Avangarda 8
 
Konwent odbył się w Warszawie, w dniach 26-29 lipca roku 2012. Miał miejsce w budynku należącym do kompleksu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Miejsce to prezentowało się nie najgorzej, zarówno od środka, jak i na zewnątrz. Budynek był dość duży powierzchniowo, jak się okazało chyba nawet za duży, ponieważ poszczególne salki i pomieszczenia konwentowe oddzielone były od siebie niezmierzoną ilością korytarzy i kilkoma piętrami. Tych powierzchni nie wypełniali, niestety, uczestnicy konwentu. Czy to aura, sprzyjająca raczej wyjazdom nad morze, niż przebywaniu w słabo klimatyzowanych pomieszczeniach, czy może małe oczekiwania wobec samej Avangardy, spowodowały, że salki na niektórych prelekcjach świeciły pustkami.
Jeśli zadecydował ten drugi czynnik, mogę śmiało powiedzieć, że ci którzy odpuścili sobie ósmą edycję warszawskiego konwentu, popełnili duży błąd. Program pełen był zarówno prelekcji, konkursów, jak i wielu dodatkowych atrakcji. Tej obfitości dopełniały z pewnością liczne punkty, w których można było rozerwać się i pograć w ulubioną planszówkę z kolegami. Ogólnie rzecz biorąc, tegoroczna edycja Avangardy była dużym sukcesem organizatorów, pozostała jednak nie w pełni wykorzystana przez liczbę uczestników.
Przechodząc do węższej tematyki, jaką są Gwiezdne Wojny, można chyba stwierdzić, że ten blok pozostał najbardziej rozbudowanym. Współpraca aż trzech fanklubów: Centerpointu z Warszawy, Utapau ze Skierniewic, oraz ŁFSW z Łodzi dała łącznie liczbę blisko 40 godzin programu, a wszystko to ściśle związane ze Star Wars. Każdy fan mógł znaleźć tu coś dla siebie. Były prelekcje poruszające najróżniejsze tematy, konkursy z nagrodami i zabawy stricte fandomowe integrujące członków z poszczególnych miast, co może w przyszłości zaowocować kolejnymi, wspólnie organizowanymi konwentami.
Warto wspomnieć o wkładzie Manda`Yaim w to ogromne dzieło. Będący członkami zarówno polskiej społeczności Mandalorian, jak i warszawskiego Centerpoint, Kuel, Egzar i Adenn, czynnie wzięli udział w tworzeniu programu. Pierwszy z nich wystąpił z aż czterema prelekcjami, traktującymi kolejno o Historii, Kulturze i Zbroi Mandaloriańskiej, oraz o Historii klanu Fett, zaś Adenn i Egzar na swojej prelekcji opowiedzieli o czymś doskonale znanym Mandalorianom, to jest, o broni dystansowej z odległej Galaktyki.
Można więc zauważyć, że mimo niewielkiej liczby uczestników, fani Star Wars na Avangardzie bawili się świetnie w swoim gronie i chyba żaden z nich nie żałuje pojawienia się na tym konwencie. Teraz pozostaje nam jedynie wspominać to niezwykłe wydarzenie w Warszawie i czekać do przyszłego roku, na kolejną, dziewiątą już edycję Avangardy.

Kuel

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,244,079 unikalne wizyty