The Journal of Master Gnost-Dural
 
Tytuł oryginału: The Journal of Master Gnost-Dural Zobacz też:
Autor: Rob Chestney Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Mandalor Ostateczny, Mandalor Mniejszy, Mandalor Oczyszczony, Shae Vizla, Brat Shae Vizli
Organizacje/Rangi: Mandalorianie, Mandalor
Ilustracje: Brak Danych
Wydawnictwo: Chronicle Books
Tłumaczenie: Brak
Premiera USA: 16 Grudnia 2011
Premiera PL: Brak

Recenzja X-Yuriego Do góry

Journal to dość nietypowa pozycja charakteryzująca się między innymi niemożliwością jej "zwykłego" zakupu - dostępna była jedynie wraz z kolekcjonerską edycją The Old Republic, a że oprócz niej była tam też gra, figurka Malgusa itd. to całość była więc zdecydowanie droga.

W końcu miałem jednak okazję zapoznać się z tą pozycją i jestem dość zadowolony. Czytanie odręcznego pisma Satele początkowo trochę irytowało ale na dłuższą metę można się przyzwyczaić a rozwiązanie z jej komentarzami do wpisów Gnosta jest bardzo fajne. On jako kronikarz opisuje różne wydarzenia takimi jak widziane były z zewnątrz, Satele najczęściej zaś dodaje punkt widzenia osoby biorącej udział bezpośrednio w tych wydarzeniach, pisze też dużo później w stosunku do wydarzeń (Podczas gdy Gnost pisze 'na świeżo') co daje jej inną perspektywę.

Pomimo faktu, że całość historii można by określić jako streszczenie trzech trailerów TORa, z dodatkiem Timeline'ów, to mimo że teoretycznie wszystko to już wiedziałem, to czytałem z przyjemnością. W dwójce piszących tam Jedi jest coś ciekawego, taki... szacunek dla Nie-użytkowników Mocy. No i mega zabawnie się czyta no tym jak Gnost pisze ze kategorycznie nie wolno żadnemu Jedi lecieć na Yavin po korupcja, ciemna strona, zło i w ogóle. Jak widać Luke Skywalker nigdy nie czytał tego pamiętnika (Co z drugiej strony nie dziwi, w bibliotece imperialnej go nie mieli zapewne).

Samo wydanie także jest ładne, grafiki są ciekawe (choć większość pochodzi z Timelineów/trailerów) a tym co najbardziej zwraca uwagę jest raczej nietypowy format pozycji która jest szersza niż wyższa.

Podsumowując, jako wprowadzenie w realia/okres TORa pozycja jest świetna i dostaje odemnie 9/10.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,694,381 unikalne wizyty