MME - Czasy późniejsze (25-137 ABY)

Boba Fett
Syn i jednocześnie genetyczna kopia Jango Fetta, narodzony w 32 BBY jako część zapłaty Kaminoan dla Jango, za udostępnienie genomu dla Wielkiej Armii Republiki. Pierwsze 10 lat życia spędził w większości na Kamino wraz z ojcem, w 22 BBY został jednak osierocony po tym jak Jango zginął w czasie bitwy o Geonosis. Podczas wojen klonów nieskutecznie starał się zemścić na Windu, jakiś czas po zakończeniu wojen klonów, w 16 BBY ożenił się z Sintas Vel z którą to miał też córkę, Ailyn Vel. Po tym jak pracując na Concord Dawn jako wędrowny protektor zabił innego protektora został wygnany z planety, rozszedł się także z Sintas. Kolejne dziesięciolecia spędził pracując jako łowca nagród, zdobywając opinię najlepszego żyjącego łowcy nagród. Zdobył wiele wysokich nagród, wielokrotnie był też uważany za zmarłego.
W 21 ABY został Mandalorem, po tym jak zabił Fenna Shyshę na jego własną prośbę. Wraz z Mandalorianami uczestniczył w wojnie z Yuuzhan Vongami, niezbyt przykładał się jednak do swych obowiązków Mandalora. Dopiero w 40 ABY powrócił na Mandalorę i zajął się swymi obowiązkami, poznał tez wtedy swoją wnuczkę, Mirtę Gev. W wyniku działań Dartha Caedusa i ataku na Mandalorę w 41 ABY nie mógł jednak odwiedzać już planety z powodu uwolnionego do jej atmosfery nanowirusa.

Źródła fabularne (kanon): Atak Klonów (film), Atak Klonów (książka), Death Trap, R2 Come Home, Lethal Trackdown, Assassin, Deception, Bounty, Imperium Kontratakuje (film), Imperium Kontratakuje (książka)
Źródła fabularne (legends): Star Wars: Bounty Hunter, Jango Fett, Zam Wesell, Ścieżka Wojownika, Adventures 4: Jango Fett vs. the Razor Eaters (+ GameBook), Adventures 5: The Shape-Shifter Strikes (+ GameBook), Adventures 6: The Warlords of Balmorra (+ GameBook), Więzy krwi: Jango i Boba, Boba Fett: Fight To Survive, Atak Klonów (młodzieżowa), Atak Klonów (komiks), Jango Fett: Bounty Hunter, Boba Fett: Crossfire , Boba Fett: Maze of Deception, Boba Fett: Hunted , Boba Fett: A New Threat , Boba Fett: Pursuit, Boba Fett: Jedi Hunter, Mandalorian Memories, Komandosi Republiki: Potrójne Zero, Komandosi Republiki: Prawdziwe barwy, The Last of the Jedi: The Desperate Mission, The Last of the Jedi: Dark Warning, A Race to the Finish, Gambit Huttów, Przelicytowany, lecz niepokonany, Lethal Alliance, Boba Fett: Wróg Imperium, Świt RebeliiGoran Beviin
Goran Beviin to żyjący podczas wojny z Yuuzhan Vongami oraz drugiej Galaktycznej Wojny Domowej Mandalorianin, prawa ręka pełniącego rolę Mandalora Boby Fetta, wraz z którym ramie w ramię walczył z Yuuzhanami, a któremu udzielił schronienia na swej farmie, gdy ten zdecydował się powrócić na Mandalorę i zając Mandalorowaniem. Prywatnie mąż Medrita Vasura, po bitwie o Nową Holghę, w 25 ABY, adoptowali Dinuę Jeban, która to w 40 ABY mieszkała wraz nimi, swym mężem i dziećmi na należącej do nich farmie, na Mandalorze. Przez wielu Mandalorian Goran był uważany za następcę Boby, gdyby ten poległ to zapewne właśnie Beviin zajął by jego miejsce (w 40 ABY na Mandalorze był zresztą p.o. Mandalora).
Jego zbroja była kobaltowo błękitna, a na specjalne okazje zakładał granatową kamę. Umiłował sobie starodawne mandaloriańskie wyposażenie, to znaczy miażdżyrękawice i Beskad.

