The Clone Wars: New Battlefronts: The Visual Guide
 
Tytuł oryginału: The Clone Wars: New Battlefronts: The Visual Guide Zobacz też:
Zbiór cytatów z tej pozycji.
Autor: Jason Fry Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Satine Kryze
Planety i miejsca: Kalevala
Mandalora: Mandalora, Concordia
Pojazdy: Coronet
Zbroje: Beskar
Kultura: Oczy Jaig
Organizacje/Rangi: Mandalorianie, Nowi Mandalorianie
Klany: Klan Vizsla
Inne konflikty: Wycięcie Mandalorian
Ilustracje: ---
Wydawnictwo: DK Publishing
Tłumaczenie: ---
Premiera USA: 30 Sierpnia 2010
Premiera PL: ---

Recenzja X-Yuriego Do góry

Album ten skupia się na aspekcie serialu animowanego który jest aż dwukrotnie wspomniany w tytule - czyli Star WARS, The Clone WARS - pozwala przyjrzeć się drugiemu sezonowi serialu przez pryzmat ważniejszych bitew (i bitewek) w tymże, opisując także rzeczy mniej lub bardziej bezpośrednio z nimi związane, głównie są to postacie.

Co istotne, album dodaje trochę ciekawych informacji oraz sporo "pierdółek" - jak na przykład wzmianka, że na pokładzie Coronetu księżnej Satine używa się sztućców z Beskaru! Merytorycznie całość czytało się bardzo przyjemnie, zarówno tą niemałą (ale i niedużą, jak dla mnie idealnej wielkości biorąc pod uwagę ich obecność w sezonie) część o Mando, jak i wszystkie pozostałe.

Jeśli chodzi o samą jakość wydania... wow! Po pierwsze, zwraca uwagę mocno nietypowy format - o ile 28cm wysokości jest ok, to 28cm szerokości, czyniące z książki ładny kwadrat, już jest mniej typowe. Niby na brytyjskim Amazonie (gdzie zamawiałem) są podane wymiary książki, niby widać po okładce, że kwadrat, ale i tak się zdziwiłem. Odchodząc od kwestii kształtu, album ma twardą oprawę (naprawdę dodającą mu... fajności), strony są na świetnym papierze... cud, miód, orzeszki po prostu.
A to jeszcze nie koniec zachwytów, bo warstwa graficzna jest równie wspaniała, wszystkie grafiki są dobrej jakości (i dobrze dobrane), już od samego początku wprowadzają w niesamowity klimat - pierwsze 5 stron to grafiki an całe strony, z minimalnym dodatkiem tekstu - cytatu Satine o czasach gdy Jedi nie byli Generałami ale Strażnikami Pokoju. Tekst ten, wraz z scenami z TCW na pierwszym planie, oraz datkami 'w tle' (Palpatine "Stojący za" Anakinem!) wypada świetnie!

Podsumowując, świetny album, jak dla mnie zasługuje on zdecydowanie na 9/10.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,652,454 unikalne wizyty