Listy Admirała (13)
 
**Listy Admirała (13)** **Sędzia (14)** **Holowiadomości z Taris (15)** **Listy Admirała (16)** **Adascorp (17)**
**Holowiadomości z Taris (18)** **Adascorp (19)** **Sędzia (20)** **Holowiadomości z Taris (21)** **Listy Admirała (22)**
**Sędzia (23)** **Odprawa dzienna Ministertswa Obrony (24)** **Interferencja (opowiadanie z Hyperspace)**


Wspomnienie o admirale Veltraa
Ceremonia na Coruscant ku pamięci bohatera Taris
Admirał Jimas Veltraa, który poległ podczas obrony Taris zaatakowanej znienacka przez Mandalorian na trzech frontach (co zostało teraz przez media określone mianem Masakry), został upamiętniony na Placu Admiralskim na Coruscant.

Kiedy Linia Jebble-Vanquo została pozostawiona bez obrony, Veltraa zebrał resztki floty Zewn. Rubieży i uformował linię frontu broniącą Taris. Zginął kiedy jego statek flagowy Reliance został zniszczony. Zginęła cała załoga. Podczas ceremonii Kanclerz wyrażał się pochlebnie o ofierze Veltry, która opóźniła oblężenie Taris, które jednak trwa nadal.

Wywiązała się publiczna dyskusja o przemianowaniu nowej klasy statków wojennych, które są obecnie produkowane na Korelii i nazwania ich na cześć admirała. Ale Kanclerz przychylił się do nazwy Interdictor, która została zaproponowana przez Veltrę.

Admirał Saul Karath, którego obrona i ucieczka z planety Vanquo, zaowocowały awansem, nie mógł uczestniczyć w uroczystości, ale przesłał wiadomość, w której dedykuje swoją następną kampanię pamięci Veltry.

Dyskusja o wolnych kupcach
Admirał Noma Somos, która leczyła rany zadane jej podczas załamania się linii w Zewn. Rubieżach, zwróciła się ze skargą wystosowaną ze szpitala na Wayland, dotyczącą tzw. Wolnych kupców znajdujących się w szeregach marynarki.

„Walka i inne obowiązki marynarki nie mogą zapewnić ochrony nieregularnym i nie przyłączonym oficjalnie jednostkom” – czytamy tam.

Kłopoty z zaopatrzeniem dla personelu naziemnego zostały zauważone przez kupców jeszcze przed najazdem Mandalorian. Sommos mówi o logistycznych komplikacjach dotyczących zarządzaniem nowoczesną marynarką i prosi Republikę o pomoc.

„Wolni kupcy byli zawsze tam, gdzie potrzeba zapasów dla armii” – mówi Catronus Steffans, minister obrony Republiki. – „Pytaniem ważniejszym jest czy chcemy zaprzepaścić korzyści wynikające z handlu, z których znana jest Republika w imię oportunizmu w wojsku. Pamiętajmy, o co walczymy”.

Promocje:
Niedawno informowaliśmy o awansie Saula Karatha ze statku „Odważny” na kontradmirała. Oto kolejne zdobyte podczas Masakry:

Do stopnia kapitana:
Teelo Vang z Coruscant
Bask Modl z Bestine

Do stopnia komandora:
Dias Athacorr z Arkanii
Owen Delstar z Coruscant

Do stopnia porucznika:
Jerrit z Mon Calamari
Carth Onasi z Telos
Ruutu z Moltok

Żródło: 13 zeszyt serii komiksowej KOTOR - Days of Fear, Part 1
Tłumaczenie: Urthona

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,243,883 unikalne wizyty