Członek: Vaa Ran
 
Imię: Vaa Ran
Pseudonim artystyczny: VaaRan
Kryptonim operacyjny: VaaRan
Ranga: Mando`ad
Planeta pochodzenia: Iridonia
Kolor oczu:: zielone
Kolor włosów: brązowe

Nazwa postaci: Vaa’Ran Me'senruus
Rasa: Zabrak
Profesja: Zoolog/Paleontolog-Amator; Łowca Nagród
Data urodzenia: 6 ABY
Planeta Pochodzenia: Iridonia

Charakter i usposobienie:

Jest to osobnik o dość pesymistycznym nastawieniu do życia i cechujący się raczej introwertycznym usposobieniem, niechętnie zawierający nowe znajomości, zwykle spędzający czas samotnie, lub z niewielką grupką osób, na których mu zależy. W przeciwieństwie do większości przedstawicieli swojego gatunku, Vaa’Ran jest raczej spokojny i stara się używać przemocy tak rzadko, jak to możliwe, choć zwykle z marnym skutkiem. Nie lubi również polować, zamiast tego odznacza się dużym umiłowaniem przyrody, szczególnie interesując się zwłaszcza zwierzętami, dlatego też każdą wolną chwilę stara się poświęcać poszerzaniu swej wiedzy na temat stworzeń zamieszkujących galaktykę, zarówno teraz jak i w przeszłości. Inaczej również niż większość Mandalorian nie wykazuje się chęcią dokonania zemsty na osobach, które w przeszłości czymś mu zawiniły, uważając ją za kiepski sposób radzenia sobie z problemami, jest jednak lojalny, zarówno wobec swego klanu jak i tradycji, tak Iridońskich jak i Mandaloriańskich.

Wygląd:

Vaa’Ran jak na zabraka jest dość wysoki, mierzy bowiem blisko 180cm wzrostu. Ma zielone oczy i brązowe włosy, pod którymi widnieje kilka krótkich, szczątkowych różków, typowych dla wszystkich przedstawicieli jego rasy. Inną charakterystyczną cechą Vaa’Rana, są pokrywające jego czerwoną skórę rytualne tatuaże, mające symboliczne znaczenie w kulturze plemienia, z którego się wywodzi.

Umiejętności:

- Sprawne posługiwanie się „rewolwerami”, lassem i bronią białą, ze szczególnym uwzględnieniem iridońskiej włóczni o dwóch ostrzach, zwanej „zhaboką”. - Znajomość kosmicznej fauny i flory, zarówno żywej jak i wymarłej - Umiejętność obchodzenia się ze zwierzętami - Potrafi pilotować ścigacze oraz niewielkie pojazdy kosmiczne

Wyposażenie:

- Pomarańczowo-biała zbroja, oraz rogaty hełm
- Trójkolorowe poncho
- Zhaboka
- Dwa rewolwery, na „normalną” (nie laserową) amunicję - Zmodyfikowany ścigacz, marki Razalon FC-20, z zamontowanym działkiem laserowym
- Dwa Kyuzo Petary

Historia:

(6-21 ABY):
Vaa’Ran urodził się na Iridonii, jako najstarszy z czwórki rodzeństwa. Jego rodzice byli kłusownikami, pracującymi dla „Czerwonego Varactyla”- syndykatu przestępczego, zajmującego się handlem różnymi, nielegalnymi towarami, takimi jak rzadkimi, egzotycznymi gatunkami zwierząt, które to następnie sprzedawane były prywatnym „miłośnikom przyrody”, lub placówkom urządzającym nielegalne walki, takim jak zakład karny „Cog Hive Seven”. Z uwagi na swoje pochodzenie, Vaa’Ran nie miał zbyt dużych możliwości rozwoju, dlatego też zmuszony był do pomocy rodzinie w kłusowniczym biznesie. Z uwagi na młody wiek nie polował na zwierzęta, zajmując się zamiast tego najczęściej opieką nad schwytanymi okazami, co wpłynęło na jego zainteresowanie się galaktyczną fauną, jak również wyrobiło w nim raczej nietypową dla jego gatunku, wrażliwość na jej los. Postanowił zostać zoologiem, co jednak nie spodobało się jego rodzicom, którzy widzieli w nim raczej kontynuatora rodzinnego interesu. On sam jednak nie miał najmniejszych chęci do zajmowania się tym procederem, dlatego też zaraz po osiągnięciu dojrzałości, na znak której otrzymał pokrywające jego twarz charakterystyczne tatuaże, niezwłocznie wyniósł się z domu, z nadzieją na odnalezienie swojej własnej drogi w galaktyce.

(22-24 ABY)
Po ucieczce od rodziny Vaa’Ran zamierzał kształcić się w interesującej go dziedzinie, nie udało mu się jednak zdobyć formalnego wykształcenia w tym kierunku. Imał się rozmaitych, mało przyjemnych profesji, usiłując zdobyć fundusze, za pomocą których byłby w stanie sfinansować własną wyprawę badawczą, aż w końcu został Łowcą Nagród. Trzeba przyznać, że Bobą Fettem to on nie był, jednak dzięki niewygórowanym cenom, adekwatnym do poziomu świadczonych usług, nie narzekał na brak klientów, a przynajmniej dał radę się utrzymać, przy okazji odkładając trochę kredytów, dzięki czemu nareszcie był w stanie spełnić swoje marzenie.

(24-... ABY)
Dzięki zarobionym kredytom, Vaa’Ran zdołał sfinansować swoją pierwszą prywatną wyprawę badawczą. Za jej cel obrał Mandalorę, z uwagi na chęć dokładniejszego poznania słabo poznanych gatunków fauny, zamieszkujących tę planetę, takich, jak legendarne mythosaury, czy różne gatunki wrzastrzębi. Jego przewodniczką w tej wyprawie była Mandalorianka imieniem Dhadral, z klanu Me'senruus, z którą z uwagi na wspólne zainteresowanie przyrodą, szybko udało mu się znaleźć wspólny język. Pewnego dnia, podczas eksploracji planety natknęli się na ukryty w lesie obóz kłusowników, z którymi szybko udało im się rozprawić. Prawdopodobnie to owa wspólnie stoczona walka z kłusownikami, ostatecznie przekonała Dhadral do zaproponowania zabrakowi dołączenia do klanu, na co on chętnie przystał. Obecnie Vaa’Ran już jako Mandalorianin kontynuuje swą karierę łowcy nagród, w wolnych chwilach zaś w dalszym ciągu kształcąc się w interesujących go dziedzinach.
Mam na imię Bartek, urodziłem się w 2001 roku i mieszkam w województwie Łódzkim. Aktualnie studiuję filologię angielską. Gwiezdnymi Wojnami interesuję się od dość niedawna, bo od końcówki 2019, kiedy to miał miejsce mój pierwszy kontakt z Expanded Universe. Oprócz uniwersum Gwiezdnych Wojen, do moich zainteresowań należy przede wszystkim zoologia, paleontologia i ewolucja spekulatywna.

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 17,220,445 unikalne wizyty