Droids: A Race to the Finish
 
Tytuł: Droids: A Race to the Finish Zobacz też:
Scenariusz: Peter Sauder i Steven Wright Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Boba Fett
Zbroje: Zbroja Mandaloriańska
Organizacje/Rangi: Mandalorianie
Droidy: Bitewni legioniści serii BL, BL-17
Reżyseria: Raymond Jafelice
Aktorzy: Winston Rekert, Anthony Daniels, Graeme Campbell, Dan Hennessey, Jord Dusat, John Stocker, Rob Cowan, Stephen Ouimette
Czas akcji: 15 BBY
Premiera USA: 28 Września 1985
Premiera PL: Brak

Recenzja X-Yuriego Do góry

Czwarty odcinek serialu Droids zatytułowany "A Race to the Finish" nie jest pierwszym odcinkiem tego serialu jaki przyszło mi obejrzeć, bowiem wpierw, parę dni przed obejrzeniem go zobaczyłem także.... cztery ostatnie (9-12) odcinki pierwszej serii, dotyczące planety Roon o której pisałem hasło na Ossusa. Wiedziałem tym samym czego się po Droids spodziewać, i z tego powodu... bardzo pozytywnie zostałem zaskoczony!

Jak się bowiem okazało czwarty odcinek właściwie pozbawiony był wyjątkowo infantylnych i powodujących niekoniecznie zamierzony przez twórców wybuch śmiechu jakie widziałem w tamtych odcinkach, przeciwnie, wszystkie elementy tutaj grały. Oczywiście dalej mamy momentami dość prostą fabułę zbudowana na znanych schematach (odtrącenie przyjaciela, wiara w zaufanie nowego, przejechanie się na tym, wszystko w droidziej wersji!) ale dobrze rozegranych.

Odcinek ten to też, pomijając ciekawe wyścigi (na planecie Boonta, mówi wam to coś?) Boba Fett który jest tu bardzo taki jak powinien. Bardzo bardzo. Jego początkowe pojawienie się rozegrano wręcz idealnie, tajemniczo i jak należy. Dodatkowo pojawia się tu BL-17, postać która jak wiele rzeczy z tego odcinka została później wykorzystana w EU, czy też raczej dostała po latach background wyjaśniający skąd się ta jednostka wzięła i w jakich okolicznościach powstała. Za to kocham SW, niesamowita ilość współzależności i pamiętanie przez twórców o takich tworach jak Droids.

Podsumowując... świetnie się bawiłem i polecam obejrzeć odcinek każdemu fanowi Boby i Mando - z przymrożeniem oka na styl rysowania oraz fakt ze to dzieło kierowane do dzieci, ode mnie pełne 10/10.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,652,367 unikalne wizyty