Źródła fabularne (legends): Boba Fett: A Practical Man, Dziedzictwo Mocy II: Braterstwo Krwi, Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie, Dziedzictwo Mocy IX: Niezwyciężony
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars Encyclopedia, The Essential Reader's CompanionMedrit Vasur
Medrit Vasur to żyjący podczas wojny z Yuuzhan Vongami oraz drugiej Galaktycznej Wojny Domowej Mandalorianin, mąż Gorana Beviina, z którym mieszkał na ich farmie na Mandalorze. Od 25 ABY adopcyjny ojciec Dinui Jeban, która mieszkała wraz z nim i Goranem na farmie.
Brak jest informacji na temat jakichkolwiek działań bojowych w których brałby udział, wiadomo jednak, że świetnie sprawdzał się jako kowal - to właśnie on wykuł pierwszy Beskad z nowo znalezionej w 40 ABY na Mandalorze żyły Beskaru. Wykuł także nową, beskarową zbroję dla Mandalora, Boby Fetta.

Źródła fabularne (legends): Boba Fett: A Practical Man, Dziedzictwo Mocy II: Braterstwo Krwi, Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars Encyclopedia, The Essential Reader's CompanionBriika Jeban
Briika Jeban była Mandalorianką żyjącą w okresie początku wojny z Yuuzhan Vongami, matką Dinui Jeban. W 24 ABY wraz z córką znajdowała się na Nar Shaddaa gdzie obie świętowały Verd'goten młodszej. To właśnie tam poznały Gorana Beviina, który zaproponował im współpracę. Wraz z nim Briika z córką walczyła w Bitwie o Birgis oraz Bitwie o Nową Holghę - podczas której zginęła. Jakiś czas wcześniej poprosiła jednak Gorana, by w razie jej śmierci adoptował jej córkę, co ten wtedy (25 ABY) uczynił.

Źródła fabularne (legends): Boba Fett: A Practical Man
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars Encyclopedia, The Essential Reader's CompanionDinua Jeban
Dinua Jeban była Mandalorianką, urodzoną w 11 ABY córką Briiki Jeban. Gdy ta zmarła, w 25 ABY, została adoptowana przez Gorana Beviina, którego znała już wcześniej i wraz z którym, jeszcze za życia matki (i wraz z nią) walczyła podczas wojny z Yuuzhan Vongami, w bitwach o Birgis oraz o Nową Holghę. Jakiś czas później poznała Jintara, za którego wyszła, mieli razem dwójkę dzieci - Shalka i Briilę, wspólnie mieszkali na farmie Beviina-Vasura.

Źródła fabularne (legends): Boba Fett: A Practical Man, Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars EncyclopediaJintar
Jintar był żyjącym podczas drugiej Galaktycznej Wojny Domowej Mandalorianinem, mężem Dinui Jeban z którą miał dwójkę dzieci - Shalka i Briilę. Mieszkali wspólnie na farmie Beviina-Vasura, skąd Jintar wybywał czasem na rozmaite misje jako najemnik. W 40 ABY natomiast rozmyślał nad otworzeniem swojego własnego warsztatu.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars EncyclopediaBriila
Briila to urodzona około 35 ABY Mandalorianka, córka Dinui Jeban i Jintara, młodsza siostra Shalka. W 40 ABY mieszkała wraz z bratem i rodzicami na farmie należącej do jej dziadków, Gorana Beviina i Medrita Vasura.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie


