Członek: Desh Jersey
 
Imię: Desh Jersey
Pseudonim artystyczny: Immo
Kryptonim operacyjny: Cheka'gam
Ranga: Ori Ramikad
Planeta pochodzenia: Corellia
Kolor oczu:: zielono-brązowy
Kolor włosów: jasny szatyn

Jeden z dziwniejszych Mandalorian w historii Mando`ade, Desh Jersey, pochodził z oryginalnie Corelliańskiej rodziny, która od dawna stanowiła część mandaloriańskiej społeczności. Z ojca na syna przechodziło nazwisko Jersey - brzmiące nie do końca po mandaloriańsku, a do tego zawsze obarczone dość... ambiwalentną renomą. Opinia tego rodu na temat przyjmowania obcych w grono Mandalorian zawsze była pozytywna; w końcu sami kiedyś zostali przyjęci do tej społeczności. Sami kontynuowali tę tradycję: chociażby przyrodni brat Desha, Beral Sandskin, był wcielonym do rodu sierotą wojennym. Znacznie większe wątpliwości budziło dość specyficzne pojmowanie kultury Mandaloriańskiej oraz bardzo silny indywidualizm prezentowany przez członków tego rodu.

Ród Jersey stworzył koncepcję Elitarnego Superkomanda Zwiadowczego jako specjalnego oddziału do wykonywania delikatnych zadań, do których niewielki, wyspecjalizowany oddział nadawał się lepiej niż pluton bitnych Mando`ade. Pierwsze ESZ prowadził ojciec Desha, Stam, wraz z kuzynami, Drugie - jego siostrzeńcy, a dowódcą Trzeciego został Desh. Oprócz niego, członkami tego oddziału - nazwanego Werd`ade, czyli Dziećmi Cienia - został właśnie Ushan Hoss i drugi przyrodni brat, osierocony Mandalorianin, Ushan Hoss.

Gdy Straż Śmierci objawiła się, ród Jersey zgodnie odmówił przyłączenia się do nich, choć już od wielu pokoleń był rodem mandaloriańskim czystej krwi. Także i Desh sprzeciwił się Straży i w bardzo młodym wieku wraz ze swym świeżo powstałym Superkomandem pokonał dużo większy oddział wroga podczas niefortunnego pościgu w słabo znanych regionach Galaktyki.

Po formalnym założeniu III-go ESZ, Desh i jego vode zaczęli wypełniać zadania przeznaczone dla oddziału tego typu. Jeśli wśród Mandalorian można wyróżniać klasy, Desh od zawsze był Łowcą, podobnie, jak jego towarzysz, Ushan. Świadczy o tym nie tylko fakt noszenia przez obu kamy, ale przede wszystkim predyspozycje oraz doświadczenie, jakie zdobył podczas wypełniania rozmaitych misji zleconych III-mu ESZ.

Desh stał się postacią kontrowersyjną w środowisku Mandalorian. Po swoim ojcu odziedziczył nieortodoksyjność poglądów, świeże spojrzenie na aspekty mandaloriańskiej kultury oraz fascynację innymi kulturami. Podczas swych licznych podróży, poza szkoleniem militarnym, rozwijał u siebie wiedzę o Galaktyce i poznawał jej najdalsze zakamarki. Podejrzewano go też o kontakty z wyrzutkami, osobami uznanymi przez innych Mandalorian za dar`manda.

Jako jeden z nielicznych Mandalorian, Desh nosił zbroję z zainstalowanymi kolcami. Choć te dodatki wielokrotnie budziły spory nawet wśród innych Mandalorian, okazały się wyjątkowo praktyczne, zarówno jako element zastraszający, jak i praktyczna broń. Od tych właśnie kolców wziął się operacyjny kryptonim Desha, Cheka`gam (Kolczasta Zbroja) oraz przyjacielskie przezwisko nadane mu przez Ushana: Bev`la Vod, czyli Pan Kolczasty.

