Sposoby mocowania płytek - Śruby
 
Metoda mocowania płyt, którą zamierzam przedstawić jest jak na razie dość rzadko wykorzystywana, przynajmniej wśród członków Manda’Yaim. Jednakże, moim zdaniem, należy ona do najwygodniejszych i najbezpieczniejszych. Zalety mocowania płyt za pomocą śrub są następujące:
- Jednorazowe dopasowanie wystarczy- płyty nie będą się przesuwać, nie będziemy musieli poprawiać ich ułożenia przed każdym konwentem.
- Płyty nie zsuwają się, bądź odczepiają w czasie troopingu, tak jak te mocowane na rzepy, nawet w czasie ekstremalnego schylania się i wykręcania ciała.
- Łatwy transport- przy odpowiednim ułożeniu bagażu płyty mogą pozostać przymocowane do kamizelki na czas transportu, dzięki czemu nie musimy szukać wszystkich elementów przy wkładaniu zbroi na konwencie.


Przechodząc bezpośrednio do wykonania:
Najważniejszym momentem podczas mocowania płyt tym sposobem jest przymiarka. Płyty muszą być już uformowane w kształt ostateczny, także kamizelka musi być już ukończona. W przeciwnym wypadku przymiarka może okazać się nieadekwatna do ostatecznego efektu.
Zakładamy kamizelkę i po kolei przykładamy do siebie płytki napierśnika, dopasowując jedną do drugiej i pilnując pożądanej odległości między nimi. Markerem zaznaczamy miejsca w rogach płytek, oraz odpowiadające im miejsca na kamizelce.


W punktach odznaczonych na kamizelce robimy niewielkie otworki, odpowiadające średnicom śrubek, które posiadamy.


W punktach odznaczonych na spodzie płytek nakładamy grube „krople” kleju montażowego i zatapiamy w nich łebki naszych śrubek tak, by ich trzpienie wystawały ponad klejem.
Po odpowiednio długim czasie oczekiwania, gdy klej zaschnie, warto wzmocnić go z wierzchu warstwą zwykłej kropelki.Teraz jesteśmy gotowi do ostatecznego mierzenia. Na wystające części śrub należy nałożyć standardowe nakładki, następnie przełożyć je przez odpowiadające otworki w kamizeli i zakręcić nakrętki. Jeśli pierwsze mierzenie było idealne, po nałożeniu na siebie kamizelki, płyty powinny znajdować się w odpowiednim położeniu. Jeśli jednak coś wyszło nie tak, jak sobie życzyliśmy, metodą prób i błędów szukamy odpowiednich miejsc i robimy nowe dziurki w kamizelce, dopasowując je do przyklejonych już śrub.


Dokładne wymierzenie może sprawiać trudności, jednak jeśli przejdziemy ten etap, okazuje się, że ta metoda mocowania ma wiele zalet i sprawdza się niemalże idealnie nawet podczas najdłuższych troopingów.

Autor: Kuel

 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Kontakt: kontakt@mandayaim.com
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 21,934,796 unikalne wizyty