Shalk
Shalk to urodzony około 33 ABY Mandalorianin, syn Dinui Jeban i Jintara, starszy brat Briili. W 40 ABY mieszkał wraz z siostrą i rodzicami na farmie należącej do jego dziadków, Gorana Beviina i Medrita Vasura.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie


Mirta Gev
Mirta Gev to Mandalorianka, córka Ailyn Vel i Makina Mareca, wnuczka (od strony matki) Boby Fetta i Sintas Vel. Dwukrotnie żonata, o pierwszym mężu nic nie wiadomo, drugim natomiast był Ghes Orade - ślub wzięli w 41 ABY.
Boba Fett nie był świadomy faktu posiadania wnuczki, co też pałająca nienawiścią do niego Ailyn wykorzystała, wysyłając do niego Mirtę, aby ta doprowadziła go do niej. Mirta spotkała się z Bobą na Taris, wspólnie podróżowali jakiś czas, aż dotarli na Korelię, gdzie Mirta zabiła Thrackana Sal-Solo, a gdy niedługo później dowiedziała się że Ailyn zginęła na Coruscant, próbowała zabić Bobę - nieskutecznie jedynie dzięki interwencji Lei. Po wyjaśnieniu sobie swoich powiązań dziadek z wnuczką, wraz z przekazanym im przez małżeństwo Solo ciałem Ailyn udali się na Mandalorę, po drodze wstępując na Geonosis po ciało jej "pradziadka", Jango.
Później często przebywała z Bobą, np. uczestnicząc biernie w spotkaniu Mandalorian w Hali MandalMotors albo pomagając mu znaleźć tajemniczego klona który był kluczem do jego wyleczenia.
To Mirta odkryła, że jej babka, Sintas, prawdopodobnie wciąż żyje, i gry wraz z Fettem odzyskali jej zatopioną w Karbonicie osobę, Mandalorianka opiekowała się cierpiącą na amnezję Babką. Zaprzyjaźniła się także z przybyłą na Mandalorę Jainą Solo, wraz z którą uczestniczyła w bitwie o Fondor.
Walczyła także w drugiej bitwie o Roche, podczas której została pojmana przez Caedusa - Imperialni naukowcy opracowali na podstawie jej genomu nanowirusa którego zrzucili w atmosferę Mandalory, tym samym choć sama Mirta została uratowana, to ani ona ani Boba nie mogli powrócić na Mandalorę.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy II: Braterstwo Krwi, Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie, Dziedzictwo Mocy IX: Niezwyciężony, Crucible
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars Encyclopedia, Mandalorians: People and Culture, The Essential Reader's CompanionMakin Marec
Makin Marec to Mandalorianin, przez krótki czas mąż Ailyn Vel, z którą miał córkę - Mirtę Gev. Ich związek nie przetrwał jednak zbyt długo, dość szybko się rozeszli, Makin spędził jednakże z Mirtą dwa letnie okresy na Null, przekazując jej swoje Mandaloriańskie Dziedzictwo. Niedługo później zginął, w wyniku rozszczelnienia się kadłuba jego statku. Miało to miejsce przed rokiem 40 ABY.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy II: Braterstwo Krwi, Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars EncyclopediaGhes Orade
Ghes Orade był żyjącym w okresie drugiej Galaktycznej Wojny Domowej Mandalorianinem, jego rodzice zginęli jak był mały, został adoptowany przez Novoca Vevuta. Wraz z ojcem w 40 ABY był obecny na spotkaniu Mandalorian w barze Zerii na Drall, gdzie Boba Fett przedstawił im ofertę pracy jaką złożył Mandalorianom Thrackan. To właśnie podczas tego spotkania poznał on wnuczkę Boby (choć wtedy nie było to jeszcze powszechnie wiadome) - Mirtę Gev. Związał się z tą Mandalorianką, i wspólnie brali udział w bitwie o Fondor i w drugiej bitwie o Roche, pomiędzy nimi biorąc ślub.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy II: Braterstwo Krwi, Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie, Dziedzictwo Mocy IX: Niezwyciężony
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars Encyclopedia, The Mandalorians: People and Culture, The Essential Reader's CompanionCham Detta
Cham Detta był Mandalorianinem, jednym z Mandaloriańskich Protektorów którzy pod wodzą Boby Fetta walczyli w wojnie z Yuuzhan Vongami. Wraz ze swoim bratem, Suvarem, walczył w takich bitwach jak bitwa o Birgis czy bitwa o Nową Holghę.

