Star Wars Art: Visions
 
Tytuł oryginału: Star Wars Art: Visions Zobacz też:
Autor: Praca zbiorowa Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Się doda później
Ilustracje: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: Abrams Books
Tłumaczenie: ---
Premiera USA: 1 Listopada 2010
Premiera PL: ---

Recenzja X-Yuriego Do góry

Star Wars Art: Visions to pozycja... nietypowa, jak dla mnie. Jestem przede wszystkim wielbicielem "źródeł", bardziej niż ładne obrazki interesuje mnie (np.) w komiksach treść jakie niosą, informacje jakie dzięki nim poznaje. Tymczasem w Visons informacji nie ma wcale. Album ten nie rozwija wiedzy o uniwersum SW w najmniejszym stopniu. A mimo to jest wspaniały.

Dzięki tej pozycji obcujemy z czymś co określiłbym jako "kwintesencję" większego zjawiska, to jest tego jak Gwiezdne Wojny inspirują ludzi od ponad 30 lat. I to w jak bardzo różny sposób. Kto przegląda DeviantArt, czy nawet Karty Szkicowe z Toops wie jak rozmaite bywają wizje rozmaitych postaci, jak różne są style itd, tutaj mamy po trochu wszystkiego. Każda z prac jest właściwie fascynującym dziełem, oczywiście niektóre zachwycają bardziej, inne mniej, i to różnych ludzi (każdy ma własny gust, i różnie odbiera różne sprawy, do mnie mangowy rysunek słabo trafił, podczas gdy ten Gigera zafascynował, jak wszystkie prace tego Pana. Podejrzewam jednak że u wielu fanów może to wyglądać odwrotnie... albo oba mogą zachwycać/nie ciekawić) ale każda jest... symbolem SW w jakiś sposób. Po prostu.

Wśród prac rozmaitych artystów z całego świata (w tym oczywiście także z Kanady) znalazły się dwie prace związane z Mandalorianami, Bobą konkretnie. Ann Hanson stworzyła "On the Hunt" (Boba na Varactylu, co ciekawe, praca ta była ponownie wykorzystana przy okazji premiery filmowej sagi na Blu Ray, w stanach, w sklepach sieci Walmart można było w dniu jej premiery dostać gratisowo plakat właśnie z tą grafiką) zaś prace o niezwykle oryginalnym tytule "Boba Fett, "The Hunter" stworzył M Kungl.

Ciężko napisać coś więcej o tym albumie (bez opisywania każdej pracy po kolei, ale nie o to tu chodzi...), jest wspaniały, zapoznanie się z nim polecam każdemu fanowi, po prostu.

 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,661,511 unikalne wizyty