Young Jedi Knights: Diversity Alliance
 
Tytuł oryginału: Young Jedi Knights: Diversity Alliance Zobacz też:
Autor: Kevin J. Anderson, Rebecca Moesta Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Boba Fett, Ailyn Vel
Planety i miejsca: Concord Dawn
Pojazdy: Międzygwiezdna bojowa amfibia transportowo-desantowa, Slave IV
Organizacje/Rangi: Mandalorianie
Zbroje: Zbroja Mandaloriańska
Tłumaczenie: ---
Czas akcji: 24 ABY
Premiera USA: 1 Kwietnia 1997
Premiera PL: ---

Recenzja X-Yuriego Do góry

Ósma część serii Młodzi Rycerze Jedi kontynuuje wątki z poprzedniczki, rzucając o wiele więcej światła na tytułowy Sojusz Różnorodności.

Tym razem mamy dwa wątki, zamiast trzech jak poprzednio. Pierwszy ponownie skupia się na Jainie, Jacenie, Tenel Ka i Lowbaccy, z gościnnym udziałem Raynara Thura i innych postaci, drugi wątek zaś dotyczy Zekka, spory udział ma w nim także Ailyn Vel.

Ciekawie wyglądają także lokacje które odwiedzamy, a zwłaszcza jedna z nich - wymieniona wcześniej czwórka młodych Jedi w poszukiwaniu wskazówek na temat zniknięcia ojca Raynara trafia nie gdzie indziej jak na Kuar, czyli planetę znaną z komiksu The Sith War (także stworzonego przez K. J. Andersona), miejsca gdzie miał miejsce pojedynek Mandalora Nieposkromionego i Ulica Qel-Dromy. Możliwość poczytania opisów miejsca znanego mi dotychczas z zaledwie kilku kadrów komiksu, miejsca tak ważnego dla historii Mandalorian była... bardzo fajna. Szalenie klimatyczne miejsce, pozwalające wyczuć, że bohaterowie przechadzają się po obiektach które cztery tysiąclecia wcześniej były obiektem zmagań tych dwóch ważnych wojowników.

Akcja książki kończy się całkowicie otwartym zakończeniem (poprzednia kończyła się zakończeniem gdzie dalszy ciąg zapowiadał jedynie fakt, że pozostała zagadka do rozwiązania.) które zdecydowanie zachęca do poznania dalszego ciągu.

Książka dzieli pewne plusy i minusy ze swą poprzedniczką - ponownie niektóre rzeczy okładają się aż zbyt wygodnie dla postaci, również ponownie fascynującym doświadczeniem jest oglądanie bliźniaków Solo oraz Tenel Ka za lat ich młodości, przez pryzmat ich dalszych losów i przeznaczenia.

Oceniając jako pozycje młodzieżową, książka dostaje 8/10. Zdecydowanie przyjemna lektura, warta polecenia.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,652,563 unikalne wizyty