Źródła fabularne (legends): Boba Fett: A Practical Man
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars EncyclopediaSuvar Detta
Suvar Detta był Mandalorianinem, jednym z Mandaloriańskich Protektorów którzy pod wodzą Boby Fetta walczyli w wojnie z Yuuzhan Vongami. Wraz ze swoim bratem, Chamem, walczył w takich bitwach jak bitwa o Birgis czy bitwa o Nową Holghę.

Źródła fabularne (legends): Boba Fett: A Practical Man
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars EncyclopediaIsko Talgal
Isko Talgal była żyjącą w okresie drugiej Galaktycznej Wojny Domowej Mandalorianką. W 40 ABY brała udział w spotkaniu Mandalorian w barze Zerii na Drall, gdzie Boba Fett przedstawił im ofertę pracy od Thrackana Sal-Solo jaką otrzymali. Jakiś czas później była także obecna na Spotkaniu Mandalorian w Hali MandalMotors na Mandalorze. Brała także udział w drugiej Bitwie o Fondor.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy II: Braterstwo Krwi, Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie


Tiroc Vhon
Tiroc Vhon był Mandalorianinem, jednym z Mandaloriańskich Protektorów którzy pod wodzą Boby Fetta walczyli w wojnie z Yuuzhan Vongami, walczył w takich bitwach jak bitwa o Birgis czy bitwa o Nową Holghę.

Źródła fabularne (legends): Boba Fett: A Practical Man


Ram Zerimar
Ram Zerimar był jednym z Mandalorianin obecnych w 40 ABY w barze Zerii na Drall, gdzie Boba Fett przedstawił przybyłym Mandalorian ofertę pracy jaką złożył im Thrackan Sal-Solo. Jakiś czas później brał także udział w bitwie o Fondor.
Ram nosił szaroniebieski pancerz, a czoło jego hełmu ozdobione było plamą mającą kształt dłoni dziecka. Uważany był za jednego z najlepszych Mando-snajperów swoich czasów.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy II: Braterstwo Krwi, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars EncyclopediaJir Yomaget
Jir Yomaget był Mandalorianinem, jednym z uczestników Spotkania Mandalorian w Hali MandalMotors, był także głową samej firmy która ufundowała wspomnianą halę - MandalMotors.
To pod jego 'rządami', i ze sporym udziałem jego pomysłów firma wypuściła takie maszyny jak Bes'uliik czy Tra'kad.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars EncyclopediaBaltan Carid
Baltan Carid był Mandalorianinem, walczył wraz z Bobą Fettem w wojnie z Yuuzhan Vongami, np w bitwie o Caluulę. W 40 ABY brał udział w spotkaniu Mandalorian w Hali MandalMotors gdzie omawiana była przyszłość Mandalory.
Brał także czynny udział w drugiej Galaktycznej Wojny Domowej, walcząc np. w bitwie o Fondor.
Baltan posiadał ciemnoniebieski tatuaż, znajdował się on na jego szyi i kończył pod brodą, w 40 ABY był siwowłosy. Hełm jego zbroi był fioletowy, Carid preferował jednak walkę bez hełmu na głowie.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars EncyclopediaNeth Bralor
W 40 ABY brał udział w spotkaniu Mandalorian w Hali MandalMotors gdzie omawiana była przyszłość Mandalory - uważał on, że Mandalorianie powinni skupić się na odbudowie planety miast angażować się w trwający konflikt.
Możliwe, że pochodził z Norg Bral.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie


