Fire Across the Galaxy
 
Tytuł: Fire Across the Galaxy Zobacz też:
Scenariusz: Simon Kinberg Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Sabine Wren
Reżyseria: Dave Filoni
Aktorzy: Steve Blum, Taylor Gray, Vanessa Marshall, David Oyelowo, Freddie Prinze Jr., Paul Reubens, Tiya Sircar
Czas akcji: Około 5 BBY
Premiera USA: 2 marca 2015
Premiera PL: 25 kwietnia 2015

Recenzja X-Yuriego Do góry

Ostatni odcinek... zrobił na mnie spore wrażenie. Pojawienie się dwójki postaci, o której doskonale wiedziałem, że się pojawią, wywołało i tak dreszcze wzdłuż kręgosłupa.

Sama akcja jest ciekawa (i z dala od Lothalu, niezbyt to typowe!), podobał mi się przykładowo pomysł na unieszkodliwienie całego gwiezdnego niszczyciela - niby troszkę logicznie szwankuje, bo nie powinny one być aż tak wrażliwe, ale ujdzie w tłoku.

Jak wspomniałem, z dala od Lothalu - to jest w okolicach znanej i lubianej Mustafar - ciekawe co tam się właściwie znajduje... w TCW swoje ośrodki miało tam Czarne słońce oraz co ważniejsze, Sidious. Tam też swoje dzieciństwo wg około-TCWowych legend spędził Maul. Ciekaw jestem czy wątek Mustafar zostanie jakoś rozwinięty. Spodziewałem się, że już w tym odcinku zobaczymy powierzchnię planety, ale twórcy ograniczyli się do akcji na pokładzie ISD - a chyba nie chodziło o to, że Jedi trzyma się na ISD który orbituje przy Mustafar.

Jedyna rzecz która mniej mi podpasowała była aż zbyt duża akrobatyka w wykonaniu Sabine - pojawia się to oczywiście częściej, ale tutaj mam wrażenie było to aż ponad zwyczajnie przyjętą konwencję o "bezproblemowym skoku na 10 metrów" itd.

Podsumowując... w sumie odcinek był dobry , z mocną końcówką. Tak mocną, że zaraz po zakończeniu byłem pewien, że dam mu dziesiątkę. Ale po spokojniejszym zastanowieniu wyszło mi ze mimo wszystko to jeszcze nie to. Kapinkę zabrakło do dziesiątki. Stąd 9/10.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,652,879 unikalne wizyty