Członek: Nedz Reyark
 
Imię: Nedz Reyark
Pseudonim artystyczny: Nedz
Kryptonim operacyjny: Jare
Ranga: Mando`ad
Planeta pochodzenia: Halmad
Kolor oczu:: niebieskie
Kolor włosów: brązowe

Lata służby w WANR/SR: 3,5 BBY – 7 ABY
Stopień w WANR/SR: Sierżant
Imię i nazwisko: Nedz Reyark
Rok urodzenia: 35 BBY
Planeta pochodzenia: Mandalora (z wychowania i mentalnie), ojczysta Halmad
Numer rozpoznawczy w WANR/SR: CTSA 123
Kryptonim operacyjny: Jare
Przynależność w WANR/SR:
- Armia WANR/SR
- Oddziały specjalne SR i WANR (do 5 ABY)
- Oddział specjalny ''Cresh''
- Służby Humanitarne WANR (5 ABBY - 7 ABY)


35 BBY – Narodziny, prawdopodobnie na Halmad.
do 24 BBY – Pobyt na Halmad, jako włóczęga podejmując dorywcze prace.
24 BBY – Adopcja zgodna ze zwyczajem Mandalorian przez byłego wojownika Straży Śmierci Akanra Reyarka. Opuszczenie Halmad oraz przeprowadzka na Mandalorę.
21 BBY – Akanr Reyark, wspólnie z Nedz pełniący w tym czasie funkcję informatora Watahy Śmierci o sytuacji panującej na Mandalorze głośno sprzeciwia się księżnej Mandalory Satine (podejmując próbę przeprowadzenia zamachu na nią), która planuje wydać zakaz noszenia tradycyjnych mandaloriańskich zbroi (pomimo długoletnich prób spacyfikowania Mandalorian, mandaloriańskie zbroje pozostają wciąż traktowane poza Sundari jako codzienny ubiór) za co zostaje skazany na 15 lat więzienia o zaostrzonym rygorze. Nedz, uznana przez pacyfistyczny rząd Mandalory za niepełnoletnią i nieświadomą podjętych decyzji o wsparciu niedoszłego zamachowca, trafia do sierocińca w Sundari, z którego ucieka 2 dni później, przekazując informacje za pośrednictwem zaufanego więziennego strażnika Akanrowi o ucieczce.
21 BBY do 19 BBY – Członkostwo w Watasze Śmierci (następczyni dawnej Straży Śmierci). W trakcie kryzysu przysięgowego w Watasze, Nedz, ze względu na własne przekonania i znaczną niechęć do użytkowników Mocy, opowiada się po stronie Bo-Katan. Tym samym nie uznaje nowego Mandalora, którym formalnie stał się Maul po zabiciu swojego poprzednika- Pre Vizli, wedle prastarego zwyczaju Mandalorian, który to mówi, że jeśli ktoś pokona mandalora w walce ma pełne prawo tytułować się mandalorem (prawdopodobnie nie był on respektowany przez część członków Watachy Śmierci gdyż Maul nigdy nie został członkiem tejże organizacji, lub nigdy nie został adoptowany przez żaden mandaloriański klan). Wtedy też wychodzi na światło dzienne los jej buira - Akanra Reyarka. Oficjalna wersja brzmiała (fragment przytoczony z dokumentów rządu Centralnego Biura Bezpieczeństwa Mandalory - przyp. red.) ('' W roku 22 BBY, 2 miesiące i 11 dni, o godzinie 21: 17 więzień Akanr Rayark skazany za publiczną obrazę i atak na księżną Satine podjął próbę ucieczki z zakładu karnego o zaostrzonym rygorze w Sundari. Mimo jego początkowych sukcesów tuż przed ostatnią grodzią opancerzoną, znajdującą się zaraz przed wyjściem z więzienia, został zastrzelony przez mandaloriańskiego głównego ochroniarza księżnej Satine (która w tym czasie wizytowała rzeczone więzienie). Jak się później okazało, nim zginął, więzień zdołał zadać strażnikowi bardzo poważną, śmiertelną w skutkach, rozległą ranę, wbijając mu ostatkiem sił ukrywany do tej pory nóż, prawdopodobnie otrzymany z zewnątrz od strażnika więzienia sympatyzującego z przestępczą organizacją znaną jako "Wataha Śmierci”.) 19, 5 BBY – Czynny części Watahy Śmierci, która nie uznała nowego mandalora (w tym Nedz) w oblężeniu Mandalory prowadzonym przez WAR i złożenie przysięgi wierności Bo- Katan.