Briike
Briike był Mandalorianinem, jednym z uczestników mającego miejsce w 40 ABY spotkania Mandalorian w barze Zerii na Drall, gdzie Boba Fett przedstawił zgromadzonym ofertę pracy jaką złożył im Thrackan Sal-Solo.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy II: Braterstwo Krwi


Graad
Graad był Mandalorianinem, w 40 ABY brał udział w spotkaniu Mandalorian w Hali MandalMotors gdzie omawiana była przyszłość Mandalory - popierał on ideę ruchu Kadikla. Nosił on purpurowy pancerz, i mówił z trochę Coruscańckim, trochę Keldabańskim akcentem.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars EncyclopediaHayca Mekket
Hayca Mekket to Mandalorianka mieszkająca w stolicy Mandalory, Keldabe, i pracująca tam jako weterynarz. To właśnie ona na farmie Beviina-Vasura zaaplikowała Bobie Fettowi lekarstwo na jego chorobę.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars EncyclopediaMoburi
Moburi był Mandalorianinem żyjącym w okresie drugiej Galaktycznej Wojny Domowej, w 41 ABY stacjonował na asteroidzie Nickel Jeden, jako część sił Mandalorian pomagających Verpinom w ramach Paktu Roche-Mandalora. W wyniku tego brał też udział w pierwszej bitwie o Roche.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy IX: Niezwyciężony
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars EncyclopediaRoegr
Roegr był Mandalorianinem biorącym udział w 41 ABY w drugiej bitwie o Roche - zginął podczas niej zabity przesz Lorda Sith, Dartha Ceadusa.
Posiadał on niebieską zbroję wykonaną z Beskaru, w walce używał także tradycyjnego mandaloriańskiego miecza, beskadu.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy IX: Niezwyciężony


Vatok Tawr
Vatok Tawr był Mandalorianinem, jednym z wojowników z którymi trenowała Jaina Solo podczas swojego pobytu na farmie Beviina-Vasura na Mandalorze. W 41 ABY brał on udział w drugiej bitwie o Roche, gdzie ponownie spotkał Jainę. Zginął podczas wspomnianej bitwy zabity przesz Lorda Sith, Dartha Ceadusa.
Posiadał czarną zbroję z czerwonym hełmem, miał blond włosy i taką samą brodę.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy IX: Niezwyciężony
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars EncyclopediaHerik Vorad
Herik był Mandalorianinem żyjącym w okresie drugiej Galaktycznej Wojny Domowej, w 40 ABY nadzorował on wykopaliska na północ od Enceri, mające zbadać potencjalne nowe złoża Beskaru.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie


Novoc Vevut
Novoc Vevut był Mandalorianinem żyjącym w okresie drugiej Galaktycznej Wojny Domowej. Nieokreślony czas wcześniej adoptował Ghesa Orade, obydwoje mieszkali w Domu Novoca w Keldabe na Mandalorze.
Wraz z adoptowanym synem w 40 ABY był obecny na spotkaniu Mandalorian w barze Zerii na Drall, gdzie Boba Fett przedstawił im ofertę pracy jaką złożył Mandalorianom Thrackan Sal-Solo. Spory czas później wraz z Bobą i innymi Mandalorianami brał udział w Bitwie o Fondor, a później wyprawił w swoim domu przyjęcie weselne dla syna oraz jego życiowej wybranki - Mirty Gev.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy II: Braterstwo Krwi, Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie, Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars Encyclopedia, Mandalorians: People and CultureCham
Cham był Mandalorianinem, w 41 ABY pracującym jako barman w knajpie Ouy'baat znajdującej się w stolicy Mandalory, Keldabe.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy VIII: Objawienie
Źródła inne (legends): The Complete Star Wars Encyclopedia,Krępy Mandalorianin
Ten nieznany z imienia Mandalorianin był w 40 ABY uczestnikiem spotkania Mandalorian w Hali MandalMotors gdzie omawiana była przyszłość Mandalory.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie


