Członek: Yuri
 
Imię: Yuri
Pseudonim artystyczny: X-Yuri
Kryptonim operacyjny: Shev`tal
Ranga: Ori Ramikad
Planeta pochodzenia: Taris
Kolor oczu:: Piwne
Kolor włosów: Czarne

Shev`tal niewiele mówi o swojej przeszłości, znane są tylko ogólne informacje na temat jego dotychczasowego życia. A konkretnie:
- Urodził się około 2-3 BBY i początkowe lata życia spędził na Taris, mieszkając wraz z mamą w jednej z przyzwoitszych dzielnic zajmującego całą planetę miasta. Jako 16-17 latek opuścił jednak planetę.
- Gdy wciąż tam przebywał, spędził pewien czas przemierzając dolne poziomy Taris w sobie tylko znanym celu.
- Prawdopodobnie to właśnie tam po raz pierwszy miał okazję zetknąć się z kulturą Mandalorian (podobno odnalazł holonotes bądź inny nośnik danych należący do dawnego Konkwistadora a później Neo-Konkwistadora, jednego z tych którzy brali udział w oblężeniu Taris)
- Dziennik/holonotes ten był pierwszym krokiem na jego drodze do zostania Mandalorianinem. Kolejnymi było zglębianie galaktycznej historii pod kątem Mandalorian a następnie wykorzystanie jej do dalszych poszukiwań informacji, bliższych punktowi widzenia Mandalorian (bo historia w wersji prezentowanej przez aktualnie_władający rząd, czy to ogólnogalaktyczny czy systemowy/planetarny bywała zazwyczaj nieprecyzyjna i spaczona latami przeinaczeń. I to w obie strony - zarówno kreując Mandalorian którzy zaatakowali jakąś planetę na barbarzyńców opętanych rzadzą krwi jak i w przypadku innej grupy kreowanej na szlachetną gromadę, co dała planecie wolność od dotychczasowej tyranii, podczas gdy analiza suchych faktów na temat obu takich ataków ukazuje, że zasadniczo nie różniły się zbytnio od siebie.)
- Pierwszymi Mandalorianami jakich spotkał podczas swych podróży byli członkowie klanu Mesenruus, z jedną z członkiń tego klanu się związał.
- Podczas swoich historyczno-archeologicznych podróży zdobył wiele informacji na temat historii Mandalorian, podobnie jak wiele związanych z nimi przedmiotów. Utrzymywał się głównie ze sprzedaży tego co znalazł a co nie było związane z Mandalorianami - jak źle nie działo by się w galaktyce, zawsze znaleźć można było osoby którym się powodziło i które zainteresowane były kolekcjonowaniem antyków.
- Swoistym zwieńczeniem jego starań było trafienie na trop zaginionej jednostki z czasów Wojen Mandaloriańskich którą to odnalazł i która to, ku jego zaskoczeniu, okazała się być sprawnym Drednotem Kandosii, wypełnionym różnymi cennymi (pod względem mando-historycznym) dobrami. Kolejny rok spędził na odnowieniu i przystosowaniu zdobytej jednostki do swych potrzeb i nazwał ją Yaim Solus.

Shev'tal:
- Nie lubi latać na małych, jednoosobowych myśliwcach, preferuje większe jednostki (ale nie większe niż takie które wciąż można pilotować skutecznie w pojedynkę).
- Wykazuje spore zainteresowaniem odkrywaniem nowych planet oraz szlaków nadprzestrzennych.
- Blisko związany jest z MIA, uwielbia zdobywać informacje i uważa, że wiedza o otaczającym wszechświecie oraz potencjalnych wrogach stanowi fundament na którym można budować swoje działania.
- Stara sie trenować tak, by utrzymywać wysoką sprawność bojową nie tylko gdy ma "pełne wyposażenie" ale także "na sucho", aby w razie konieczności świetnie radzić sobie także bez zaawansowanego wyposażenia.
- Jest osobnikiem towarzyskim, chętnie spędzającym czas pomiędzy innymi Mandalorianinami, ale nie ma najmniejszych problemów, w razie potrzeby, spędzania dłuższych okresów czasu wyłącznie z samym sobą.

