Członek: Kuel Ha\'rang
 
Imię: Kuel Ha'rang
Pseudonim artystyczny: Kuel
Kryptonim operacyjny: Kuel
Ranga: Al`verde
Planeta pochodzenia: Mandalora
Kolor oczu:: Piwne
Kolor włosów: Ciemne

Kuel Ha'rang urodził się w roku 80 BBY w rodzinnym Keld’gaht na Mandalorze. Miał niespełna 20 lat, gdy rozpoczęła się Mandaloriańska Wojna Domowa. Mimo iż jego ojciec aktywnie wspierał Straż Śmierci, Kuel nie zgadzał się z radykalną postawą ugrupowania i postanowił stanąć po przeciwnej stronie konfliktu. Opuścił klanową posiadłość i dołączył do Superkomandosów Mereela.

Jaster szybko dostrzegł analityczne umiejętności młodego Ha'ranga i oddelegował go do pracy w wywiadzie. Kuel skutecznie tropił komórki Straży Śmierci, zbierał informacje o ich aktywności, łańcuchach dostaw i kontaktach. W tym okresie poznał miłość swojego życia - Aishę z klanu Ordo. Choć początkowo nie przypadli sobie do gustu, wspólna praca bardzo szybko ich do siebie zbliżyła. W trakcie bitwy o Concord Dawn byli już parą.

Kariera Kuela w szeregach Prawdziwych Mandalorian trwała do czasu misji na planecie Korda VI. Nie zdając sobie sprawy, że wchodzi prosto w pułapkę, wykorzystał sfałszowane informacje przekazane przez zewnętrzną służbę wywiadowczą. Pojawienie się Vizsli i śmierć Jastera odebrał jako osobistą porażkę i zdecydował o rezygnacji ze stanowiska.

W kolejnych latach Kuel wraz z Aishą działali w sektorze prywatnym, przyjmując drobne zlecenia i na własną rękę tropiąc niedobitki Straży Śmierci. W tym czasie też pobrali się i wprowadzili do Keld'gaht. Gdy Kuel wyruszał na Galidraan, jego żona była w zaawansowanej ciąży i nie mogła mu towarzyszyć. W trakcie misji ich kontakt nagle się urwał - Aisha od razu wiedziała, że stało się coś złego. Tylko dzięki jej szybkiej reakcji udało się odnaleźć i uratować ciężko rannego Ha’ranga.

Ponure wspomnienie Masakry na Galidraanie nie prześladowało ich długo, zatarte przez narodziny syna. Mały Dane pozwolił na chwilę wytchnienia - przez kilka kolejnych lat rodzina wiodła spokojne i szczęśliwe życie na Mandalorze. Wszystko jednak zmieniło się gdy Aisha niespodziewanie zachorowała. Najlepsi lekarze jakich udało się sprowadzić bezradnie rozkładali ręce - wirus nieznanego pochodzenia, który zaatakował jej organizm był wyjątkowo złośliwy. Leki dawały krótkotrwałe efekty, a stan zdrowia nieustannie się pogarszał. Gdy jego żona zmarła, Kuel zaszył się w Keld’gaht, pogrążony w żałobie.

Niedługo po tym wydarzeniu odezwał się do niego Jango Fett z ofertą pracy w roli szkoleniowca dla armii klonów na Kamino. Ha'rang długo się wahał - intensywna praca w nowym otoczeniu mogła pomóc zapomnieć o bolesnej stracie, z drugiej jednak strony Dane był zbyt młody, by zostawić go samego. Kuel nie chciał też zabierać chłopca do nieznanej, odizolowanej lokalizacji z dala od Mandalory. Ostatecznie propozycję odrzucił.

W następnych latach Ha'rang skupił się na treningu syna. Wyszkolił go zarówno w walce jak i w pracy wywiadowczej. Wspólnie realizowali drobne zlecenia, a także podjęli trop odradzającej się Straży Śmierci. W tym okresie pracowali głównie z dala od domu, dlatego Kuel nie wziął udziału w wydarzeniach związanych z przewrotem Nowych Mandalorian. Jego myśli zaprzątał wyłącznie Pre Vizsla.