Mandaloriański wódz
Ten nieznany z imienia Mandalorianin był w 40 ABY uczestnikiem spotkania Mandalorian w Hali MandalMotors gdzie omawiana była przyszłość Mandalory - to on jako pierwszy zabrał głos.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo Mocy V: Poświęcenie


Belok Rhal
Mandalorianin ten wynajęty został w 44 ABY przez przywódczynię Sojuszu Galaktycznego, Natasi Daalę do zajęcia się dwoma zadaniami - wpierw oblężeniem nowej świątyni Jedi, następnie natomiast zajmował się rewoltą niewolników na Blaudu Nextus, tamże został jednak pojmany przez Jedi i przekazany pod jurysdykcję Blaudunian.

Źródła fabularne (legends): Przeznaczenie Jedi V - Sojusznicy, Przeznaczenie Jedi VI - Wir


Joram
Jeden z Mandalorian jakich w 45 ABY wynajęli bracia Qrephowie. Zlecenia podjął się on wraz ze swoją siostrą, Jhan. W pewnym momencie zadania natknęli się na Luke'a Skywalkera i Leię Organę Solo - dwójka Jedi unieszkodliwiła ich, ukradła im także zbroje.

Źródła fabularne (legends): Crucible


Jhan
Jedna z Mandalorianek jakie w 45 ABY wynajęli bracia Qrephowie. Zlecenia podjęła się ona wraz ze swoim bratem, Joramem. W pewnym momencie zadania natknęli się na Luke'a Skywalkera i Leię Organę Solo - dwójka Jedi unieszkodliwiła ich i ukradła im zbroje.

Źródła fabularne (legends): Crucible


Thorsteg
Był on jednym z Mandalorian jakich w 45 ABY wynajęli bracia Qrephowie. Gdy w pewnym momencie jego pracodawcy grali z Hanem Solo w Sabacca, Thorsteg zajmował się podawaniem graczom drinków, przekąsek i podobnych rzeczy.

Źródła fabularne (legends): Crucible


Jakal
Jeden z Mandalorian jakich w 45 ABY wynajęli bracia Qrephowie. Wraz ze Scarnem miał on zająć się przejęciem udziałów górniczych Omaga Keaga, zadanie to im się jednak nie powiodło, sam Jakal został przy tym ranny.

Źródła fabularne (legends): Crucible


Scarn
Był on jednym z Mandalorianin jakich w 45 ABY wynajęli bracia Qrephowie. Wraz z Jakalem miał on zająć się przejęciem udziałów górniczych Omaga Keaga, zadanie to im się jednak nie powiodło, Scarn zginął przy tym.

Źródła fabularne (legends): Crucible


Barduun
Wojownik ten był jednym z Mandalorian jakich w 45 ABY wynajęli bracia Qrephowie. Wraz z Vestarą Khai odwiedził on tajemniczy monolit w którego wnętrzu zyskał możliwość używania Mocy, ale jednocześnie do pewnego stopnia zwariował. Jakiś czas później brał udział w grze w Sabacca ze swymi pracodawcami i Hanem Solo, niedługo później zaś zginął, podczas starań mających na celu zmuszenie Hana do odwiedzenia Monolitu.

