Żelazny Byk
 

Żelazny Byk
Żelazny Byk to pochodzący z rasy qunari przywódca najemników o nazwie Szarzownicy Byka oraz członek Inkwizycji. Żelazny Byk wychował się w niezwykle surowym i zdyscyplinowanym społeczeństwie qunari, gdzie każda osoba ma ściśle określoną rolę, niemal od urodzenia. Początkowo ze względu na swoją waleczność i imponującą posturę Żelazny Byk został przeznaczony na jednego z niższych rangą dowódców. Otrzymał wtedy imię Ashkaari - ten który myśli. Później kiedy okazało się, że jest nie tylko twardym żołnierzem, ale również bystrym obserwatorem, a także zdolnym kłamcą przeznaczono go do roli szpiega i otrzymał imię Hissrad - ten który tworzy iluzję. Żelazny Byk sprawdził się jako łowca dezerterów, buntowników i szpiegów, dlatego został skierowany na wyspę Seheron, gdzie qunari walczyli z magami z Imperium Tevinter. Większość agentów qunari wytrzymywała na Seheronie 3 lata, Żelazny Byk wytrzymał aż 10 lat. Podczas jednego ze starć z buntownikami, jego oddział poniósł duże straty, a Żelazny Byk w furii i bez rozkazu zmasakrował cały obóz buntowników. Po rzezi sam oddał się w ręce reedukatorów, którzy stwierdzili, że nie nadaje się do dalszej pracy na Seheronie, ale może być przydatny w innych częściach Thedas (główny świat z serii Dragon Age).

Żelazny Byk został wysłany do jednego z państw Thedas - Orlais, gdzie miał udawać dezertera qunari i założył własną grupę najemników o nazwie Szarzownicy Byka. Wtedy też przyjął swoje nowe imię - Żelazny Byk. Korzystając ze swojej nowej pracy zdobywał informację dla swojego ludu. Jednak z czasem zaczął oddalać się od surowej filozofii swojego ludu i przywiązał się do swoich ludzi, a także do oferowanych przez Orlais przyjemności i uciech życia.

Kiedy doszło do magicznej katastrofy zwanej Wyłomem, Żelazny Byk zaoferował swoje usługi rodzącej się Inkwizycji i wkrótce stał się lojalnym kompanem Inkwizytorki, której ujawnił swoje szpiegostwo na rzecz swojego ludu. Po zniszczeniu przez armię Koryfeusza (potężny, nieśmiertelny czarnoksiężnik i główny antagonista Dragon Age: Inkwizycja) siedziby Inkwizycji, Azylu i jej odbudowy w Podniebnej Twierdzy, Żelazny Byk pośredniczył w negocjacjach między swoim ludem, a Inkwizycją. Podczas wspólnej operacji przeciwko sługom Koryfeusza, Żelazny Byk stanął przed ciężkim wyborem kogo uratować - swoich najemników czy innych qunari. Ze wsparciem Inkwizytorki, Żelazny Byk wybrał swoją nową rodzinę przez co reszta qunari zaczęła traktować go jak zdrajcę.

Żelazny Byk jest do bólu lojalny wobec swoich nowych towarzyszy, uwielbia walkę - szczególnie ze smokami, które bardzo podziwia. Mimo bezkompromisowości swojego ludu, jest bardzo otwarty i tolerancyjny dla obcych. Qunari okazał się niezwykle cennym nabytkiem dla Inkwizycji i lojalnym kompanem Inkwizytorki. Właśnie owa lojalność dla swoich nowych sióstr i braci, to umiłowanie walki i otwartość którymi cechuje się Żelazny Byk, tak bardzo przypominają mi postawę wielu Mando.

Jak się ma zachowanie i styl życia Żelaznego Byka do Resol’nare?


1. Noszenie zbroi - no to jest dość kłopotliwe, Żelazny Byk jako wojownik czasem nosi pełny pancerz lub elementy pancerza, ale bardzo często lubi eksponować swoją potężną muskulaturę poprzez noszenie uprzęży. Więc to noszenie zbroi to tak 50:50.
2. Mówienie w Mando’a - z oczywistych względów nie, ale jeśli przyjmiemy to jako kultywowanie własnej, specyficznej kultury to przez większość życia tak. Zresztą nawet po zerwaniu ze swoim ludem, Żelazny Byk nie wyrzekł się zwyczajów i tradycji swojego ludu.
3. Bronienie siebie i rodziny - zdecydowanie tak, Żelazny Byk to ktoś komu nie chce się wchodzić w drogę, gdyż w obronie swojej i swoich braci i sióstr bywa nieobliczalny.
4. Wychowanie dzieci na Mandalorian - Żelazny Byk nie posiadał potomstwa lub było ono nieznane.
5. Wywiązywanie się z obowiązków wobec klanu - tak, przez większą część życia Żelazny Byk był absolutnie posłuszny przywódcom qunari. Sprzeciwił im się poważnie raz, by chronić swoją nową rodzinę. Wobec Inkwizycji, która stała się jego drugim domem, był absolutnie lojalny.
6. Stawienie się na wezwanie u boku Mandalora- tak, Żelazny Byk słuchał swoich dowódców qunari, później dla swoich najemników sam był kimś na kształt Mandalora, by na koniec podporządkować się Inkwizycji i Inkwizytorce, którą traktował właśnie jak swoją Mandalor.
autor: Marik

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 16,178,570 unikalne wizyty