Gdy Wataha Śmierci zwabiła Mandalorian w pułapkę na Galidraan, Desh i Werd`ade wykonywali inne zadania. Desh przeżył pogrom i zaszył się na zapadłej planecie w Zewnętrznych Rubieżach...

Lata później pojawił się osobnik noszący niemal identyczną zbroję i przedstawiający się po prostu jako "Jersey".
Immo.
Znany także jako:
- Kolczasty
- Immo Bev`la
- Cheka`gam
- Ten Denerwujący

Znaki szczególne:
a) krzywy uśmiech
b) szybki chód
c) kolce
d) dziwne zachowanie
e) chore poczucie humoru


Immo jest fanem SW, i to od kwietnia 1997 roku. Urodził się w sierpniu 10 lat wcześniej.

Jest to osobnik uzależniony od SW, istota o ciężkim charakterze, dziwnym usposobieniu, skłonna do nietypowych zachowań, lekko paranoidalna i obsesyjna, ale niepozbawiona ciętego humoru i autoironii. No i przynajmniej sam sobie zdaje sprawę, że jest stuknięty, a to jest już chyba jakąś pociechą.

Immo jest, o zgrozo, humanistą; aktualnie studiuje Kulturoznawstwo (Studia Dzienne) na Uniwersytecie Śląskim.

Życie Immo zaczęło się właściwie dopiero w okolicach 1 kwietnia 1997 roku, gdy trafił do kina, w którym obejrzał "Nową Nadzieję" - IV Epizod Gwiezdnych Wojen. Od tego czasu, jakkolwiek miałoby to o nim świadczyć, stał się fanatykiem i Gwiezdne Wojny stały się jego największą pasją.

Gdy zaczął mieć do czynienia z muzyką, ta stała się jego drugą pasją. Stąd słuchanie rozmaitych, często zróżnicowanych gatunków muzycznych. Immo także, w przypływie szaleństwa, kupił zdezelowaną, baaardzo starą gitarę basową, odnowił ją własnoręcznie i zaczął męczyć sąsiadów i rodzinę wściekłym atakiem niskich tonów. Od tego czasu jest fanatykiem gitar basowych.

Poza tym, ma jeszcze kilka innych, pomniejszych zainteresowań. Generalne zestawienie wyglądałoby mniej więcej tak:

* SW
* Pisanie
* Muzyka... Gatunek jest bez znaczenia - to muzyka się liczy.
* Kino Nowej Przygody...
* Uniwersa: Arda, Hellboy, Borderlands
* Gry video
* Gitary basowe
* samoloty i paliwożerne samochody...

Immo także:
* tworzy swój wycinek uniwersum SW
* projektuje swoje uniwersum, a w nim- powieść i grę karcianą
* czasem jeździ gdzieś na swoim rowerze
* bez przerwy coś czyta (tzn. w kółko to samo)
* je masło orzechowe
* bez przerwy myśli o setkach rzeczy na raz (co nikomu na dobre nie wychodzi...)
* marudzi
* ironizuje
* będąc wytrwałym wielbicielem Entropii, robi bałagan wszędzie, gdzie się pojawi

Nade wszystko jednak, Immo jest Fanem SW.
I Mandalorianinem.

Tchnięty nagłą potrzebą i sugestiami
dwojga wspaniałych ludzi jego pokroju: Valary i Heavy Metal Mando, założył przy ich pomocy właśnie ten portal i jest dumny z tego, że go stworzył i mógł kiedyś nim kierować.


Jeśli postradałeś(aś) zmysły/chcesz postradać trochę czasu*, oto metody kontaktu z Immo:
MAIL: immo.the.mando@gmail.com
GG: 4570908


A oto strony internetowe Immo:
Cheka`gam at deviantArt
Immo-The-Mando at Last.fm

* niepotrzebne skreślić.

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 19,667,455 unikalne wizyty