s
MME - Pacyfiści w okresie Wojen Klonów (22-19 BBY)

Satine Kryze
W latach poprzedzających wojny klonów i w ich czasie przywódczyni Nowych Mandalorian - frakcji intensywnie zwalczanej przez Straż Śmierci. Jej ojciec zginął w czasie Wielkich wojen klanów, a ona sama odrzuciła wojownicze tradycje i dołączyła do ruchu pacyfistów, dzięki czemu doszła do władzy. Za młodu zakochała się z wzajemnością w Obi-Wanie Kenobim, oboje jednak skupili się na swych obowiązkach a nie związkach. Zginęła z ręki Darth Maula, niedługo po tym jak Straż odebrała jej władzę.

Źródła fabularne (kanon): The Mandalore Plot, Voyage of Temptation, Duchess of Mandalore, Senate Murders, Corruption, The Academy, Pursuit of Peace, Deception, A Friend in Need, The Eminence, Shades of Reason, The Lawless
Źródła fabularne (legends): Darth Maul: Shadow Conspiracy
Źródła inne (legends): The Essential Atlas, The Clone Wars: New Battlefronts: The Visual Guide, The Clone Wars: Encyklopedia postaci, The Art of Star Wars: The Clone Wars, The Bounty Hunter Code: From the Files of Boba FettKorkie Kryze
Siostrzeniec Satine Kryze i bratanek Bo-Katan Kryze, mieszkaniec Sundari, gdzie uczęszczał do Królewskiej Akademi rządowej. Wraz z trójką przyjaciół z akademi, Amisem, Lagos i Soniee oraz z pomocą Ahsoki Tano udaremnili planowany przez Almeca zamach stanu.

Źródła fabularne (kanon): The Academy, The Lawless
Źródła fabularne (legends): Darth Maul: Shadow ConspiracyTal Merrik
Tal był człowiekiem, senatorem, jednym z doradców Satine Kryze. Sprzymierzył się on jednak z Strażą Śmierci i na pokładzie Coronetu podjął nieudaną próbę zabicie księżnej. Zginął, zabity przez Anakina Skywalkera.

Źródła fabularne (kanon): The Mandalore Plot, Voyage of Temptation
Źródła inne (legends): The Clone Wars: Encyklopedia postaciAlmec
Almec był żyjącym w Sundari człowiekiem, pełniącym funkcje premiera w rządzie Nowych Mandalorian. Pozycja ta jednak nie satysfakcjonowała go i przeprowadził skierowany przeciwko Satine Kryze zamach stanu, ten się jednak nie powiódł z powodu działań Ashoki Tano i czwórki kadetów z Królewskiej Akademii Rządowej. Almec został aresztowany i wtrącony do wiezienia gdzie spędził dwa lata. Po tychże dwóch latach zawiązał on sojusz z Darth Maulem który uczynił go ponownie premierem.

Źródła fabularne (kanon): The Mandalore Plot, Duchess of Mandalore, Corruption, The Academy, Shades of Reason, The Lawless, Darth Maul: Son of Dathomir
Źródła fabularne (legends): Darth Maul: Shadow ConspiracyAmis
Mieszkaniec Sundari gdzie uczęszczał do Królewskiej Akademii rządowej. Wraz z trójką przyjaciół z akademii, Korkiem, Lagos i Soniee oraz z pomocą Ahsoki Tano udaremnili oni planowany przez Almeca zamach stanu.

Źródła fabularne (kanon): The Academy, The Lawless
Źródła fabularne (legends): Darth Maul: Shadow ConspiracyAramis
Aramis był jednym z członków mandaloriańskiej Gwardii Królewskiej, którzy zajmowali się ochroną Satine Kryze podczas jej wizyty na Coruscant. Zginął w wyniku działań zamachowca ze Straży Śmierci, który starał się zabić Satine.

Źródła fabularne (kanon): Duchess of Mandalore


Gray
Był on kapitanem Coronetu, zginął z ręki Tala Merrika na mostku tego statku, podczas zamachu jaki tenże przeprowadzał chcąc zabićSatine Kryze.

Źródła fabularne (kanon): Voyage of Temptation
Źródła inne (legends): The Clone Wars: Incredible VehicleJerec
Był on ministrem w rządzie Nowych Mandalorian , zginął w czasie bombardowania przeprowadzonego przez Straż Śmierci na Kalevali. Spreparowane nagranie z jego przemowa prawie stało się powodem inwazji sił Republiki na Mandalorę. Jedynie dzięki Satine Kryze udało się temu zapobiec.

