Członek: Muun Shiv
 
Imię: Muun Shiv
Pseudonim artystyczny: Krayt
Kryptonim operacyjny: Krayt
Ranga:
Planeta pochodzenia: Mandalora
Kolor oczu:: piwne
Kolor włosów: ciemne

Muun Shiv urodził się w roku 39 BBY na Mandalorze jako syn Travieza Shiv i Hrany. Jego ojciec był członkiem Straży Śmierci, który wraz z małą grupą innych Mando’ade żył na odległym krańcu Mandalory, od czasu do czasu wyjeżdżając na krótsze lub dłuższe podróże służbowe.

W roku 34 BBY, gdy Muun miał pięć lat, Traviez i cała jego drużyna zaginęła podczas misji na Zewnętrznych Rubieżach. Gdy żadne wieści na temat Mandalorianina nie dotarły do rodziny Muuna przez prawie rok, Hrana postanowiła się spakować i przenieść do Sundari. Odrzucając przekonania jej męża, dołączyła do Nowych Mandalorian, znajdując sobie pracę jako wysoki rangą polityk. U Muuna to posunięcie wzbudziło gniew, który z czasem przerodził się w nienawiść do matki.

Mając szesnaście lat, Muun uciekł z domu pod osłoną nocy, ukradł transportowiec i poleciał na Concord Dawn, aby tam dołączyć do grupy dawnych żołnierzy Kyr'tsadu, kierowany między innymi chęcią odnalezienia swojego ojca. Chociaż tamtejsi Mandalorianie przyjęli Muuna w swoje szeregi, zapewniając mu materiały i warunki do stworzenia sobie zbroi oraz szkoląc go w walce (czasami dość brutalnie) , nic nie wiedzieli na temat zaginionego ojca. Muun żył z tamtejszymi Mandalorianami przez rok, pracując z nimi jako najemnik (po fragmentacji Straży Śmierci oraz rozpadu Prawdziwych Mandalorian, ta grupa dawnych członków Kyr'tsadu tymczasowo została najemnikami, aby zdobyć trochę pieniędzy i poćwiczyć na polu walki, dopóki nie znajdzie się ktoś, kto by zrzeszył i wzmocnił rozproszone po galaktyce szczątki Straży Śmierci) pod pseudonimem Krayt. Podróżował też po galaktyce, szukając wieści o swym ojcu.

W roku 22 BBY, siedemnastoletni Muun oraz reszta szczątek Straży Śmierci została zjednoczona pod nowym przywódcą, gubernatorem Concordii imieniem Pre Vizsla.

Pod koniec roku 20 BBY, Krayt po raz kolejny wyruszył na Coruscant, poszukując prawdy o swoim ojcu. Tam, w niewielkiej, brudnej kantynie na poziomie 1313 dowiedział się od tajemniczego Mandalorianina, że Traviez Shiv został zabity przez rycerza Jedi w roku 34 BBY podczas misji na Vaced. Od tej pory Muun znienawidził Zakon Jedi. Zdołał odnaleźć mordercę swojego ojca i wdał się z nim w pojedynek. Po dłuższej walce z wykorzystaniem blasterów, mieczy, śmigacza oraz całej gamy innych broni, wyszedł z walki zwycięsko.

Nieco później w roku 20 BBY, po kilku nieudanych próbach zamachu na życie hrabiny Nowych Mandalorian Satine Kryze, Vizsla wreszcie zdołał dojść do władzy na Sundari. Jego panowanie nie trwało jednak długo, gdyż Sith imieniem Darth Maul zabił go i ogłosił się nowym Mandalorem. Nie darząc Sitha wielką sympatią, Krayt poszedł w ślady Bo-Katan, sprzeciwiając się władzy dar’jetii.

Muun tymczasowo powrócił na Concord Dawn i ponownie żył tam z grupką Mandalorian, znajdując zatrudnienie jako doświadczony najemnik oraz łowca nagród przez kilka lat, po czym został Mandaloriańskim Protektorem.

Zbroja i ekwipunek:
Po wstąpieniu do Straży Śmierci na Concord Dawn, Krayt stworzył swój pierwszy beskar’gam, który pomalował na kolor szaro-czerwony. Oprócz zbroi, Muun był w tamtym czasie wyposażony w:
- Parę prototypowych blasterów typu Westar-35.
- Kupiony na Nal Hutta karabin snajperski/szturmowy (żaden znany typ – prawdopodobnie unikat wykonany na zamówienie).
- Wyrzutnię rakiet (i pas z amunicją)
- Około 30-centymetrowy nóż.
Podczas służby u Pre Vizsli, Krayt nosił typową zbroję Straży Śmierci z tamtego okresu oraz był uzbrojony w jetpack oraz podwójne blastery WESTAR-35. Po powrocie do życia na Concord Dawn jako najemnik, Krayt zrobił sobie kolejną zbroję z beskaru. Razem z siedmioma pozostałymi członkami Straży Śmierci, z którymi tam żył, miał myśliwiec typu Aggressor, którego był pilotem.
W późniejszych latach posługiwał się też skradzioną kanonierką typu M-22 Krayt Gunship.

Cóż tu dużo pisać, nie jestem wybitnie fascynującym człowiekiem ;). Na imię mam Larry, urodziłem się w 1998r. i mieszkam w Rabce-Zdroju. SW interesuje się od jakiś pięciu lat. Mam to szczęście, że mieszkam w miarę niedaleko Roach'a, który to mnie właśnie uświadomił o istnieniu M'Y oraz zainspirował do stania się jego członkiem.

Należę też do fanów Wojen Klonów, Pre Vizsla jest moim ulubionym bohaterem z Gwiezdnych Wojen. Oprócz tego, wielką sympatią darzę praktycznie wszystkich żołnierzy-klonów oraz niektórych Jetiise.

Gram w SW Miniatures, głównie Separatystami oraz Republiką. Wśród moich zainteresowań spoza Gwiezdnych Wojen należy wymienić przede wszystkim modelarstwo oraz lotnictwo.

Przebieg służby:
Październik 2013 - przyjęcie do M`y w stopniu Mando`evaar
Marzec 2014 - Awans na Mando`adTłumaczenia:
Wywiad z Don Postem


Aktywność Encyklopedyczna:
Tekst o budowaniu custom-karwaszy z PCV.
Współtworzenie tekstu o rękawicach do zbroi

Aktywność Fandomowa:
Pyrkon 2014 (Trooping)
StarForce 2014 (Trooping)
Pyrkon 2015 (Trooping)
Publicystyka:
Współtworzenie Manda`Yaim CodeSpołeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,693,313 unikalne wizyty