Zbroja i wyposażenie:
- Jej kolorystyka utrzymana jest w stonowanej, ciemnozielono-zielej tonacji z pomarańczowymi wstawkami (choć równie często widywana jest bez tychże wstawek).
- Na prawym naramienniku ma wymalowany swój symbol klanowy.
- Na lewym naramienniku symbol o bliżej nieznanym znaczeniu, można rozpoznać w nim symbol Manda`Yaim, dodatkowo "oczy" Mythosaura się jakby świecą, a pomiędzy czaszką a "wężykiem Konkwistadorów" widać dodatkowy okrąg powstały z łez. pytany o ten symbol odpowiada tylko, że ma on związek z jego prawdziwym (silnie akcentuje to słowo) ojcem.
- Z tyłu, po prawej stronie nad łopatką ma wymalowane charakterystyczne "Oczy" .
- Hełm ma typowy, z standardowym wyposażeniem (moduł łączności, moduł podporządkowania statku, zespolenie z bronią, 360 kąt widzenia itd.)
- Całość elektroniki w jego zbroi została zabezpieczona przed typowymi działaniami mającymi zakłócić jej działanie (granaty jonowe i inne tego typu uzbrojenie).
- Jako broni bliskiego kontaktu, Shev`tal używa beskadu, zazwyczaj noszonego pasa. - Do walki na dystans używa w zależności od okoliczności jednej z dwóch głównych broni. Albo sporawego pistoletu blasterowego (broń jednoręczna, z jednoładunkową wyrzutnią niewielkiego pocisu rakietowego - konkretne właściwości zależą od załadowanego wczesniej pocisku). Drugą preferowaną przez niego bronią strzelająca jest nieokreślony model karabinu blasterowego, przystosowany jest od do prowadzenia długotrwałej walki (możliwość przełączenia na tryb słabszych strzałów których można oddać więcej lub silniejszych, których można oddać mniej, w zależności od potrzeby). Dodatkowo posiada ograniczony tryb snajperski, nieczęsto wykorzystywany.
- Przez lata swych poszukiwań Shev`tal natrafił na wiele egzotycznych rodzajów uzbrojenia, wykorzystywanego przez niego sporadycznie i często z powodu jego nietypowości dająca mu dodatkową przewagę w walce.

Statek:
Shev'tal posiada dwa główne statki, Solus Yaim będące latającą bazą operacyjną, nie przeznaczony jednak do walki, drugim jest natomiast Yaim`ika, ścigacz policyjny typu Pursuer.
Yaim`ika:
- Ponadstandardowo Pursuer wyposażony jest w specjalną śluzę abordażową, z racji wielkości pojazdu nie ma ona jednak systemu podwójnych grodzi.
- Zapasowy hipernapęd został zmodyfikowany, jego mnożnik został bardzo zmniejszony czyniąć go o wiele wolniejszym, zdjęto z niego także zabezpieczenia. Pozwala to tym samym na dokonanie skoku w nadprzestrzeń nawet w cieniu planety - co oczywiście byłoby zabójcze i nie takie jest jego przeznaczenie. Napęd ten ma umożliwić mikroskok w przypadku przebywania w sztucznie generowanym cieniu masy (głównie przez jednostki przechwytujące jak np. Immobilaiser) gdzie ryzyko wpadnięcia w realny cień podczas mikroskoku wydaje się mniej groźne niż wpadnięcie w ręce wroga.
- Większość jego pancerza została zamieniona na beskarowy. Dzięki temu moc osłon została zmniejszona do wręcz symbolicznej wartości, a powstałą w ten sposób nadwyżkę energii przekierowano do systemów uzbrojenia oraz napędu. Skąd dokładnie Shev`tal pozyskał Beskar pozostaje niewiadomą - jak sam twierdzi zdobył go w już przetworzonej formie przeznaczonej właśnie na opancerzenie jakiegoś okrętu, nie zna tajników obróbki czystej rudy.
Yaim Solus
- Yaim Solus to antyczny, liczący sobie cztery tysiąclecia pancernik typu Kandosii używany przez Mandaloriańskich Neo-Konkwistadorów w czasie wojen mandaloriańskich. Jak przystało na mandaloriańską technologię, statek pomimo tysiącleci bezczynności pozostał sprawny i wymagał jedynie drobnych napraw konserwacyjnych (niektórzy powiadają, że znalezione w jego magazynach racje żywnościowe Mandalorian z czasów świetności okrętu wciąż były zdatne do konsumpcji!).
- Cztery tysiąclecia to jednak ogromny czas w kwestii technologii wojskowej. Mający kiedyś ogromną moc pancernik mocno się pod tym względem więc zestarzał i o ile z cywilnymi jednostkami poradziłby sobie bez problemu, to próba podjęcia walki z jakimkolwiek większym okrętem, nawet niekoniecznie uważanym za super nowoczesny za czasów użytkowania Solus Yaim przez Shev'tala byłaby nierozsądna. Choć niekoniecznie skazana z góry na porażkę, duża ilośc zrobotyzowanych mysliwców oraz uzbrojenie rakietowe pozwalają mu ugryźć potencjalnego wroga całkiem mocno. Środki te zgromadzone i trzymane w pogotowiu są jednak jedynie na sytuację awaryjną.
- Z powodu powyższych właściwości okrętu, używany jest on jako baza operacyjna, nigdy nie biorąca udziału we właściwej akcji.
- Statek został całkowicie zautomatyzowany, jego codzienną konserwacją i większością zadań zajmują się specjalistyczne roboty.
- Wspomniane roboty sterowane są z centralnej jednostki kontroli zdobytej ze starego okrętu Separatystów. W razie potrzeby kontroluje ona także zrobotyzowane myśliwce, także dawną własność tychże przeciwników Republiki.
- Ładownie i hangary statku wypełnione są rozmaitymi dobrami, w sporej części starym sprzętem Neo-Konkwistadorów, nie brak jednak i nowszych rzeczy, zarówno w rozumieniu "nowszych niż mające cztery tysiąclecia" jak i "aktualnie uważanych za nowe i nowoczesne", znaleźć można tam parę różnych modeli TIE, jakiegoś X-Winga, Scyki, Kimogilę, nawet kanonierkę Krayt. Oprócz pojazdów znaleźć można tam także owoce pasji historycznych Shev'tala, zbroje mandaloriańskie z różnych okresów, tak samo zróżnicowaną broń i codzienne wyposażenie. Nie brak też rozmaitych artefaktów innych kultur, znalezionych podczas poszukiwań rzeczy należacych do mandalorian - te trzymane są głównie z planami sprzedaży bądź wymiany z zainteresowanymi osobnikami.

