LEGO Star Wars
 
Wydana 5tego kwietnia 2005 roku pierwsza gra z serii L:ego Star Wars (pierwsza zarówno pod względem 'SW" jak i ogólniej - później bowiem wyszły też gry z innych uniwersów w Lego wersji, np. Indiana Jones, Batman itd.). Gra dostępna była na PS2, Xboxa, GBA, GameCube'a, Maci, PCta, wydano też wersję przeznaczoną na komórki.


Jest to pierwszy tytuł ze znanej i powszechnie lubianej serii ekranizacji filmowych w klockowej wersji.
Fabularnie odpowiada wydarzeniom znanym nam z filmowej Nowej Trylogii. Jest tylko jedno "ale". Głównymi bohaterami są w końcu ludki z kloców lego, a to zobowiązuje! Po pierwsze- ludziki lego nie posiadają głosu. Posługują się za to dość bogatą gamą mruknięć, chrząknięć i gestów. Efekt jest na tyle zabawny, że momentami wręcz pokładałem się ze śmiechu. Cała historia podzielona jest na trzy części, odpowiadające kolejnym filmom, a te z kolei składają się z kilku etapów. Głównym obszarem, z którego mamy dostęp do wszystkich map, jest znana z Ataku Klonów restauracja Dextera. Każdy etap można przejść w dwóch trybach: Story Play, w którym wcielamy się w postacie fabularnie pasujące w danym miejscu, oraz Free Play, w którym mamy pełną dowolność w wyborze odblokowanych przez nas podczas przechodzenia gry postaci.
Mechanika gry jest banalnie prosta, ale dzięki dawce humoru wciągnie i młodszych, i starszych. Gra polega na prostej walce z przeciwnikami (w tym czasem mniejszymi i większymi bossami) oraz nieskomplikowanych etapach platformowych. Dodatkowymi atrakcjami są poukrywane "znajdźki" w postaci minikitów- czyli fragmentów zestawów pojazdów. Na każdej mapie jest ich 10.
Gra ma już swoje lata, ale dzięki wyjątkowej, klockowej oprawie grafika ani trochę się nie starzeje!


Jedynym mandaloriańskim elementem w grze jest obecność Jango Fetta, który posiada unikalną umiejętność wzlotu na swoim jetpacku.Opracował: Mynock


 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 21,934,750 unikalne wizyty