Próby Mrocznego miecza
 
Tytuł: Próby Mrocznego miecza Zobacz też:
Scenariusz: Dave Filoni Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Sabine Wren
Reżyseria: Steward Lee
Aktorzy: Kevin McKidd, Taylor Gray, Vanessa Marshall, Freddie Prinze Jr. , Tiya Sircar, Kevin McKidd
Czas akcji: Około 5 BBY
Premiera USA: 21.01.2017
Premiera PL: 09.04.2017

Recenzja Serim`iki Do góry

W wirze przygotowań do nadchodzącego ataku na Lothal Fenn Rau zostaje poproszony przez Kanana o radę. Otóż okazuje się, że Sabine po znalezieniu w leżu Maula Mrocznego Ostrza poprosiła rycerza Jedi o przechowanie go i nie wspomniała o nim od tamtej pory ani słowem. Po długich namowach ze strony załogi Ghosta i Fenn Rau Sabine zgadza się w końcu przyjąć ostrze i nauczyć się nim walczyć, jednak duchy jej przeszłości sprawiają, że trening okazuje się dużo trudniejszy niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.


Ten odcinek jest wstępem do dłuższego wątku próby przekonania części Mandalorian do dołączenia do Rebelii i mogę wam powiedzieć, że jest świetny. W ciągu dwudziestu dwóch minut odpowiednio wolnej akcji poświęconej głównie rozmowom i treningowi wybaczyłam Rebeliantom każdy najmniejszy błąd jaki kiedykolwiek scenarzyści zrobili Sabine Wren, bo okazało się, że to wszystko było zaplanowane. To jak mało wiedzieliśmy o jej przeszłości, to jak Sabine wyraża się tylko poprzez swoją sztukę, to jak wydaje się nie pamiętać o swojej rodzinnej planecie schodzi się w całość typowo mandaloriańskiego charakteru. Rownież dzięki roli Sabine wspaniale działa w tym odcinku dynamika całej naszej rebelianckiej rodziny. Kanan konfrontuje się z Sabine jako surowy nauczyciel, Ezra w tym samym czasie jest kompletnie nieznośny, ale jak na młodszego brata przystało oferuje wsparcie w krytycznym momencie, a Hera łagodzi wybuchowe charaktery i pozostaje głosem rozsądku całej drużyny. Nowym dodatkiem do tej dynamiki jest Fenn Rau, który pomaga Sabine odnowić jej mandaloriańską tożsamość.


Ostatecznie wszystkie głębokie urazy, wady i słabości, które nagle po trzech sezonach tworzą z niej trójwymiarową, ludzką postać wybuchają w potoku dynamicznego dialogu przerywanego uderzeniami mieczy świetlnych. Dodajmy do tego ukłon w stronę odwiecznej rywalizacji i wrogości Jedi i Mandalorian i uzyskujemy jeden z najlepszych odcinków Rebeliantów do dnia dzisiejszego. Z pewnością najlepszy jeśli chodzi o animacje i mandalorian.

 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,699,475 unikalne wizyty