LEGO Star Wars III: The Clone Wars
 
LEGO Star Wars III: The Clone Wars to wydana 22 Marca 2011 roku kolejna część platformówki/zręcznościówki łączącej w sobie uniwersum Star Wars i klocki LEGO. Grę stworzyło studio Traveller's Tales a wydał ją tradycyjnie LucasArts, zagrać w nią mogli posiadacze wielu platform, takich jak PC, PS3, Xbox 360, Wii, PSP, DS i 3DS.


Czwarta już gra, wydana przez duńską firmę Lego. Tym razem przenosi nas w świat Wojen Klonów. Lego Star Wars III The Clone Wars nie ma jednolitej fabuły. Możemy natomiast przenieść się w centrum odcinków z pierwszego i drugiego sezonu animowanej serii.

W porównaniu z poprzednimi częściami gry, Lego Star Wars III zawiera wiele innowacji, znacznie bardziej urozmaicających rozgrywkę. Mimo, że interfejs został niezmieniony, poprawiono znacznie grafikę. Z nowości należy wymienić między innymi: całkiem nowe misje strategii, pozwalający toczyć bitwy na ogromną skalę, poprawiony system walk w kosmosie, zmieniony i ulepszony tryb dla 2 graczy, większy arsenał broni i mocy. Dotąd wybór misji ograniczał się tylko do gonienia po kantynie, od drzwi do drzwi. Teraz można jeszcze latać i walczyć w kosmosie, wylądować na krążowniku separatystów, a nawet poruszać się po galaktyce i wykonywać zadania na różnych planetach. Rzecz jasna oprócz nich są jeszcze „zwykłe” misje, podzielone nie na epizody, ale na części, nazwane od imienia czarnego charakteru, z którym będziemy się musieli mierzyć. Są to Hrabia Dooku, Generał Grivous i Asajj Ventress.

Te i inne innowacje znacznie urozmaicają grę. Misje nie ograniczają się tylko do parcia w przód. Cała gra połączona ze śmiesznymi do łez przerywnikami filmowymi z klockowymi bohaterami w roli głównej sprawia, że Lego Star Wars III jest, moim zdaniem, najlepszą z wszystkich 4 części.


Mimo, iż fabuła całej gry przenosi nas w centrum wielu odcinków z 2 sezonu, projektanci nie zawarli w niej misji związanych z odcinkami w których pojawili się Mandalorianie. Jednak można sobie pograć, chyba najsłynniejszymi mandalorianami, czyli Jango i Bobą, oczywiście w wersji Lego.

1. Jango Fett.
Posiada możliwość latania, może rzucić ładunek wybuchowy. Jeśli chodzi o wygląd, to jest to kopia Mandalorianina z Mandalorian Battle Packa, ale w porównaniu z poprzednimi częściami gry, jako broni nie posiada już rewolwerów rodem z westernów, ale dość poprawnie wyglądające repliki blasterów Westar. Strzelają szybciej niż standardowe blastery, przez co jango jest jedną z najlepszych figurek w grze.

Aby go odblokować należy polecieć na statek separatystów, i używając jakiegokolwiek łowcy nagród, otworzyć drzwi w lewej części hangaru. Przechodząc przez nie dojdziemy do pomieszczenia, gdzie można pograć w misje łowców nagród. Po tym samym pomieszczeniu powinien się przechadzać Jango. Kosztująca 70 000 monet (w porównaniu z innymi bohaterami, nie jest to cena wysoka) figurka jest jedną z najlepszych w grze.

Kiedy odblokujemy Jango, automatycznie możemy sobie polatać jego statkiem. Slave I (ten z 2010 roku). Uzbrojony w szybkostrzelne działka, doskonale nadaje się do niszczenia złotych obiektów w kosmosie.

2. Boba Fett.
Figurka pochodzi z zestawu Slave I z 2010 roku. Boba w dalszym ciągu dzierży „kamerę” zamiast blastera. Siła strzału jest taka sama jak standardowego blastera. Boba, podobnie jak Jango może latać i rzucać bomby.

Odblokowanie go zajmuje trochę więcej czasu, niż jego ojca. Najpierw trzeba przejść misję "Grievous Intrigue" (W Polskiej wersji Intryga Grievousa) i zebrać w niej wszystkie minikity.

Kiedy mamy już wszystkie 10, musimy udać się na krążownik republiki, zlokalizować pokój ze zbiornikami bacty, odnaleźć ten z Bobą i kupić go. Trzeba za niego zapłacić 100 000 monet.

Opracował: Roach

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 21,934,624 unikalne wizyty