Jedi Knight: Jedi Academy
 
Gra FPS stworzona przez Raven Software, dostępna na PC, Xboxa i Maca. Premiera wersji PC miała miejsce 16 września 2003, wersja Xboxowa trafiła do sprzedaży miesiąc później, 18 listopada 2003.


Jedi Academy stanowi zwieńczenie serii "Jedi Knight" - jest to bowiem ostatnia wydana w ramach niej gra.

W porównaniu z poprzedniczkami, w Jedi Academy mamy wiele swobody - od samego wyboru postaci poczynając! W poprzednich sterowaliśmy Kylem Katarnem (czasami Marą Jade), tutaj natomiast o ile imię postaci jest narzucone, to sami możemy wybrać zarówno płeć jak i rasę postaci - w ograniczonym zakresie, ale zawsze! Podobnie sprawa wygląda z rękojeścią miecza świetlnego (choć to niemal niewidoczny detal) oraz jego kolorem - to co w Jedi Outcaście osiągało się kodem (purpurowa klinga) tutaj można bez problemu samemu wybrać. Największą swobodę mamy jednak w wykonywaniu misji - gra składa się z, można tak powiedzieć, sześciu segmentów. Pierwszy, trzeci i piąty to segmenty w ramach których w wybranej kolejności musimy wykonać co najmniej 4 z proponowanych 5 misji, natomiast segmenty drugi, czwarty i szósty dostępne stają się po przejściu minimum misji poprzedniego segmentu, i są osią fabuły.

Nowość stanowi też miecz świetlny - 2/3 gry walczymy typowo, pojedynczym mieczem, ale po tym co powyżej określiłem jako segment czwarty mamy możliwość zmiany tego stanu - oprócz pozostania przy jednym mieczu można wybrać obustronny miecz albo dwa pojedyncze, wedle gustu i preferencji.

W samej grze główną i preferowaną bronią jest oczywiście właśnie miecz (+ MOC), ale możne się także bawić (na bardziej Mando-sposób) w wykorzystywanie tylko bardziej tradycyjnej broni. Jest to oczywiście trudniejsze w przypadku zwykłych przeciwników, w przypadku Moco-władnych zaś albo bardzo trudne (w przypadku tych słabszych) albo wręcz niemożliwe (w przypadku tych silniejszych).


Czynnik M jest w tej grze dość symboliczny, ale jednak zauważalny - w jednej z misji z trzeciego "pakietu" trafiamy na Ord Mantell gdzie naszym zadaniem jest podłożyć siedem ładunków wybuchowych by znajdująca się tam broń nie trafiła "w niewłaściwe ręce". Na tej planszy spotkamy zaledwie jednego przeciwnika - ale jakiego! Samego Bobę Fetta. Przy czym jest on bardziej "przeskadzajką" niż przeciwnikiem - nie da się go zabić, choćbyśmy nie wiem ile ciosów mieczem mu zadali, jak długo razili błyskawicami Mocy, itd. Więc najlepszą strategią jest unikanie go - co w sumie jest też w jakimś stopniu mando-radą.

Z racji pojawienia się Boby w grze, jego skin dostępny jest oczywiście także w multi - więc bez jakichkolwiek modyfikacji można mieć mando-avatara! Skin występuje w trzech wersjach kolorystycznych - w części trybów gry jest to standardowa wersja kolorystyczna Boby, tylko w tych z podziałem na drużyny Boba ma ubarwienie czerwone i/lub niebieskie.


Opracował: X-Yuri


 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 21,934,884 unikalne wizyty