19 BBY – Zakończenie służby w Watasze Śmierci będące wynikiem rozwiązania powyższej organizacji w związku z proklamacją Imperium Galaktycznego na Mandalorze.
Koniec 19 BBY – Nawiązanie kontaktu z lokalnym podziemiem i zorganizowanie przez Nedz udanego zamachu na imperialnego gubernatora Mandalory. Powodem był wydany przez niego zakaz poruszania się z jakąkolwiek bronią w miejscach publicznych. Za popełnione przestępstwo zostaje aresztowana z nakazu Imperium Galaktycznego. Następnego dnia ucieka z konwoju więziennego, korzystając z uprzednio ukrytego w bucie pistoletu blasterowego WESTARA 35 i noża. W tym samym dniu opuszcza Mandalorę wykupionym od znajomego złomiarza za pożyczoną (i spłaconą niedługo później) sumę 25 000 kredytów. zdezelowanym i przestarzałym, zmodyfikowanym przez dodanie hipernapędu i dodatkowych zbiorników paliwa myśliwcem Z-95 MK.I.
18 BBY – Rozpoczęcie kariery łowcy nagród na Coruscant. Po około dwumiesięcznej działalności natknięcie się na ocalałego z rozkazu 66, dopiero co pasowanego rycerza Jedi Jarna Hamnida, któremu w zamian za ratunek przed szturmowcami proponuje współpracę przy wykonywaniu zleceń. Ostatecznie Jedi przystaje na propozycję, co kończy się tym, że razem tworzą stały, zgrany zespół łowców nagród i przyjęciem przez Hamnida spuścizny Mandalorian.
18 BBY – 4 BBY – Utrzymywanie się, wspólnie z Hamnidem, z pracy łowcy nagród; głównie na Coruscant lub innych ważniejszych planetach.
4 BBY – Śmierć Hamnida, który został śmiertelnie raniony przez granat odłamkowy typu C-25 w trakcie potyczki z elitarnym oddziałem szturmowców uderzeniowych dowodzonym przez jednego ze szturmowców śmierci. Nedz udaje się ujść z życiem z kilkoma lżejszymi ranami i utratą dwóch palców u prawej dłoni.
3,5 BBY – Otrzymanie propozycji od jednego z członków Sojuszu Rebeliantów, którą przyjmuje dostając przydział do specjalnych oddziałów Sojuszu Rebeliantów w specjalizacji zwiadowców w stopniu szeregowego pod numerem rozpoznawczym CTSA 123 do oddziału ''Cresh''.
3 BBY – Awans do rangi sierżanta.
4 ABY – Przemianowanie Sojuszu Rebeliantów na Nową Republikę.
4 ABY – Po dłuższym namyśle podjęcie przez Nedz decyzji o złożeniu przysięgę wierności ówczesnemu kanclerzowi Nowej Republiki, jednocześnie pozostając w swoim dawnym oddziale w dawnym stopniu.
5 ABY – Przeniesienie przez naczelne dowództwo WANR oddziału ''Cresh'' do Służb Humanitarnych; do wydziału pomocy planetom, które w czasie Wojny Galaktycznej skrajnie ucierpiały.
7 ABY – Złożenie rezygnacji z członkostwa w WANR z powodu podjęcia przez ówczesną kanclerz Nowej Republiki – Mon Mothmę – decyzji o demilitaryzacji armii Nowej Republiki. Oficjalnym powodem było jej własne przekonanie, że prawdopodobnie na Mandalorze przyda się bardziej niż w Nowej Republice. Uprzedziła też z góry, że swojego Z-95 zabiera ze sobą.
7 ABY – Powrót na Mandalorę. Najprawdopodobniej zaangażowanie się w próby stabilizacji sytuacji na Mandalorze i odbudowie własnego klanu.

Udział w misjach i bitwach:

Patrz: katalog 2341 ''Oddział Cresh” folder ''CTSA 123''
Wykroczenia w trakcie służby:
Odnotowano:

- Nieregulaminowe wyścigi myśliwców pomiędzy członkami oddziału ”Cresh”
- Bardzo częstą niesubordynacje
- Naginanie rozkazów i ich luźną interpretacje
- Wdawnie się w bójki pomiędzy członkami WANR/ SR i ich wszczynanie
Nie lubię pisać o sobie (chyba z resztą jak każdy), ale jak trzeba to trzeba. Mieszkam w Lanckoronie (z około 40 kilometrów od Krakowa). Interesować się Star Warsami zaczęłam jakoś w okolicach premiery Przebudzenia mocy od rozmowy z kuzynem o Star Warsach. Później oglądłam filmy, Wojny klonów, trafiłam na Bastion Polskich Fanów Star Wars, parę miesięcy potem trafiłam przekopując Bibliotekę Ossus na artykuł o mando i niedługo później na Manda' Yaim.
Po za tym lubię: pojeździć na hulajnodze, historie (głównie polską i II Wojnę Światową) coś pomajstrować czy tam poodnawiać starocie.
Nie lubię: Przebudzenia mocy i Rebelsów.

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 16,178,252 unikalne wizyty