Knights of the Old Republic
 
Ogólnie o KOTORZe -|- Mandalorianie w poszczególnych lokacjach -|- Mandaloriański ekwipunek


Knights of the Old Republic to gra RPG która miała swą premierę 15 Lipca 2003 w wersji na Xboxa, 19go Listopada natomiast pojawiła się wersja na PCty działające pod Windowsem (a niedługo później także pod Mac os X). W Maju 2013 natomiast, niemal 10 lat po pierwotnej premierze gra trafiła także na Ipady.


KOTOR jest grą RPG w której przyjdzie nam wcielić się w samodzielnie wykreowaną postać - w ramach wytyczonych przez twórców. Do wyboru są 3 klasy zwykłe, po jakimś czasie stajemy się także Jedi i ponownie musimy wybrać jedną z klas, tym razem mocowładną. Podczas gry towarzyszy nam dwójka innych postaci, dowolnie przez nas wybranych z ogólnie 9 dostępnych postaci - nie wszystkie jednak są dostępne od razu, można je dołączać do drużyny dopiero w miarę postępów w grze i odwiedzania kolejnych planet. Plejada tych postaci jest dość zróżnicowana i pozwala tak dobrać drużynę by odpowiadała naszemu stylowi gry - najpotężniejsze (zwłaszcza na wysokich poziomach) są postacie mocowładne ale granie trio postać_gracza + Canderous + HK-47 także potrafi dać wiele przyjemności i satysfakcji, zwłaszcza właśnie z powodu odgrywania postaci, co w grze RPG jest dość istotne.
Istotnym i wartym zauważenia jest fakt, że doświadczenie nie jest przypisane na sztywno do postaci, to znaczy punkty XP zdobywają także członkowie przebywający na pokładzie naszego statku co czyni ich zawsze przydatnymi - nie odstają bowiem poziomem od reszty drużyny.
W samej grze mamy klasyczny przykład walki dobra ze złem z ciekawymi zwrotami akcji - większość fanów SW wie o co chodzi ale i tak spoilerować fabuły zbyt nie będziemy, więc same ogólniki. Gra w swej początkowej (Taris i Dantooine) i końcowej części (Lehon, Gwiezdma Kuźnia) jest liniowa jeśli chodzi o miejsca które musimy zwiedzić, w środkowym jej etapie mamy natomiast swobodę wyboru planety na którą się udamy - musimy odwiedzić cztery planety: Kashyyyk, Tatooine, Manaan i Korriban, kolejność ich zwiedzania jest pozostawiona nam. Na samych planetach gra pozostawia nam sporo swobody i sami możemy wybierać czy kroczymy stereotypową ścieżką Jasnej czy Ciemnej strony, czy też balansujemy pomiędzy na przykład chętnie pomagając "biednym i pokrzywdzonym" ale i bez oporów stosując rozwiązania siłowe w przypadku "tych o wrogich zamiarach".
Sama rozgrywka jest rozwiązana dość typowo dla RPG, czyli aktywna pauza i wydawanie poleceń poszczególnym postaciom (zarówno defensywnych, jak np użycie pakietu leczniczego/surowic/stymulanta jak i ofensywnych, jak specjalny atak, rzut granatem itd).


W porównaniu z większością gier SW, ta gra jest wypełniona Mando - dzieje się wszakże niewiele po zakończeniu wojen Mandaloriańskich których echa są wszechobecne, zarówno w historii większości postaci które mamy w drużynie (np. Canderousa czy Cartha, dwóch wojowników walczących po przeciwnych stronach ale także i u Juhani której rasa podczas tamtego konfliktu poważnie ucierpiała) jak i w postaci przeciwników których spotykamy oraz sprzętu na jaki się natkniemy, w posiadaniu wroga jak i w sklepach.

Szczegóły na temat lokacji gdzie można spotkać Mandalorian (niekoniecznie żywych) można poznać na tej podstronie.
Natomiast o dostępnym Mando-ekwipunku i innych przedmiotach informacje zebrane zostały na tej podstronie.

Opracował: X-Yuri


 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 21,934,607 unikalne wizyty