Przebieg służby:
Listopad 2007 - przyjęcie do M`y
Grudzień 2009 - dołączenie do sztabu rekrutacyjnego
Kwiecień 2012 - Zostanie Mandalorem
Kwiecień 2013 - Dołączenie do Mandalorian Mercs

Tłumaczenie:
Boba Fett: Człowiek praktyczny (współtłumaczenie)
FAQ Karen Traviss (współtłumaczenie)
Wytyczne Mandalorian Mercs (zarówno ogólne, jak i szczegółowe dla poszczególnych er).
Wywiad z Danielem Loganem.
Wywiad z Danielem Loganem
Wywiad z Tomem Taylorem i Danielem Loganem
Wywiad z Jeremym Bullochem
Wywiad z Karen Traviss
Wywiad z K. W. Jeterem
Wywiad z K. J. Andersonem
Wywiad z Abelem G Pena.
Wywiad z J. J. Millerem.
Wywiad z Tomem Taylorem.
Teksty J.J. Millera dotyczące RSR (współtłumaczenie)
Zalety członkostwa w Gildii

Publicystyka:
Mandaloriański alfabet
Stałe uczestniczeniu w projekcie Okiem Manda`yaim. Postacie Pro-Mando:
Bryan
Bob Lee Swagger
Opowiadania:
Ta najważniejsza misja
Prawda ukryta za słowamia
Poradniki:
Tworzenie peleryny
Tworzenie linopasa
Sposoby mocowania płytek - Rzepy
Wykonywanie płytek zbroi ze spienionego PCV
Kilka słów o przydatności szpachlówki
O malowaniu
Sposoby wykonywania hełmu - PCV
Recenzje:
141 recenzji

Aktywność Encyklopedyczna:
Encyklopedia Kolekcjonera
Dział "Twórcy SW"
Opieka nad projektem "Cytaty", zebranie częsci znajdujących się w bazie cytatów.

Aktywność Graficzna:
39 Prac w Galerii
40 Tapet na pulpit
42 tapety na komórki
Kilkaset avatarków


Aktywność Fandomowa:
Dni Fantastyki 2009
Polcon 2009
StarForce 2009
Pyrkon 2010
Dni Fantastyki 2010
StarForce 2010
Dni Fantastyki 2011
StarForce 2011
Pyrkon 2012
StarForce 2012 (Trooping)
Pyrkon 2013 (Trooping)
Grojkon 2013 (Trooping, prelekcje)
Wałbrzych 2013 (Trooping)
Copernicon 2013 (Trooping, prelekcja)
StarForce 2013 (Trooping)
Pyrkon 2014 (Trooping)
StarForce 2014 (Trooping)
Pyrkon 2015 (Trooping)

Aktywność programistyczna:
Szereg pomniejszych modyfikacji skryptu strony i forum
Różne:
Stała fucha Newsmana.
Przeprowadzenie Tygodnia Mando na Bastionie
Przeprowadzenie Dnia Dziecka na Bastionie
Scenki minisowe


Aktywność Encyklopedyczna:
Współstworzenie Encyklopedi Gier, teksty o:
Knights of the Old Republic, Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, Republic Commando: Order 66 i Galactic Spy.Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,103,994 unikalne wizyty