Boba Fett: Jedi Hunter
 
Tytuł oryginału: Boba Fett: Jedi Hunter Zobacz też:
Autor: Clare Hibbert Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Boba Fett
Broń: Pistolet blasterowy WESTAR-34
Organizacje/Rangi: Mandalorianie
Pojazdy: Patrolowiec typu Firespray, Slave I
Tłumaczenie: ---
Czas akcji: ~22-19 BBY
Premiera USA: Maj 2011
Premiera PL: ---

Recenzja X-Yuriego Do góry

Boba Fett: Jedi Hunter to pozycja przeznaczona dla zdecydowanie młodszego fana (Level 2, "beggining to read alone"), jest więc na poziomie... kilkulatka. Historia zamieszczona w tej pozycji to swoista adaptacja trzech ostatnich odcinków drugiego sezonu The Clone Wars, ale bardzo, bardzo uproszczona, jednakże w sposób całkiem zgrabny. Choć nie wiem czy aż nie zbyt mocno. Kilka stron to informacje dodatkowe, niezwiązane bezpośrednio z fabułą odcinka, wydaje mi się, że można było z nich zrezygnować, dając w zamian ciut bardziej rozbudowaną wersję trylogii o Bobie. Choć z drugiej strony, dziecko które widziały te odcinki, więcej dowie się o SW dzięki takiemu zabiegowi, liźnie np. troszkę info z Ataku Klonów...

Język jakim jest napisana ta książeczka jest bardzo prosty, zdania są naprawdę nieskomplikowane, coś takiego jak "zdanie złożone" prawie nie występuje. Ma to duży wpływ na dynamikę czytania, strasznie dziwny rytm nadaje to czytaniu, no ale, taka specyfika, książeczka ma pomagać w nauce czytania, a nie stanowić rozrywkę dla biegle czytających fanów.

Wizualna warstwa stoi na wysokim poziomie, obrazki pochodzą z The Clone Wars oczywiście, i są bardzo estetyczne, i dobrze dobrane do treści.

Ciężko wystawić mi ocenę tej pozycji, teoretycznie zasługuje na 10/10, nie ma żadnych wad, ale... nie wiem. No niech będzie ta dziesiątka, ale z bardzo wyraźnym zaznaczeniem, ze to produkt o konkretnym celu, przeznaczony do nauki czytania, i tak go należy traktować. Ewentualnie jako ciekawostkę kolekcjonerską, ale żeby kupować to jako pozycje dla dojrzałego fana, się nie nadaje (niby nikt nie powinien marudzić na ten fakt, gdy sięga po taką pozycje, ale nic mnie już nie zdziwi...).
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,652,405 unikalne wizyty