwość zagrania w klasyczne tytuły, takie jak np. Munchkin. Ja miałem okazję do zagrania w inną, również całkiem popularną grę — Terraformację Marsa. Jest to gra strategiczno-ekonomiczna dla 1 — 5 graczy. My graliśmy w nią w czwórkę, co było bardzo dobrą ilością. Samą grę oceniam bardzo pozytywnie.
Chętnie pojawiałbym się częściej na takich wydarzeniach, gdzie miałbym okazję zapoznawać się z ciekawymi grami planszowymi ; )
Okiem Ryby:


Tegoroczna Grawitacja odbyła się w dobrze wszystkim znanym gmachu Wydziału Matematyki i Informatyki UMK. W tych samych pomieszczeniach organizowany był gamesroom podczas Coperniconu. Dlatego, pomimo że Grawitacja to tylko gamesroom, można było poczuć się przez chwilę jak na pełnoprawnym konwencie.

Organizacja wydarzenia była bardzo sprawna. Przy wejściu oznaczano uczestników, dzieląc ich na dwie grupy. Pierwszą stanowili studenci i absolwenci UMK, którzy gry mogli wypożyczać za darmo. Przyznam, ze to pierwszy raz kiedy legitymacja studencka pozwoliła mi skorzystać z jakiejkolwiek zniżki. Druga grupę naturalnie stanowili pozostali ludzie.

Lada, przez którą co dwa tygodnie podaję kurtkę pani w szatni, została zamieniona w punkt, gdzie można było wypożyczyć gry planszowe. Personel obsługujący stanowisko był doskonale wyszkolony w temacie. Obsługa wysłuchała naszych preferencji i poleciła nam Terraformację Marsa.

Do kolonizacji Czerwonej Planety przystąpiliśmy z Dinuirarem, Blanką i Rangka`rą. Rozgrywka okazała się bardzo przyjemna i wciągająca, co wskazuje, że należy przyjrzeć się bliżej temu tytułowi.

Po zakończonych rozgrywkach spróbowaliśmy znaleźć miejsce w Metropolis i Manekinie. Zgodnie z przewidywaniami w obu lokalach nie było wolnych stolików, więc trafiliśmy do pizzerii Soprano, dla której kiedyś Dinuirar wraz z ojcem własnoręcznie wykonywali meble.

Wydarzenie było krótkie, ale satysfakcjonujące. Mam nadzieję nie przegapić kolejnej edycji i udać się na nią w równie doborowym towarzystwie.
Okiem Sh`ehn:


Liczebność Mandalorian przerosła wszelkie oczekiwania — było nas tak cudownie wielu. Z taką grupą Vode można spokojnie podbić Toruń. I dokładnie tym się zajęliśmy — ale nie od razu. Zanim wyruszyliśmy na miasto, zdążyliśM`Y zapolować na kruki i zmienić oblicze Marsa.

Na Grawitację wybrałam się razem z Arneunem. Przyjechaliśmy poranny pociągiem; ponieważ Toruń przywitał nas deszczem, po drodze na wydział Matematyki i Informatyki, gdzie odbywała się impreza, udało nam się lekko zmoknąć (i wpaść do kilku księgarni - upolowaliśmy naprawdę fajne książki — ale to inna bajka). Wspominam o pogodzie by móc się porozwodzić nad wyborem miejsca — o ile hall WMi nie jest tak klimatyczny, jak piwnice Collegium Maius, jest cudownie suchy, ciepły i oświetlony. Rozłożono stoły i poduchy, które dodatkowo przyozdobiono całkiem fajnie wyglądającymi balonami z logo imprezy. Wypełnione helem i przymocowane do długich sznurków, ożywiały salę i nadawały jej sympatyczną atmosferę.

Wolontariusze byli świetni — pomocni i cierpliwi. Dobrze ogarniający gry, pomagali uczestnikom, czy to w opanowaniu zasad, szukaniu graczy do kompletu, czy zrobieniu grupowego zdjęcia. Ale najlepsze było to, że zdawali się dobrze bawić — widać było, że lubią planszówki.

Czekając na Vode, dopadliśmy znajomych wolontariuszy, i zostaliśmy zaproszeni do karcianki o czarującej nazwie Gloom. Nigdy jej nie skończyliśmy — ale było zabawnie. Troszkę jak skrzyżowanie uniwersum rodziny Addamsów i Munchkina; z dużą dozą storytellingu. Oprócz tego zagraliśmy w Sen — grę prostą, ale miłą dla oka i przynoszącą wiele satysfakcji. Vode, którzy w międzyczasie dotarli na miejsce, spróbowali swoich sił w dużo bardziej skomplikowanej Terraformacji Marsa. W ten sposób minęła nam większość dnia — choć oczywiście pomiędzy jedną a drugą kolejką znaleźliśM`Y chwilę na grupowe zdjęcie : )

Po południu, jak pisałam, spróbowaliśmy podbić Toruń — ostatecznie, po ciężkich zmaganiach, udało nam się wywalczyć stolik w jednej z pizzerii. Po skraan`ikase było już za późno by wracać na planszówki, więc w oczekiwaniu na transport mający zabrać nas do domów poszliśmy jeszcze rzucić okiem na Baj Pomorski; zahaczyliśmy też o kawiarnię. Rozmowy były miłe, i zdaje się, że wszyscy przeżyli.

Podsumowując: to był naprawdę dobry dzień.
Okiem T`Reza:


Jeśli chodzi o gry planszowe, to nigdy nie byłem jakimś ich wielkim fanem (oczywiście oprócz szachów, serio). Zawsze miałem problem, żeby się przekonać — ten event rozwiązał ten problem. Obsługa była świetna, szczególnie, że widać było, że są komunikatywni, oraz wiedzą, co tłumaczą. Sama ilość gier była, powiedzmy że przytłaczająca, dosłownie znalazło się tam coś dla każdego. Nie odniosłem żadnych negatywnych wrażeń podczas czasu tam spędzonego. W skrócie, Grawitacjo, daję Ci okejkę i widzimy się za rok!
Link do galerii zdjęć UMK

 

Komentarze
 
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
 

Dodaj komentarz
 
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2018
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 11,712,968 unikalne wizyty