Éomer syn Éomunda
 

Éomer syn Éomunda
Éomer to przedstawiciel Rohirrimów, mieszkańców krainy znanej jako Rohan, występującej w tolkienowskim Śródziemiu. Éomer pochodzi z rodu władców Rohanu, jego wujem był król Théoden, na dworze którego Éomer służył jako jeden z marszałków Rohanu.

Jako marszałek Rohanu, Éomer zajmował się ochroną wschodnich rubieży Rohanu przed bandami orków. Przyjaźnił się z następcą tronu, Théodredem, wraz z którym próbowali podkopywać pozycję doradcy króla, Grimy (który był w istocie szpiegiem czarodzieja Sarumana). Wraz ze swoim oddziałem Éomer ścigał orków wbrew królewskim rozkazom, wiedząc, że tak naprawdę to rozkazy Grimy. Za swoją działalność został na rozkaz Grimy uwięziony, a wolność odzyskał dopiero wtedy kiedy król Théoden został uzdrowiony przez czarodzieja Gandalfa, a knowania Grimy wyszły na jaw. Théoden po uwolnieniu Éomera uczynił go następcą tronu, gdyż Théodred zginął w jednej z potyczek z orkami. Jako jeden z dowódców armii Rohanu, Éomer walczył w obronie Rogatego Grodu, gdzie stał ramię w ramię z następcą tronu Gondoru, Aragornem. Od tego momentu połączyła ich szczera przyjaźń i wzajemny szacunek. Następnie Éomer brał udział w negocjacjach z Sarumanem, które zakończyły się uwięzieniem czarodzieja w jego wieży. Kiedy Gondor został zaatakowany przez orków z Mordoru, Éomer brał udział w odsieczy Rohirrimów i bitwie na Polach Pelennoru, a następnie w niemal samobójczym ataku na Czarne Wrota, będące wejściem do Mordoru. Po zakończeniu Wojny o Pierścień, został królem Rohanu, gdyż jego wuj poległ na Polach Pelennoru. Jako król Éomer został zapamiętany jako mądry i sprawiedliwy władca, którego łączyła szczera przyjaźń z sąsiednim Gondorem.

Éomer jest wzorem oddania wobec swojego ludu i władcy. Jest prawdziwym wojownikiem i Rohirrimem z krwi i kości.

Jak się ma postępowanie i charakter Éomera do Resol’nare?


1. Noszenie zbroi - tak. Éomer jest wojownikiem i zbroja jest jednym z elementów jego wyposażenia.
2. Mówienie w Mando’a - z oczywistych względów nie.
3. Bronienie siebie i rodziny - tak. Éomer jest groźnym przeciwnikiem na polu walki i nie waha się stanąć w obronie rodziny (właśnie obrona swojej siostry przed Grimą była jednym z powodów, dla których został uwięziony).
4. Wychowanie dzieci na Mandalorian - brak informacji o dzieciach Éomera.
5. Wywiązywanie się z obowiązków wobec klanu - zdecydowanie tak. Nawet wobec groźby wygnania bądź uwięzienia, Éomer nie wahał się bronić swojego ludu i wypełniać obowiązki, jakie miał względem niego.
6. Stawienie się na wezwanie u boku Mandalora - również tak. Théoden nie miał chyba bardziej lojalnego poddanego i przybocznego jak Éomer, który zawsze stał u jego boku, nawet kiedy król był pogrążony w szaleństwie zesłanym przez Sarumana.
autor: Marik

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 16,178,563 unikalne wizyty