Young Jedi Knights: Jedi Bounty
 
Tytuł oryginału: Young Jedi Knights: Jedi Bounty Zobacz też:
Autor: Kevin J. Anderson, Rebecca Moesta Pozycje w MME związane z tą pozycją:
Postacie: Boba Fett, Ailyn Vel
Pojazdy: Międzygwiezdna bojowa amfibia transportowo-desantowa, Slave IV
Organizacje/Rangi: Mandalorianie
Zbroje: Zbroja Mandaloriańska
Tłumaczenie: ---
Czas akcji: 24 ABY
Premiera USA: 1 Października 1997
Premiera PL: ---

Recenzja X-Yuriego Do góry

Dziesiąty tom Młodych Rycerzy Jedi kontynuuje wątek Sojuszu Różnorodności, ukazując go oczywiście jako organizację zarówno potężniejszą niż się wydawało a przy tym oczywiście całkowicie kłamliwą i zbudowaną na złych przesłankach.

Tym razem akcja momentami rozdziela się aż na cztery watki - Lowbaccy który samotnie wraz z dawną znajomą oraz siostrą trafiają do bazy Sojuszu, Zekka który kontynuuje swe poszukiwania Thula, Lusy która pozostaje na Yavinie oraz Jacena, Jainy, Tenal Ka i Raynara Thula którzy udają się na Ryloth by uwolnić Lowbaccę z rąk Sojuszu. Oczywiście, standardowo wszystkie wątki się mniej lub bardziej przeplatają by stopniowo łączyć się (Zekk dołącza do Lusy i razem ruszają na Ryloth, Jaina i pozostali trzej rycerze łączą siły z Lowbaccą na Ryloth) aż do wielkiego finału gdzie wszystkie watki łączą się w jedno wspólne zakończenie. Bardzo otwarte i sugerujące, że koniec wątku Sojuszu już bliski.

W poprzednich częściach zachwycałem się odwiedzanymi planetami, Kuar, Ziost, Mechis III... niestety ta część nie zabrała mnie w żadne lubiane przeze mnie miejsce - choć jeśli ktoś lubi Ryloth to powinien być w tej kwestii usatysfakcjonowany, pojawiło się trochę informacji na temat tejże lokacji, głównej siedziby Sojuszu Różnorodności.

Jak przy pozostałych częściach, także i ta charakteryzuje się sporą dawka infantylności i naiwności, z drugiej zaś strony nadrabia możliwością obserwowania relacji młodych postaci których wiemy jak dalsze losy za parę lat się potoczą.

Podsumowując, pamiętając o młodzieżowym charakterze pozycji, dostaje ona odemnie... 8/10. I sięgam po kolejną, jeszcze chętniej niż po poprzednie.
 
 

Społeczność
  *Newsy
*Nadchodzące wydarzenia
*Ostatnie komentarze
O nas
About us
Über uns
*Członkowie
*Struktura
*M`Y w akcji
*Historia Organizacji *Regulamin
*Rekrutacja
*Logowanie
M`y na Facebooku
Copyright © 2009-2021
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 15,694,984 unikalne wizyty