Źródła fabularne (legends): Crucible


Chernan Ordo
Chernan Ordo był Mandalorianinem, w 127 ABY pełniącym rolę Mandalora. Wraz ze swymi Mandalorianami walczył w jednej z bitew wojny sithańsko-imperialnej - o Botajef. To w czasie tej bitwy siły Mandalorian zostały zdradzone przez Yaga Auchsa, który to objął pozycję Mand`alora, bo jego zdrada zaowocowała śmiercią Chernana w bitwie.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo 41: Koniec łotra


Yaga Auchs
Yaga Auchs był Mandalorianinem, w 127 ABY walczył w jednej z bitew wojny sithańsko-imperialnej - o Botajef. W czasie tej bitwy siły Mandalorian zostały przez niego zdradzone, w wyniku czego w walce zginął Mandalor, Chernan Ordo, a Yaga zajął jego miejsce, według planu tajemniczego Mistrza. Jako Mandalor zarządził powrót Mandalorian na Mandalorę, w wyniku czego nie brali oni udziału w trwającej wojnie.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo 41: Koniec łotra


Hondo Karr
Hondo Karr był Mandalorianinem żyjącym w okresie wojny sithańsko-imperialnej, mężem Tes Vevec. W 127 ABY walczył w jednej z bitew wspomnianej wojny - o Botajef. W jej wyniku Hondo trafił do Imperialnej drużyny Joker, udając szturmowca, był także jedynym Mandalorianinem wiedzącym o tym, że Yaga Auchs zdradził Mandalora, Chernana Ordo. W drużynie Joker spędził dobre 10 lat, aż do 137 ABY i do bitwy o Borosk, w wyniku której zdezerterował (z powodu znacznej różnicy zdań z pewnym Sithem) - choć bez wiedzy dowództwa, oficjalnie został uznany za poległego w bitwie. Odnalazł się, tym razem, po stronie sojuszu, gdzie stał się częścią słynnej Eskadry Łotrów - działał z nimi aż do misji na Napdu (jednym z księżyców Da Soochy) podczas to której odnalazła go Tes Vevec - obwiniająca go za śmierć Ojca i chcąca zabić. Udało mu się jednak uniknąć śmierci i wytłumaczyć jej co naprawdę zaszło, a gdy ta uwierzyła, poinformował swoją dowódczynię, że odchodzi z eskadry i odleciał z Tes, by zemścić się na Yaga Auchsu.
Podczas bitwy o Botajef dominującym kolorem jego zbroi był zielony, natomiast później, po połączeniu sił z Tes (która odzyskała jego zbroję, pozostawioną na polu bitwy) przemalował ją na czarno-złoto - kolory zemsty i sprawiedliwości.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo 4: Nowy, Dziedzictwo 20-21: Nieustraszony, Dziedzictwo 41: Koniec łotra
Źródła inne (legends): Legacy Era Campaign GuideVevec
Vevec był Mandalorianinem walczącym w 127 ABY w jednej z bitew wojny sithańsko-imperialnej - o Botajef. Gdy w wyniku zdrady Yaga Auchsa zginął Mandalor, Chernan Ordo, Vevec pozostał na planecie, mimo że nowy Mandalor, właśnie Yaga, kazał wycofać się Mandalorianom. Odnalazł on Hondo Karra, który wyjaśnił mu co zrobił Auchs, nie zgodził się jedbak na pomysł Hondo, by przebrać się w zbroje szturmowców - co przypłacił życiem.
Był on ojcem Tes Vevec.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo 41: Koniec łotra


Tes Vevec
Tes Vevec była żyjącą w okresie wojny sithańsko-imperialnej Mandalorianką, córką Veveca i żoną Hondo Karra - którego, nie wiedząc co dokładnie wydarzyło się podczas bitwy o Botajef, oskarżała o śmierć Ojca i ścigała po galaktyce. Odnalazła go w końcu w 137 ABY na Napdu gdzie wykonywał akurat misję z Eskadrą Łotrów, do której należał. Po walce, ale i dyskusji, Hondo wyjaśnił jej co się naprawdę wydarzyło, a gdy ta mu uwierzyła, połączyli siły, Hondo odleciał wraz z Tes, opuszczając Eskadrę Łotrów.

Źródła fabularne (legends): Dziedzictwo 41: Koniec łotra


Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 19,469,556 unikalne wizyty