Encyklopedia Minisowa: Universe
 
Nazwa: Universe
Data wydania: 2005
Ilość figurek: 60
Ilość mando figurek: 0

„Collect DarthVader, Jedi Hunter Luke Skywalker, Jedi Master, Grand Admiral Thrawn, the Rancor and all your favorite characters from Universe set”

Zestaw wprowadzający wiele nowości. Chyba największą z nich jest wprowadzenie do gry „potężnych figurek ” o podstawkach 3x3 cale. Co za tym idzie, zwiększył się znacznie rozmiar pudełka. Kolejną nowością była tematyka i frakcje. W boosterku znajdziemy figurki ze starej i nowej trylogii, oraz 2 nowe frakcje, czyli Nową Republikę i Yuuzhan Vongów oraz kilka postaci z gier komputerowych. Nowe efekty dowódcze zdolności frakcje spowodowały, że był to bardzo lubiany przez graczy boster.

Zalety:
-Duże figurki (mimo iż większość jest nieprzydatna to są tu liczne perełki, takie jak AT-
ST czy Rancor)
-Bardziej skomplikowane i ciekawsze efekty dowódcze, pozwalające znacznie urozmaicić grę i opracowywać skomplikowane strategie.
-Dużo figurek z frakcji niezależnych, które dobrze pasują do większości frakcji.

Wady:
-duża liczba frakcji może być wadą, bo ciężko trafić na tą figurkę na którą się chce

Nute Gunray - Rare 9/60 (Separatist) (Karta: Przód, Tył)
Neimondiański wicekról Federacji Handlowej, jest chyba jedyną figurką w całej, grze której efekt dowódczy działa na niekorzyść własnych jednostek. Jednak w połączenie z kilkoma figurkami z nowszych boosterów tworzymy skład o bardzo dużej ilości figurek, co daje duże możliwości taktyczne.Gonk Power Droid - Common 18/60 (Fringe) (Karta: Przód, Tył)
Powolny, pudełkowaty robot-generator, wbrew pozorom jest dobrą figurką. Daje bowiem on dodatkowy atak przyległej figurce. Ta zdolność pozwala wybaczyć koszmarnie małą mobilność.
Lando Calrissian, Hero of Taanab - Rare 21/60 (Fringe) (Karta: Przód, Tył)
Pierwsza wersja sympatycznego barona Miasta w Chumurach. Sam w sobie potrafi zadać dość duże obrażenia. Daje również nie unikatowym sprzymierzeńcom zdolność „mobile attack”, pozwalającą ruszyć się, zaatakować i znowu się ruszyć. Dzięki niemu można stworzyć bardzo mobilną armię figurek które ciężko trafić.Lobot - Rare 22/60 (Fringe) (Karta: Przód, Tył)
Przyjaciel Landa, posiadający możliwość zamykania i otwierania drzwi na odległość (nosi to nazwę Override). Ponadto kiedy już zobaczymy wrogą armię, możemy dodać to naszej drużyny figurki niezależnych o wartości 20 punktów.
Ponda Baba - Very Rare 45/60 (Fringe) (Karta: Przód, Tył)
Osobnik zabity przez Obi-wana w Nowej Nadziei na pierwszy rzut oka wydaje się słaby. Warto dodać go jednak do drużyny, jeśli posiadamy w niej figurkę, która posiada umiejętność specjalną, polegającą na tym, że dostaje jakąś inną umiejętność, jęśli zginie unikalna figurka z twojej drużyny. Możemy wtedy poświęcić Ponda Babę.Grand Admiral Thrawn - - Very Rare 38/60 (Imperial) (Karta: Przód, Tył)
Genialny taktyk imperium, mający równie genialny efekt dowódczy. Pozwala on zamienić miejscami dwie figurki o takich samych podstawkach (co prawda muszą być w zasięgu 6 pól, ale figurki z późniejszych boosterów rozszerzają zasięg na całą mapę). Na deser daje bonus +3 do ataku i obrony nie-unikatowym sojusznikom.Darth Vader Jedi Hunter - Rare 37/60 (Imperial) (Karta: Przód, Tył)
Nie ma on w zasadzie żadnego efektu dowódczego, ale ma potężne statystyki i doskonałe moce, co czyni z niego jedną z lepszych figurek walczących jeden na jeden.
Luke Skywalker, Jedi Master - Very Rare 53/60 (Fringe) (Karta: Przód, Tył)
W zasadzie jaki ojciec taki syn. Podobnie jak Darth Vader Jedi Hunter jest dobrą figurką jeden na jeden, dzięki mocnym mocom i statystykom. Ponadto rozdaje dodatkowy punkt mocy sprzymierzeńcom, mającym już punkty mocy.

Brak

Opracował: Roach

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2022 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 18,175,203 unikalne wizyty