Źródła fabularne (kanon): Duchess of Mandalore


Lagos
Mieszkanka Sundari, gdzie uczęszczała do Królewskiej Akademii rządowej. Wraz z trójką przyjaciół z akademii, Korkiem, Soniee i Amisem oraz z pomocą Ahsoki Tano udaremnili oni planowany przez Almeca zamach stanu.

Źródła fabularne (kanon): The Academy, The Lawless
Źródła fabularne (legends): Darth Maul: Shadow ConspiracySiddiq
Był on żyjącym w Sundari człowiekiem, biznesmenem zajmującym się między innymi handlem. Współpracował z przemytnikami. Gdy w mieście doszło do fali zatruć dzieci pomógł on Satine Kryze w ustaleniu kto za tym stoi, nie bojąc się jednak samemu o pociągniecie do konsekwencji. Uważał bowiem, że jego powiązania biznesowe czynią go nietykalnym.

Źródła fabularne (kanon): Corruption


Soniee
Mieszkanka Sundari gdzie uczęszczała do Królewskiej Akademii rządowej. Wraz z trójką przyjaciół z akademii, Korkiem, Lagos i Amisem oraz z pomocą Ahsoki Tano udaremnili oni planowany przez Almeca zamach stanu.

Źródła fabularne (kanon): The Academy, The Lawless
Źródła fabularne (legends): Darth Maul: Shadow ConspiracyZak Zaz
Zak Zaz był lekarzem pracującym w szpitalu w Sundari. Pomógł on Satine Kryze w rozwiązaniu kwestii tego kto stał za zatruciami dzieci w mieście.

Źródła fabularne (kanon): Corruption


Armatan
Armatan był jednym z członków rządu Nowych Mandalorian, wpierw będąc ministrem spraw wewnętrznych, później zaś premierem - prawdopodobnie zaraz po tym jak Almec musiał zwolnić to stanowisko. Stracił je na rzecz Pre Vizsli gdy Straż Śmierci przejęła władzę.

Źródła fabularne (kanon): Corruption , Shades of Reason
Źródła fabularne (legends): Darth Maul: Shadow ConspiracyDavu Golec
Był on jednym z Nowych Mandalorian, pracującym dla Ministerstwa Wywiadu Republiki Galaktycznej na Coruscant. To dzięki informacjom przez niego zdobytym Satine Kryze udało się zapobiec inwazji silł Republiki na Mandalorę. Zginął z ręki zamachowca starającego się zabić Satine.

Źródła fabularne (kanon): Duchess of Mandalore


Zwiadowca mandaloriańskiej policji (Sundari)
Członek Mandaloriańskiej policji, odkrył on gdzie znajduje się kryjówka Straży Śmierci na Concordii o czym to zameldował Almecowi.

Źródła fabularne (kanon): Duchess of Mandalore


Kapitan mandaloriańskiej policji (Sundari)
Kapitan Mandaloriańskiej policji, współpracował z Satine Kryze i Padme Amidalą podczas akcji wymierzonej w przemytników zatruwających herbatę, którzy doprowadzili do śmierci dzieci w Sundari

Źródła fabularne (kanon): Corruption


Szkolny superintendent (Sundari)
Pracownik jednej ze szkół w Sundari. Odpowiadając tam za zaopatrzenie dał się skusić ofercie okazyjnego zakupu herbaty, na którym też sam miał się wzbogacić. Nie wiedział ze herbata spowoduje zatrucia i śmierć części dzieci - zmuszony okolicznościami pomagał Satine Kryze w śledztwie na ten temat, a gdy próbował w końcu zbiec, został zatrzymany przez jej gwardzistów.

Źródła fabularne (kanon): Corruption


Minister Finansów (Sundari)
Nieznana z imienia Mandalorianka pełniąca funkcje Minister Finansów w rządzie Nowych Mandalorian. W czasie, związanego z brakiem dostaw, kryzysu spierała się ona z pełniącym funkcję Ministra Spraw Wewnętrznych Armatanem.

Źródła fabularne (kanon): Corruption


Przekupny celnik (Sundari)
Nieznany z imienia Mandalorianin pracujący jako celnik w dokach handlowych w Sundari. To właśnie on za łapówkę umożliwił przylot do miasta przemytnikom, przez których w mieście wiele dzieci zachorowało, a część zmarła.

Źródła fabularne (kanon): Corruption


Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y naInstagramie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2023
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 19,648,298 unikalne wizyty