The Empire Strikes Back Sketchbook
 
Tytuł oryginału: The Empire Strikes Back Sketchbook Zobacz też:
Autor: Joe Johnston, Nilo Rodis-Jamero Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Boba Fett
Pojazdy: Patrolowiec typu Firespray, Slave I
Organizacje/Rangi: Mandalorianie
Zbroje: Zbroja Mandaloriańska
Ilustracje: Joe Johnston, Nilo Rodis-Jamero
Wydawnictwo: Ballantine Books
Tłumaczenie: ---
Premiera USA: Lipiec 1980
Premiera PL: ---

Recenzja X-Yuriego Do góry

The Empire Strikes Back Sketchbook to wydana w 1980 roku książka, właściwie album, pełen... szkiców. Jak nazwa wskazuje, są to szkice koncepcyjne przygotowane dla filmu "Imperium kontratakuje", przez panów Joe Johnstona i Nilo Rodis-Jamero`a.

"Originally the Boba Fett costume was intended to be worn by a squad of supercommandos, troops from the Mandalore system armed with weapons built into their suits"

Skoro recenzja tej pozycji znajduje się na Manda`yaim, można się domyślić, że znalazły się w niej także Mando-szkice. I to jakie, te pierwsze niejako, wszak to na potrzeby TESB powstał SuperKomandos, który wyewoluował w Bobę, oraz Slave I, dwa projekty które de facto odbijają się w całej przyszłej Mando-tematyce. Oprócz dwóch wymienionych pozycji w albumie znajdziemy też oczywiście rozmaite inne szkice, dział z Hoth, okrętów i walkerów Imperialnych, zwierząt, itd. Fascynujące jest nie tylko to, jak bardo wyewoluowały te szkice między swoją pierwszą a finalną wersją, ale także fakt, że w tych pierwszych szkicach, niewykorzystanych wtedy, można dostrzec wiele podobieństw do bardziej aktualnych pojazdów, znanych choćby z nowej trylogii. Co nie jest raczej przypadkowe.

Podsumowując (krotka recenzja, bo i o czym tu pisać, to trzeba samemu obejrzeć^), jest to pozycja z którą każdy ciekawski fan filmów/uniwersum powinien się zapoznać. Zdecydowanie. Choć pełnej oceny nie dostanie, jedynie 9/10, bo "czegoś" do ideału tu brakuje, konkretnie to większej ilości szkiców, zwłaszcza brak czegokolwiek związanego z Dagobah widać... jedynie Yoda jest pokazany.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,661,614 unikalne wizyty