Knights of the Old Republic II: The Sith Lords
 
Knights of the Old Republic II: The Sith Lords to kontynuacja Knights of the Old Republic wydana 6 grudnia 2004 na Xboxa oraz w lutym 2005


Gra ta stanowi pod względem technicznym kontynuację poprzedniczki, oczywiście rozbudowaną o nowe możliwości - system zdobywania poziomów, użytkowania Mocy, broni i ekwipunku jest identyczny jak w poprzedniczce, jedynie rozbudowany o kilka nowych mocy, nowe przedmioty i tak dalej. Technicznie rzecz biorąc tym co stanowi największą różnicę to fakt, że o ile w I zaczynaliśmy jako nie-użytkownik Mocy i musieliśmy przejść całą pierwszą planetę jako żołnierz/zwiadowca/przemytnik to w części II jesteśmy użytkownikiem Mocy już od samego początku gry.

Największe zmiany (czy też nowości) w grze nastąpiły oczywiście w warstwie fabularnej - nowe miejsca, nowa postać gracza (kanonicznie - kobieta^) i nowi towarzysze, choć nie zabraknie też starych towarzyszy! Tym razem nie wszystkie postacie można jednak przyłączyć do drużyny bowiem niektóre "się wykluczają" (mając Hanharra w drużynie nie można mieć Miry i odwrotnie^). Z nowości związanych z towarzyszami wprowadzono także możliwość przerobienia części z nich na Jedi. Spoilerować szczegółów fabuły nie będę, niektórzy uważają ją za lepszą niż w części pierwszej, inni przeciwnie, kwestia gustu i indywidualnego odbioru. Większość graczy zgadza się jednak, że gra została wydana za wcześnie - producenci powinni dłużej nad nią popracować i zamieścić w niej wszystko co chcieli, a czego nie mogli z powodu decyzji wydawcy o nieprzesuwalnej dacie premiery.


Mandalorianie w grze są bardziej niż obecni. Przede wszystkim, cała lokacja na Dxunie (odwiedzanym dwukrotnie) jest im poświęcona.Gdy przymusowo się rozbijamy na tymże księżycu, trafiamy do obozu prowadzonego przez Mandalora, wykonujemy tam cały szereg zadań mających skłonić go do współpracy z nami. Gdy nam się to udaje, Mandalor (będący w rzeczywistości Canderousem Ordo) dołącza do naszej drużyny. Postać o tyle ciekawa, że z rozmów z nim można się dowiedzieć tego i tamtego, sporo ciekawych informacji na temat Mandalorian można poznać od wojowników znajdujących się we wspomnianym obozie oraz jego okolicach.

Na Dxun wracamy później jeszcze raz by zbadać znajdujący się tam grobowiec Freedona Nadda, w międzyczasie poznani na Dxunie Mandalorianie wspomogą nas w abordażu na statek Dartha Nihillusa, notabene pamiątkę z Wojen Mandaloriańskich i bitwy o Malachor.

Podobnie jak w poprzedniczce, także i tutaj znajdziemy cały szereg Mando-wyposażenie, zarówno już znanego z tamtej gry jak i nowego, w tym na przykład mandaloriańskie dezintegratory czy też uniformy bojowe. Pod względem ekwipunku, jeśli ktoś grał w I to zasadniczo wie czego się spodziewać po II.

Opracował: X-Yuri


 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 21,934,843 unikalne wizyty