Jeremy Bulloch
 
O Jeremym Bullochu
Jeremy Bulloch urodził się 16 lutego 1945 w Market Harborough, w Anglii.
W wieku 12 lat oblał egzamin dzięki któremu miał dostać się do szkoły publicznej (wcześniej uczęszczał do prywatnej), co sprawiło finalnie, że zajął się aktorstwem. Jako nastolatek grywał w różnych rzeczach, serialach (The Checquered Fla), musicalach (Play It cool albo (Summer Holiday) czy też operach mydlanych (The Newcomers(). Do samych Gwiezdnych Wojen dostał się dzięki cynkowi od swojego przyrodniego brata, Roberta Wattsa, który powiedział Bullochowi żeby ten kazał swojemu agentowi przyjrzeć się tej produkcji, bo szukają kogoś do roli łowcy nagród.
Jedną z rzeczy na które marudzi jest fakt, że rola Boby przysłoniła wszystkie inne jego role, i mało osób chce z nim pogadać czy spotkać się z powodu roli w Robinie z Sherwood czy doktorze Who, ale jako że to przez SW jest zapraszany na rozmaite konwenty, nie wzbrania się przed tym zbyt mocno - zdaje sobie sprawę że bez roli w SW, z samego grania w wymienionych serialach. nie byłby taki znany i lubiany.
Jego ulubionym medium jest Teatr, a najbardziej lubi odwiedzać Japonię (z powodu szybkich pociągów, bo jak twierdzi, fani SW są wszędzie tacy sami, pełni entuzjazmu itd).
Jest mężem Maureen Bulloch, z którą ma trójkę synów m. in. Robbiego.
Dotychczas dwukrotnie odwiedził Polskę, w 2009 roku był w Łodzi na Polconie, a w 2011 w Toruniu na StarForce.

Twórczość Star Wars
Jeremy zagrał w aż trzech, następujących, filmach SW:
Zemsta Sithów - grał kapitana Jeremocha Coltona
Imperium Kontratakuje - oczywiście grał Bobę Fetta (warto pamiętać że tylko fizycznie, głos pojawiający się w filmie to nie Jeremy), oraz porucznika Sheckila
Powrót Jedi - jako Boba FettDlaczego warty uwagi jako Mando-twórca?
Pierwszy Mandalorianin, jego pierwsze powszechnie znane pojawienie (Bo był wcześniej Holiday Special, ale kto to widział? Zwłaszcza poza USA?). Tylko tyle i aż tyle. Jeremy siedział sobie w zbroi, stał, ruszał głową, szedł, i w ten sposób stał się jedną z legend Star Wars...
No i warto wspomnieć że ta legenda Star Wars jest Członkiem Honorowym M`y.

Inna twórczość
Kariera Jeremy'ego jest dość bogata, choć większość pozycji niezbyt znana jest u nas. Do znanych na pewno można zaliczyć trzy filmy z Bondem, to jest Szpieg, który mnie kochał, Tylko dla twoich oczu i Ośmiorniczka w których grał, a także seriale Robin z Sherwood (ważna rola Edwarda z Wickham) czy też Doktor Who (w którym grał epizodyczną postać o imieniu Tor - które jest popularnym imieniem Mandaloriańskim... ot, ciekawostka)

Wywiady, Linki, itd
* Tłumaczenie wywiadu jaki ukazał się na łamach serwisu Close-Up Film.
* Tłumaczenie wywiadu jaki ukazał się na łamach serwisu starwarsinterviews1.blogspot.com.
* Oficjalna strona Jeremy'ego
* Blog na Starwars.com
* Profil na FilmWebie
* Profil na IMDb

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 17,839,261 unikalne wizyty