Gdy rozpoczęły się Wojny Klonów, a Straż Śmierci zaczęła działać otwarcie i w dużej liczbie, Kuel nie miał innego wyboru jak wycofać się na Mandalorę. Odnowił kontakty z powracającymi Cuy'val Dar, jednocześnie z niezadowoleniem obserwując sytuację w Sundari. Wieść o śmierci Pre Vizsli nie przyniosła oczekiwanej satysfakcji, gdy okazało się, że jego miejsce na czele Straży Śmierci zajął mroczny jedi. Nim jednak Ha'rang zdążył w jakikolwiek sposób zareagować na te wydarzenia, nadszedł koniec wojny i kolejne przetasowanie sił na Mandalorze.

Okres narodzin Imperium był dla Kuela niezwykle aktywny, choć miał on już wówczas swoje lata. Z jego umiejętności korzystał zarówno Fenn Shysa realizując polityczne cele, jak i Kal Skirata w swej prywatnej krucjacie o przyszłość dla klonów. Niechętnie i nieoficjalnie - przez wzgląd na jej wcześniejsze konotacje ze Strażą - wspierał również Bo-Katan, widząc w niej materiał na Mandalora.

Data i dokładne okoliczności śmierci Kuela nie są znane - informacje te zaginęły bezpowrotnie w trakcie Czystki. Wiadomo jednak, że Dane Ha'rang, w ramach uhonorowania pamięci o ojcu przejął jego zbroję w praktycznie niezmienionej formie, niejednokrotnie również podając się za Kuela. Mandalorianin w błękitnym pancerzu jeszcze wielokrotnie pojawiał się na różnych frontach Galaktyki, kontynuując dziedzictwo klanu.

Hej! Na imię mi Mateusz, rocznik 93, pochodzę z Warszawy. Gwiezdne Wojny zajmują mnie od dziecka - pierwszym filmem jaki widziałem w kinie było Mroczne Widmo. Choć Boba Fett od początku przyciągał mój wzrok, to Mandalorianami poważniej zainteresowałem się dopiero w okolicach roku 2009. Wówczas sięgnąłem po materiały źródłowe takie jak Jango Fett: Łowy czy seria Komandosi Republiki - i okazało się, że za charakterystycznym wizjerem kryje się coś więcej.

Również w 2009 roku znalazłem swoje miejsce w fandomie - trafiłem do Manda’Yaim. Od tamtej pory - z przerwami oraz mniej lub bardziej aktywnie - uczestniczę w życiu społeczności na różnych polach. Brałem udział w tworzeniu rozmaitych treści na stronie, w pełnej zbroi reprezentowałem M’Y na akcjach w terenie, byłem członkiem sztabu rekrutacyjnego oraz KEDINu. Obecnie zajmuje miejsce w gronie Weteranów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii naszej organizacji, bądź po prostu pogadać o Mandalorianach - polecam się!

photo TBA

Przebieg służby:
Październik 2009 - przyjęcie do M`y w stopniu Mando`evaar
Grudzień 2009 - Awans na Mando`ad
Lipiec 2013 - Zostanie członkiem Sztabu Rekrutacyjnego
Październik 2014 - Awans na Akaan'birov verd
Wrzesień 2015 - Awans do stopnia Al'verd, zostanie członkiem KEDINu


Aktywność Graficzna:
128 Prace w Galerii:
55 w folderze Kuel i przyjaciele
73 w folderze MandalorianieRóżne:
Figurki do SW Legion

Aktywność Encyklopedyczna:
Współstworzenie Encyklopedi Minisowej.

Aktywność Fandomowa:
StarForce 2010
Pyrkon 2011StarForce 2011
Pyrkon 2012
Avangarda 8 (Trooping, prelekcje)
Służewakcji (Trooping)
StarForce 2012 (Trooping)
Pyrkon 2013 (Trooping)
Dzień dziecka 2013, Warszawa (Trooping)
Polcon 2013 (Trooping, prelekcje)
StarForce 2013 (Trooping)
Pyrkon 2014 (Trooping)
Dniem Dziecka 2014 Służew (Trooping)
Avangarda 2014 (Trooping)
Otwarcie SDK, Służew (Trooping)
StarForce 2014 (Trooping)
Pyrkon 2015 (Trooping)

Publicystyka:
Co niesie przyszłość?
Manifest Prawdziwych Mandalorian
Poradniki:
Peleryna do zbroi
Jak pomalować figurkę
Malowanie detali zbroi
Koordynacja i stały udział w Oku Manda`Yaim
Opowiadania:
Kronika, 7 części: 1234567
Recenzje:
Jango Fett: Łowy
Insider 115
Wrath of the Mandalorians
Boba Fett Chronicles
Star Wars: Gra Karciana - Zestaw Podstawowy


Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 22,106,325 unikalne wizyty