Linopas
 
Czym jest linopas? Pasem z lin. Jak sama nazwa skazuje - niezbyt odkrywcze, prawda? Zobaczyć go można było na przykład u Boby Fetta. W tym artykule skupię się jednak na autorskiej wersji linopasu - tzn nawiązującej do tego Boby, ale nie będącej jej odwzorowaniem - jeśli chciałbyś tutoriala dotyczącego linopasu dla swojego kostiumu Boby to źle trafiłeś. Natomiast jeśli chcesz takowego dla swojej Custom-zbroi, zapraszam do lektury!


Oczywiście, by powstał LINOpas potrzebna jest... lina! Ja użyłem kupionej na allegro Linki Minerskiej Wojska Polskiego - 25zl (+ wysyłka) za 100m, które starczą na sporo więcej niż 1 pas to dobra cena jak dla mnie. Jak coś to szukać pod "LINKA PLECIONA SZNUREK TRASERSKI 100m 25gr/m". Odpowiednią ilość liny należy zafarbować barwnikiem do tkanin (dostępny w pasmanteriach) - ale to żadna filozofia i zakładam ze każdy postępując zgodnie z instrukcjami na barwniku da radę.
Na pierwszym zdjęciu pokazane jest wszystko co potrzebne mi było do stworzenia linopasu - 13 (tzn ja tyle wybrałem. Można inną ilość^) odpowiedniej długości kawałków liny, klej na gorąco, kawałki skóry i pcv, 2 napy igły i nici oraz malutkie gwoździki. No i dodatkowo widać też już-gotowy-linopas.
Zdjęcie drugie pokazuje zszyte razem wszystkie kawałki - dość prosta rzecz, trzeba tylko dobrać odp barwy nitkę by się nie odznaczała zbyt. Polecam szpilkami krawieckimi połączyć wpierw wszystkie kawałki "na płasko" i dopiero wtedy szyć, łatwiej.
Zdjęcie trzecie to zszyty linipas oraz kawałek skóry i PCV które będą stanowić jeden z jego końców.


Zdjęcie pierwsze, kawałek pcv i zszyte liny połączone z kawałkiem skóry przy użyciu kleju na gorąco.
Zdjęcie drugie - zawijamy skórę z boków i kleimy na gorąco.
Zdjęcie trzecie - odpowiednio zawiniętą resztę skóry przyklejamy do pcv/lin. Całość oczywiście identycznie powtarzamy z drugiej strony pasa.


Zdjęcie pierwsze - przygotowany w poprzednim kroku koniec linopasa oraz kawałek skóry z nabitymi dwoma napami.
Zdjęcie drugie - oba końce pasa z przybitymi (malutkimi gwózdkami) kawałkami skóry z nabitymi napami.
Zdjęcie trzecie - zapięty pas, widok 'z zewnątrz'.

Jak widać, ja używam dwóch takich pasów - Zielonego i Pomarańczowego, a więc w kolorystyce zbroi.
Rozwiązanie mocowania jakiego użyłem jest dość dobre, aczkolwiek strasznie... sztywne - dostosowane ściśle do mnie i nie mogę pożyczyć swoich linopasów większości członków M`y bo będą na nich za małe/za duże. Warto też o tym pamiętać przy robieniu - żeby nie wyszło, gdyby ktoś robił dokładnie wg tego poradnika. że linopas jest za duży/mały.

Autor: X-Yuri


 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 21,934,566 unikalne wizyty